.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ελάτε να γιορτάσετε τα 10α γενέθλια το HW εδώ!
Νέες αλλαγές στο Υπουργείο Μαγείας! Snitch πύλη
Σε αναζήτηση καθηγητών, περάστε από εδώ και γίνετε και εσείς!
Επέστρεψαν οι Σχολές! Διαβάστε εδώ.
Μάθετε όλα τα τελευταία νέα του Ποττερόκοσμου από τον Ημερήσιο Προφήτη! blasé

When I grow up...

Μοιραστείτε
Leanan Sidhe
Εβδομοετής στην Σχολή
Εβδομοετής στην Σχολή

Αριθμός μηνυμάτων : 5892
Ημερομηνία εγγραφής : 03/04/2011

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Blood Status: Half-Blood
Today's thought: Bite the bullet.

Απ: When I grow up...

Δημοσίευση από Leanan Sidhe Την / Το Τετ Απρ 11, 2012 12:26 am

Τι ήθελα να γίνω μικρή?
Εκπαιδεύτρια πόκεμον. Cool
Σπόιλερ:
Περιττό να πω πως ακόμα θέλω. Razz

you love me:

Personas que rompen promesas,
rompen personas.

Beatrice Baudelaire
Λύτης Κατάρων
Λύτης Κατάρων

Αριθμός μηνυμάτων : 9212
Ημερομηνία εγγραφής : 05/08/2010

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
Blood Status: Pureblood
Today's thought: There are essential and inessential insanities. The later are solar in character, the former are linked to the moon.

Δημοσίευση από Beatrice Baudelaire Την / Το Τετ Απρ 11, 2012 12:33 am

Έχω περάσει από πάααρα πολλές φάσεις. :P

Όπως κάθε κοριτσάκι νομίζω, πέρασα τη φάση της δασκάλας, γύρω στην πρώτη δημοτικού :P Πιο πριν ήθελα οπωσδήποτε πριγκίπισσα, είχα και ένα βιβλίο που λεγόταν "Πώς να γίνεις πριγκίπισσα" ή κάτι παρόμοιο και το είχα λατρέψει. oh!
Ακόμα ήθελα να γίνω δοκιμάστρια παγωτού(ακούγεται ωραίο τώρα που το σκέφτομαι giveup ), σχεδιάστρια μόδας, διακοσμήτρια(για ένα πολύ σύντομο χρονικό διάστημα), κτηνίατρος,αστροναύτης,κομμώτρια,ζωγράφος και γενικά κάθε μήνα άλλαζα επάγγελμα. :P

I'm a wanderess
I'm a one-night stand
Don't belong to no city
Don't belong to no man

Yes, I'm a Shadowhunter.
Demons beware.      

Parabatai ♥
-00-

Don't you know better?:
♥:

Romilda Vane
Δασοφύλακας
Δασοφύλακας

Αριθμός μηνυμάτων : 12822
Ημερομηνία εγγραφής : 17/08/2010

Magical Identity
Today's thought: Μάγεψαν και σένανε τα ξωτικά;

Δημοσίευση από Romilda Vane Την / Το Πεμ Απρ 12, 2012 10:45 pm

Minerva McGonagall έγραψε:
jate έγραψε:Εγώ ήθελα δικηγόρος :P Από τα 4 ή 5 νομίζω,χωρίς να ξέρω τι είναι η λέξη.Είχα πορωθεί.Κι όταν έμαθα και τι ήταν ποιος με πιάνει! :P Αλλά δεν άντεχα στην μονιμότητα από τότε οπότε είχα σκεφτεί ότι θα έχω 2 δουλειές :P Μια μέρα η θεία μου μού έφερε έναν κουμπαρά-πορτοκάλι(?) από αυτά τα κεραμικά τι είναι τέλος πάντων :P Και αποφάσισα ότι θέλω να γίνω τράπεζα.Προσοχή όχι να δουλεύω σε τράπεζα,αλλά να είμαι τράπεζα :P
Αλλά μια μέρα ο κουμπαράς έσπασε οπότε ξεκόλλησα και αποφάσισα ότι ήθελα να είμαι κρουασαν erimi
Αλλά το ξεπέρασα κι αυτό σχετικά γρήγορα και αποφάσισα να γίνω πιλότος στην φόρμουλα1 για να πηγαίνω στα πιτστοπς :P Το βαρέθηκα κι αυτό όμως :P
Οπότε αποφάσισα ότι αυτά δεν ήταν για μένα και ότι τι στο διαλο; εγώ θα ήμουν μεγαλοδικηγόρος δεν θα είχα χρόνο για 2η δουλειά :P
:

