.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ξαναγύρισε ο Amycus στο Υπουργείο Μαγείας! Snitch Πύλη
Περάστε να δείτε τα νέα μας Χαριποτερικά τόπικς για τα βιβλία και την ταινία busy
Περάστε να δείτε τα αποτελέσματα των διαγωνισμών από εδώ και ενημερωθείτε για τις τελικές βαθμολογίες του Πρωταθλήματος, εδώ! wizard
Μάθετε όλα τα τελευταία νέα του Ποττερόκοσμου από τον Ημερήσιο Προφήτη! blasé
Μπορείτε να βρείτε την εφημερίδα των Hufflepuff, Witch Weekly τεύχος 25, εδώ huffln2 !

Black Sails (2014)

Μοιραστείτε
@RtVaVa
Εβδομοετής στην Σχολή
Εβδομοετής στην Σχολή

Αριθμός μηνυμάτων : 10225
Ημερομηνία εγγραφής : 20/04/2008

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
Blood Status: Pureblood
Today's thought: lalala

Black Sails (2014)

Δημοσίευση από @RtVaVa Την / Το Τετ Μαϊος 21, 2014 4:25 pm

Prequel της κλασικής νουβέλας του Louis Stevenson "Το νησί των θησαυρών".
Η ιστορία εκτυλίσσεται στο καράβι του Καπετάνιου Φλιντ, ενός πάλαι ποτέ κερδοφόρου πειρατή, ο οποίος αναζητά ένα ισπανικό καράβι αξίας εκατομμυρίων για να ανακτήσει τις παλιές του δόξες και να δημιουργήσει μια νέα τάξη πραγματων για τους πειρατές στην εποχή του. Αποκρύπτοντας το πραγματικό του κίνητρο από το πλήρωμά του, χάνει την εμπιστοσύνη τους και η επικυριαρχία του στο πλοίο απειλείται. Το κλειδί της αναζήτησης, μια σκισμένη σελίδα από το ημερολόγιο ενός καπετάνιου, κρατά ένας ναύτης πλοίου-θύματος των πειρατών που παρίστανε τον μάγειρα ώστε να του χαρίσουν την ζωή. Όταν συνειδητοποιεί την αξία αυτής της σελίδας, καλείται να αποφασίσει σε ποια πλευρά τον συμφέρει να την πουλήσει.

Είδα το πρώτο επεισόδιο, είναι εξαιρετικό! Έχει βγει ο πρώτος κύκλος 8 επεισοδίων, και μάλιστα ανακοινώθηκε δεύτερος πριν καν παιχτεί στην τηλεόραση, λόγω καλών κριτικών. Δείτε το! Ωμότητα, ξύλο, δολοπλοκίες, βρώμικες πόρνες. hippie Και πολύ καλή φωτογραφία-σκηνικά-κουστούμια, γενικώς οπτικά είναι υπέροχο.

We will always be so much more human than we wished to be.

They're taking the Hobbits to Isengard!:

Έπρεπε:

Κάνε μια παύση.
anthian9
Member of Order Of Merlin 1st

Αριθμός μηνυμάτων : 20261
Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2009

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Blood Status: Muggle born
Today's thought:

Απ: Black Sails (2014)

Δημοσίευση από anthian9 Την / Το Τετ Μαϊος 21, 2014 9:44 pm

Εννοείται πως το έχω δει. Είναι ότι καλύτερο σε ωμότητα κυκλοφορεί μετά το Game of Thrones. Σεξ, αίμα, βία (όση πρέπει), θησαυροί και πειρατές, με τόσο ωραίες ατάκες, μουσική και φωτογραφία που είναι απλά ερωτεύσιμοι!
Θα πεθάνω μέχρι να βγει ο δεύτερος κύκλος.

♩ - ♫

Warriors don't show their heart
until the axe reveals it.
Vesper
Κατασκευαστής/στρια ραβδιών

Αριθμός μηνυμάτων : 2141
Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2013

Magical Identity
Today's thought: Light thinks it travels faster than anything, but it is wrong. No matter how fast light travels, it finds the darkness has always gotten there first, and is waiting for it.

Δημοσίευση από Vesper Την / Το Τετ Μαϊος 21, 2014 10:43 pm

Το έχω κι εγώ στα υπόψην!Άκουσα κι εγώ πολύ καλά κι αφού το εκθειάζει η Αρτ τόσο καλό θα είναι Razz

do you really wanna know?:

https://www.youtube.com/watch?v=RzuXZfKg2YM

Mr. Ollivander

Αριθμός μηνυμάτων : 28602
Ημερομηνία εγγραφής : 28/07/2013

Magical Identity
Today's thought: Power is better than money

Δημοσίευση από Mr. Ollivander Την / Το Τετ Μαϊος 21, 2014 11:01 pm

και ελεγα να το κατεβασω.
τωραθ ατο κατεβασω σιγουρα

I solemnly swear I'm up to no good:

Mirabelle Salvatore
Μάντης
Μάντης

Αριθμός μηνυμάτων : 14027
Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2012

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
Today's thought: 'HAIL HYDRA'

Δημοσίευση από Mirabelle Salvatore Την / Το Πεμ Μαϊος 22, 2014 12:02 am

^Άρτεμις (γλυκέ μου σατανάRazz ) με πρόλαβες, μετά τους Vikings & the Musketeers αυτό έχει σειρά,
Για τον Sir Percival aka Billy Bones και μόνο.In Love  Θα το αντέξω Ωμότητα, ξύλο, δολοπλοκίες, βρώμικες πόρνες. έλα μωρέ θα το αντέξω...  :P :P 

“My little prince...”~ “I love you.” R x J ♡:

Beloved Music of the Night ♡

ready to comply.:

HOUSE TYRELL

Growing Strong
Morgan le Fay
Παράφρων
Παράφρων

Αριθμός μηνυμάτων : 32791
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

Δημοσίευση από Morgan le Fay Την / Το Πεμ Μαϊος 22, 2014 2:08 am

πωωω, μας πρόλαβε η αρτ σε σειρά, we gotta up our game νάταλι :P

The best thing for being sad… is to learn something. That is the only thing that never fails. You may grow old and trembling in your anatomies, you may lie awake in the middle of the night listening to the disorder of your veins, you may miss your only love, you may see the world around you devastated by evil lunatics, or know your honour trampled in the sewers of baser minds. There is only one thing for it then — to learn. Learn why the world wags and what wags it. That is the only thing the mind can never exhaust, never alienate, never be tortured by, never fear or distrust, and never dream of regretting.

-8
Πέσανε νταρκίλες και φταίει η Πόρτγκας:

anthian9

Magical Identity
Today's thought:

Δημοσίευση από anthian9 Την / Το Πεμ Μαϊος 22, 2014 11:18 pm

Captain Flint, Charles Vane > everyone.

♩ - ♫

@RtVaVa
Εβδομοετής στην Σχολή
Εβδομοετής στην Σχολή

Magical Identity

Δημοσίευση από @RtVaVa Την / Το Σαβ Μαϊος 24, 2014 8:46 pm

Mirabelle Salvatore έγραψε:
Για τον Sir Percival aka Billy Bones και μόνο.In Love  Θα το αντέξω Ωμότητα, ξύλο, δολοπλοκίες, βρώμικες πόρνες. έλα μωρέ θα το αντέξω...  :P :P 

Θα το αντέξεις, δεν σε φοβάμαι. RazzΠροβλέψιμο ρε, το καλό παιδί παύλα αθώο ομορφόπαιδο. Razz

Morgan le Fay έγραψε:πωωω, μας πρόλαβε η αρτ σε σειρά, we gotta up our game νάταλι :P

Problem?  awesome 

anthian9 έγραψε:Captain Flint, Charles Vane > everyone.

Έτσι! (Υ) Θέλω να βάλω κάτω τον Βέην! [angel] Βασικά να με βάλει αυτός. Απλά δες τον:
Σπόιλερ:

S01x04:
Όλοι λένε για το Σκάρμπορο αυτό, το Σκάρμπορο εκείνο, αν δεν το δω μπροστά μου δεν αντιλαμβάνομαι κίνδυνο. RazzΈνας απ' τους λόγους που ανυπομονώ για την συνέχεια, δεν ξέρω το μέγεθος της απειλής.