χαχαχαχαχαχα rofl καθομαι και γελαω μονη μου μπροστα απ τον υπολογιστη

ΘΕΑ! respekt rofl

ghgh
hhg
hy
Reveal your secrets:

!Κelly Weasley!
Τριτοετής στην Σχολή
Τριτοετής στην Σχολή

Αριθμός μηνυμάτων : 93
Ημερομηνία εγγραφής : 21/03/2012

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
Blood Status: Muggle born
Today's thought: I live for the moment coz every moment is magic...

Δημοσίευση από !Κelly Weasley! Την / Το Πεμ Απρ 12, 2012 11:53 pm

Όταν ήμουν πολύ μικρή ήθελα να γίνω πριγκίπισσα...Μου άρεσε πολύ το όλο σκηνικό με τους υπηρέτες κλπ...Πιο πολύ όμως μου άρεσε η ιδέα ότι δεν θα είχα να τακτοποιούσα το δωμάτιό μου χιχιχ!!!

Έπειτα ήθελα να γίνω αστροναύτης και να ταξίδευα με το διαστημόπλοιό μου σε ένα πλανήτη όπου θα υπήρχαν εκατομμύρια δένδρα με σοκολάτες και άλλα διάφορα γλυκίσματα...

Μετά ήθελα να γίνω μαμά ,γιατί μου άρεσαν πολύ τα ψεύτικα μωράκια αλλά όταν γεννήθηκε η αδελφή μου το μετάνιωσα giveup

Αργότερα ήθελα να γίνω βοηθός του ¶η-Βασίλη αλλά όλα τελείωσαν όταν έμαθα την αλήθεια...σνιφ σνιφ...

Όταν βγήκε η πολυαγαπημένη μας οχταλογία του Χάρι Πότερ αποφάσισα ότι θα γινόμουνα μια υπέροχη μαγισσούλα αλλά...ποτέ δεν τα κατάφερα

Τέλος, δεν έχω σκεφτεί mouble mouble ποια δουλειά θα ακολουθήσω άλλοστε είναι νωρίς ακόμα αλλά αυτό τον καιρό μου αρέσει πααααρα πολύ η ιδέα της ηθοποιίας...

You might belong in HUFFLEPUFF,

where they are JUST and LOYAL,

those patient...

HUFFLEPUFFS are TRUE

and UNAFRAID of toil...
Druella Black
Δημοσιογράφος
Δημοσιογράφος

Αριθμός μηνυμάτων : 6304
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
Today's thought: "Are we really going to do this again? We both know I could rip you to shreds and do my nails at the same time."

Δημοσίευση από Druella Black Την / Το Τρι Μαϊος 29, 2012 6:08 pm

Μικρη ηθελα να γινω αστροναυτης rofl
Τωρα ή δικηγορος ή φωτογραφος... mouble mouble

Humanity is a vampire's greatest weakness.
No matter how easy it is to turn it off, it keeps trying to fight it's way back in.
Sometimes I let it.

♥:

Proud Rusher
HermyGranger
Λύτης Κατάρων
Λύτης Κατάρων

Αριθμός μηνυμάτων : 909
Ημερομηνία εγγραφής : 10/06/2012

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
Blood Status: Muggle born
Today's thought: Impossible is Nothing

Δημοσίευση από HermyGranger Την / Το Δευ Ιουν 11, 2012 2:08 pm

Θα γίνω χορεύτρια και θα σπουδάσω και κάτι ακόμα .