Έλεανορ, κούκλα μου, σε αγαπάω, σε λατρεύω, αλλά άκου τί έχουν να σου πουν οι άλλοι πριν τους πάρεις πλοίο και πλήρωμα. RazzΗ αλήθεια είναι ότι έφταιγε και ο Τσαρλς εν μέρει, η ίδια τον κατηγορούσε ότι δεν χαλιναγωγούσε τους άντρες του και φέρονταν σαν ζώα. Δεν σε φοβάμαι, Τσαρλς, όσο κι αν σαπίσεις θα σηκωθείς στα πόδια σου.
Η Μαξ παίζει να είναι απ' τους πιο τραγικούς χαρακτήρες που έχω δει. Αν και δεν της πάει στον ρόλο προς το παρόν, θα ήθελα να την δω πάνω σε πλοίο.

Γενικώς μου αρέσει τρομερά η γυναικεία παρουσία στην σειρά. Όσες δεν είναι ανώνυμες πόρνες-κομπάρσοι κάνουν πολύ αισθητή την παρουσία τους, η καθεμιά με τον τρόπο της. Η Έλεανορ, όσο παιδάκι και αν είναι, μπορεί να εξελιχθεί στην αγαπημένη μου χαρακτήρα, το νιώθω. Ο δυναμισμός της και η άνεσή της να χαστουκίζει πειρατές κατά βούληση πηγάζουν από μια ασφάλεια που της δημιούργησε η καταγωγή της και η κοινωνική της θέση, αλλά κρύβει μια ευγένεια και εντιμότητα. Γενικώς πολλή ταύτιση. Αγαπώ την badass πειρατίνα που δεν θυμάμαι το όνομά της Anne Bonny, δεν με νοιάζει τί ρόλο παίζει, έχω ανάγκη να υπάρχει, απλά να στέκεται και να ρίχνει καρφιά. RazzΑκόμη και η Mrs. Barlow δεν είναι μια απλή μυστικοπαθής γυναικούλα, θέλει την ηρεμία της και είναι διαθέσιμη να θυσιάσει τα πάντα. Η σχέση της με τον Φλιντ δεν θα κρατήσει because ξενέρωτο σεξάκι. roll Και την αγαπώ που παίζει τσέμπαλο. Razz

O Μπίλλυ είναι ο καλύτερος λήντερ όλων των εποχών. (Υ) Wrong fucking tree, τους ηλίθιους.  :down: Και πάλι όμως μου φαίνεται υπερβολικά συγκρατημένος, αν και διακρίνω την εσωτερική του οργή να χτίζεται. Θα περιμένω πώς και πώς να σκάσει η βόμβα και να τα μαμήσει όλα. awesome 

Προς το παρόν σιπάρω EleanorXFlint, οι άνθρωποι είναι πλασμένοι ο ένας για τον άλλον και δεν το ξέρουν. Razz

Έπρεπε:

Κάνε μια παύση.
anthian9

Magical Identity
Today's thought:

Δημοσίευση από anthian9 Την / Το Κυρ Μαϊος 25, 2014 7:57 pm

^Λοιπόν, Αρτ, έλα τώρα να σε φιλήσω γι αυτό το ποστ.
Σπόιλερ:
Οι γυναίκες σε αυτή τη σειρά είναι απλά loveable. Επιτέλους ρε φίλε μερικές προσωπικότητες που δεν κρέμονται από κανέναν άντρα για να είναι ευτυχισμένες. Όσον αφορά την Μαξ, έχοντας τελειώσει την πρώτη σεζόν, ακόμη να ξεκαθαρίσω πως αισθάνομαι απέναντί της. Αν και προς το τέλος παίρνει τα πάνω της σαν χαρακτήρας, είναι πολύ σκατόψυχη ώρες-ώρες: κατηγορεί την Έλεανορ για ματαιοδοξία και εγωκεντρισμό και αυτή είναι χειρότερη και μνησίκακη. Όχι τόσο μνησίκακη ώστε να γίνει μισητή, αλλά αντιπαθής σίγουρα. Είναι όμως έξυπνη, γι αυτό με διχάζει σαν προσωπικότητα. Δες και τα επόμενα επεισόδια και θα με καταλάβεις. Έχει πάντως προοπτικές στο σόου.
Αυτή που αντιπαθώ, μετά το φινάλε, είναι η Μπάρλοου. Κι αυτή έχει προοπτικές σαν χαρακτήρας, αλλά τις πετάει όλες στην μαύρη θάλασσα. Εξιλέωση στην δεύτερη σεζόν; Ίσως... Θα δεις, επίσης  :P 

Η Eleanor και ο Flint είναι απλά αδερφές ψυχές. Θα το δεις και στα επόμενα επεισόδια πως οι φιλοδοξίες τους είναι τόσο μεγάλες που μονάχα μεταξύ τους θα μπορούσαν να τα βρουν. No spoilers, ειλικρινά. Γνώριζε μόνο ότι θα σου ρθει να σκίσεις τα πτυχία σου λίαν συντόμως. Μόλις δεις την σκηνή στην οποία αναφέρομαι, θα καταλάβεις γιατί και έλα να βρίσουμε μαζί. Άλλωστε η σχέση του Φλιντ με την Μπάρλοου, φάνηκε ήδη από τα πρώτα επεισόδια πως είναι καταδικασμένη, δεν υπάρχει πια αυτή η σπίθα που τους έφερε δυο τόσο διαφορετικούς ανθρώπους κοντά.

Τσαρλς Βέιν. Ας μιλήσουμε για character development. Το απόλυτο στα επεισόδια που ακολουθουν... προχώρα! Θα τον λατρέψεις!

♩ - ♫

Mirabelle Salvatore
Μάντης
Μάντης

Magical Identity

Δημοσίευση από Mirabelle Salvatore Την / Το Κυρ Μαϊος 25, 2014 10:33 pm

O Μπίλλυ είναι ο καλύτερος λήντερ όλων των εποχών. (Υ) Wrong fucking tree, τους ηλίθιους.  :down: Και πάλι όμως μου φαίνεται υπερβολικά συγκρατημένος, αν και διακρίνω την εσωτερική του οργή να χτίζεται. Θα περιμένω πώς και πώς να σκάσει η βόμβα και να τα μαμήσει όλα. awesome 
^λέγε μου τέτοια, λέγε μου τέτοια...  In Love  Razz

ready to comply.:

HOUSE TYRELL

Growing Strong
@RtVaVa
Εβδομοετής στην Σχολή
Εβδομοετής στην Σχολή

Magical Identity

Δημοσίευση από @RtVaVa Την / Το Κυρ Μαϊος 25, 2014 10:51 pm

Spoiler to Mirabelle (με δική της ευθύνη):
Και ο Μπίλλυ πεθαίνει, αλλά όλοι ξέρουμε ότι δεν πεθαίνει. awesome

Ανθή, ένα μου έμεινε, αύριο που θα το δω θα ρθω να φανγκερλίσω. Razz

Έπρεπε:

Κάνε μια παύση.
teddy potter
Χρυσούχος
Χρυσούχος

Αριθμός μηνυμάτων : 745
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2014

Magical Identity
Today's thought:

Δημοσίευση από teddy potter Την / Το Δευ Μαϊος 26, 2014 1:32 pm

θα την δω αμα ειναι

@RtVaVa
Εβδομοετής στην Σχολή
Εβδομοετής στην Σχολή

Magical Identity

Δημοσίευση από @RtVaVa Την / Το Δευ Μαϊος 26, 2014 9:39 pm

Λεπόν: Η σειρά είναι γαμάτη. κρατά την τέλεια ισορροπία στο σασπένς, θες να δεις την συνέχεια, αλλά δεν σου προκαλεί κορεσμό με ψευτοεντυπωσιασμούς στην πλοκή και φυλάει για μετά.