Romilda Vane
Δασοφύλακας
Δασοφύλακας

Αριθμός μηνυμάτων : 12822
Ημερομηνία εγγραφής : 17/08/2010

Magical Identity
Today's thought: Μάγεψαν και σένανε τα ξωτικά;

Δημοσίευση από Romilda Vane Την / Το Τρι Δεκ 31, 2013 9:01 pm

Θυμαμαι μια εποχη ηθελα να γινω κτηνιατρος. confused 

Ευτυχως για τα καημενα τα ζωάκια, αλλαξα γνωμη και το γύρισα σε ιδιοκτήτη φαρμας ή καροτσέρη που πάει βολτα τους τουριστες με αμαξα. :P

Μετα διαβασα το χωρις οικογενεια και ηθελα να γινω πλανωδιος... κατι. Razz  Δεν ειχα προσδιορισει τι. Απλά πλανωδιος. xD

γενικά, διάλεγα ενδιαφέροντα επαγγέλματα χωρις προοπτικές οταν ημουν μικρη. hero  :P

ghgh
hhg
hy
Reveal your secrets:

Amy Somers
Τεταρτοετής στην Σχολή
Τεταρτοετής στην Σχολή

Αριθμός μηνυμάτων : 192
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2014

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts:
Today's thought: Απωθούν το πρόβλημά τους στο βάθος του μυαλού τους, πιστεύοντας, υποθέτω, ότι θα λυθεί από μόνο του. Έιμι Σόμερς, ''Οι ναυαγοί του Ιπτάμενου Ολλανδού''

Δημοσίευση από Amy Somers Την / Το Τετ Σεπ 10, 2014 5:29 pm

όταν ήμουν μικρότερη είχα περάσει πολλές φασεις. Δασκάλα, δικηγόρος, νηπιαγωγός, ηθοποιός, κρυπτογράφος (Sophie Neveu). Τώρα θέλω να γίνω εγκληματολόγος.
Emily Lupin
Τάγμα του Φοίνικα
Τάγμα του Φοίνικα

Αριθμός μηνυμάτων : 14308
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2014

Magical Identity
Today's thought:

Δημοσίευση από Emily Lupin Την / Το Τετ Σεπ 10, 2014 5:32 pm

Λοιπον εχω περασει απο πααααρα πολλα.
στο νηπιαγωγιο ηθελα να γινω δασκαλα.
στο δημοτικο ηθελα κτηνιατρος, κομμωτρια, δικηγορος, τραγουδιστρια και καποια αλλα που δεν τα θυμαμαι.
Τωρα που ανακαλυψα την κλιση μου προς τις τεχνες και συγκεκριμενα την κλιση μου προς την υποκριτικη θελω να γινω ηθοποιος.-

"I am haunted by humans."
Your life is your life. Be on the watch.
The gods will offer you chances. Know them. Take them.

Your life is your life. Know it while you have it.
You are marvellous. The gods wait to delight in you.”

Magic Is Might
Οδηγός στο Λεωφορείο των Ιπποτών
Οδηγός στο Λεωφορείο των Ιπποτών

Αριθμός μηνυμάτων : 9774
Ημερομηνία εγγραφής : 04/10/2013

Magical Identity
Today's thought:

Δημοσίευση από Magic Is Might Την / Το Τετ Σεπ 10, 2014 5:36 pm

^νατασα sorry αλλα μου θυμησε αυτο :P :P :P :

feeling nosy?:
Sauron the Great
Εκπαιδευτής Δράκων
Εκπαιδευτής Δράκων

Αριθμός μηνυμάτων : 4137
Location : Είμαι παντού και πουθενά! Ναι, είμαι το Μαύρο Φάντασμα!
Ημερομηνία εγγραφής : 11/08/2014

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
Today's thought: never try to teach a pig to sing it wastes your time and it annoys the pig...