S01x08:
Ειδικά το τέλος, είχε την χρυσή τομή ανάμεσα σε φινάλε και cliffhanger. Ένιωσα την ανατριχίλα του Φλιντ όταν είδε το χρυσάφι να ξεβράζεται απ' το κύμα.Ανυπονομώ για σαιζόν 2. Very Happy

Στα δικά μας τώρα, ο Βέην... Razz Το χει μέσα του το παλικάρι. Ο γιγάντιος βίκινγκ-ο-φατσα ήταν όντως πατέρας του/πατρική φιγούρα; Για να τον έβλεπε στις παραισθήσεις του, μάλλον κάτι τέτοιο θα ισχύει. Η μάχη μαζί του ήταν τόσο ποιητική και συμβολική στα μάτια μου. Και τα κατάφερε ο μπαγάσας. Την στιγμή που βγήκε απ' την άμμο ήταν pure manliness, ακόμη και ο Madox θα το παραδεχόταν. Razz Και παρόλο που πιστεύει ότι η αγάπη του για την Ελεανορ ήταν κάτι που τον παρεμπόδιζε, δεν έμεινε εκεί. Βρήκε έναν τρόπο να γίνει ίσος της. Τώρα ποιες είναι οι προθέσεις του για μετά, αν όντως σκοπεύει να την διαλύσει και αν την αγαπάει ακόμη δεν γνωρίζω, αλλά έλιωσα στο "God, I missed that look".

Η Ελεανορ είναι πράγματι ένα κυκλοθυμικό παιδάκι και την αγαπώ γι αυτό. Razz Ζούσε υπό την σκιά του πατέρα της και ήθελε την Μαξ για παρηγοριά, αλλά έψαχνε και αφορμές να πηδήξει τον Βέην γιατί τον θέλει ακόμα, απλώς είναι θυμωμένη μαζί του. Razz Και πόσος ερωτισμός υπήρχε στην σκηνή της με τον Φλιντ. Στο μέτωπο το φιλί, ναι μεν αλλά!

Η Μπάρλοου τί στον διάκο θα πετύχει με τον πάστορα; Σίγουρα έγινε από συμφέρον και σίγουρα είναι χρήσιμο να έχεις ένα πιόνι για σιγουριά. Στην αρχή νόμιζα ότι θα παντρευόταν τον Γκάθρι για να σώσει το τομάρι της, αλλά νιώθει υπόχρεη στον Φλιντ. Γενικώς αυτή η γυναίκα είναι μια κινούμενη ενοχή. Απατούσε τον άντρα της γιατί μάλλον ένιωθε παραμελημένη, πεθαίνει ο άντρας της εξ αιτίας της, και τελικά ο μόνος άντρας που ήθελε ήταν ο άντρας της. Razz Πολλά κόμπλεξ μαζεμένα. Κατά μία έννοια με αηδιάζει, αλλά αν δεν υπήρχε η Μπάρλοου δεν θα υπήρχε η σειρά! Wink

Το είπα και προηγουμένως, αν δεν δω το πτώμα του Μπίλι δεν πιστεύω ότι πέθανε.

Ο Φλιντ είναι όσο περήφανο γουρούνι τον ήθελα, μπράβο Φλιντ! Έτσι, να μην μασάει να θυσιάσει τα παντα για να πάρει τον θησαυρό του και να κερδίσει την ζωή του!

Ποια η άποψή σου για τον δεύτερο μετά την Μπάρλοου καταλύτη, τον Τζον Σίλβερ; Καλά, είναι βγαλμένος Thief από RPG και στην φάτσα και στον χαρακτήρα, αρχέτυπο ολόσωστο! Στην αρχή μου την έσπαγε η φάτσα του, κατόπιν ξεχνούσα την ύπαρξή του μέχρι να φύγουν για την αναζήτηση, μα επειδή ξέρω την ιστορία, παίζει να είναι ο μόνος που θα επιβιώσει στο τέλος. Razz Και λογικά στον δεύτερο κύκλο θα παίζει σοβαρό ρόλο και θα έχει την δική του εξέλιξη, παρόλο που και στην ορίτζιναλ ιστορία παραμένει ένας συμφεροντολόγος manipulative υποκινητής. Razz