Δημοσίευση από Sauron the Great Την / Το Τετ Σεπ 10, 2014 8:31 pm

Εννοείται πως όταν ήμουν μικρός ήθελα να κάνω κάτι πρωτοποριακό, κάτι που θα με κάλυπτε πλήρως και δεν θα ήταν για τους κοινούς θνητούς, κάτι που θα άλλαζε ολόκληρο τον κόσμο, κάτι θα που εξασφάλιζε δόξα, χρήμα και όλα αυτά τα μπανάλ πράγματα του σήμερα...Το μοναδικό μου ελλάτωμα στα όνειρα μου ήταν το γεγονός ότι ήμουν πολύ ασταθής με αυτά, την μια έτσι την άλλην γιουβέτσι την τάδε κοκορέτσι :P

Αρχικά πέρασα βέβαια το στάδιο του αστροναύτη της NASA ή του αστροφυσικού μετέπειτα, με θυμάμαι μικρό να μαθαίνω διάφορα απλά αστρονομικά πραγματάκια όπως πχ η σειρά των πλανητών στο ηλιακό μας σύστημα ή ο γαλαξίας στον οποίον ανήκουμε ή πώς δημιουργήθηκε το σύμπαν(εε ακόμη το κάνω αυτό κυρίως γιατί το έχω ψώνιο από μικρός), αργότερα όμως έμαθα ότι η NASA δεν στέλνει πιά διαστημόπλοια(ύπουλο χτύπημα), εγώ ξενέρωσα και εξιδανίκευσα τις απόψεις μου...
 Οπότε μετά αποφάσισα να γίνω παγκοσμίου φήμης συγγραφέας και από αυτούς που έγιναν εκατομμυριούχοι απ'τα έργα τους όπως πχ ο Τόλκιν, θα κέρδιζα το επόμενο Νόμπελ Λογοτεχνίας, όλοι οι εκδοτικοί οίκοι του πλανήτη θα με παρακαλούσαν να εκδόσουν τα αριστουργήματα μου κλπ, μα και πάλι ξενέρωσα, βαριόμουν να γράφω ολόκληρες σελίδες μόνος μου(αν και τα πήγαινα καλά με το πως έγραφα ιστοριούλες)οπότε λέω <<εε άσε τα βιβλία για τους άλλους και διάλεξε άλλο επάγγεμα>>... Razz

Με είχε πιάσει η επιθυμία να γίνω και ψυχολόγος ή ψυχίατρος(βασικά τότε τα μπέρδευα) αλλά και αυτό που πέρασε(κυρίως γιατί βαριέμαι να ακούω την κάθε λογή ανασφάλεια που μπορεί να υπάρχει στον κόσμο)αν και εκεί έκαναν προσπάθειες αφού έκατσα και έμαθα ένα σωρό ψυχικά σύνδρομα(σύνδρομο της Στοκχόλμης, σύνδρομο ¶σπεργκερ κοκ) οπότε άρχισα να θέλω να γίνω γενετιστής, να ανακάλυπτα το <<ελιξήριο της ζωής>> σε γονιδιακό επίπεδο(έχει ανακαλυφθεί το όλο θέμα με το τελομερές και την τελομεράση, οπότε αρχικά ξενέρωσα πάλι, μετά έμαθα όμως ότι το τελομερές μπορεί να δημιουργήσει καρκινοκύτταρα, οπότε σκέφτηκα να μάθω να το χρησιμοποιώ χωρίς αυτό το μειονέκτημα), θα χρησιμοποιούσα κλωνοποίηση, αχχ τι "αγνές" εποχές τα παιδικά χρόνια... Laughing
 Δυστυχώς τα όνειρα παραμένουν όνειρα σε έναν κόσμο που διάσημος και πλουσιος γίνεται αυτός που έχει τα μέσα(καλά, στην χώρα μας βράσ'τα), μέχρις και Νόμπελ έχουν δωθεί για χάριν των ισχυρών, οπότε ξενέρωσα για τα καλά και ελπίζω απλά στο να γίνω ένας χημικός ή φυσικός(όχι για σχολεία, μην το εξευτελίσουμε κιόλας), τώρα τι αξία θα μπορούσε να έχει ένα τέτοιο επάγγελμα για βιομηχανίες κλπ στην ελλαδίτσα μας, μην το συζητάμε... Wink

Παρόμοια θέματα

-

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Τετ Σεπ 20, 2017 3:22 am