Η Μαξ είναι όντως πανέξυπνη, χρησιμοποιεί τα ταλέντα της με πολύ λεπτό και στοχευμένο τρόπο. Δεν θέλω να αποπλανήσει την Μπόνι, θα επιβεβαιωθεί το κλισέ της butch γυναίκας. Razz Αλλά με τον μα**κα που πήγε και έμπλεξε μου φαίνεται πολύ πιθανό. Τί ειρωνεία παντως. Razz

Και η έκπληξη αυτής της σειράς: ο Νταφρέιν. Όταν σκότωσε τον τύπο με τα δόντια του είχα μείνει:  ti? Και πήρε πολύ τα πάνω του. Απ' ότι φαίνεται. Θα παίξει ρόλο, ω ναι. Απλά το ξέρω.

Και τέλος, ένα μεγάλο μπράβο στους μακιγιέζ/φωτιστές/cgiers. Bravo Αγαπάμε βρωμιάρηδες με ουλές και ταττού!

Έπρεπε:

Κάνε μια παύση.
anthian9

Magical Identity
Today's thought:

Δημοσίευση από anthian9 Την / Το Τρι Μαϊος 27, 2014 11:15 am

Χαμοοοός θα γίνει στην δεύτερη σεζόν! Δεν έχω ιδέα που το πάνε (aka πως θα το πάνε Στο Νησί των Θησαυρών) αλλά ανυπομονώ!
Άνετα η 2η καλύτερη σειρά που παρακολουθώ φέτος

♩ - ♫

Mirabelle Salvatore
Μάντης
Μάντης

Magical Identity

Δημοσίευση από Mirabelle Salvatore Την / Το Τετ Ιουν 04, 2014 2:03 am

@Άρτεμις, φώναζε με Ναταλία παιδί μου,  Razz Ναι το γνωρίζω αυτό το spoiler αλλά εφόσον βλέπω εδώ το ομορφόπαιδο έχει υπογράψει και για 2η σεζόν δεν φοβάμαι.  Razz 
Και τώρα στο θέμα μας,
Αχ, αχ, το ξεκίνησα, τι ωραία σειρά τι αριστούργημα, αχ, αχ... In Love  Yupi  In Love 

1χ01:
Κολλάω βέβαια σε ορισμένα σημεία αλλά το γενικότερο νόημα το πιάνω, εντάξει, Καταρχήν...
Billy+Jon Silver+Flint=my babies τα ωραιότερα μάτια σε σειρά που έχω δει, θέλω κι άλλες πόζες,
όλα τα επ. να δείχνουν αυτούς, αχ, αχ, αχ...  In Love 
Καλά μιλάμε τον άλλον, με το που έχει μέλος του πληρώματος κατευθείαν να του δείξουν τα κατατόπια του κάμα σούτρα Razz Εντάξει στο τέλος είμαι κατά 99.9% σίγουρη πως όλα ήταν κόλπο του Φλιντ για να ξεκάνει στον Σίγκλτον (κενή η σελ. όταν την άνοιξε ο Μπιλ) Τι διάολο αφού ο Τζον την είχε υπό την κατοχή του και την επέστρεψε στη θέση της, τι στο καλό;!
Μπράβο στο τέλος καπετάνιε μου, τους μάμησες και τους εξηγήθηκες αντριάκια στο τέλος,
όχι παίζουμε!
Κι ύστερα έχουμε και τα θηλυκά του έργου, εντάξει προτιμώ το λεσβιακό απ'το να βλέπω μάτια να βγαίνουν και κρανία να ματώνουν όπως κάπου αλλού, το αντέχω.  Razz Αλλά Vane=πολύ μούρη ο τύπος. Ράκαμ = έχω την αίσθηση ότι βλέπω τον Ben Barnes μπροστά μου, Ελεανορ = έχω την αίσθηση πως βλέπω την Κίρα Νάιτλι ξανθιά μπροστά μου.  Razz Ή εγώ δεν είμαι καλά οι ή οι ηθοποιοί έχουν δίδυμα αδέλφια,  Razz 
Και τέλος, η Μαξ είναι το λιμάνι μας, επενδύστε σε αυτήν!  hero Razz 

ready to comply.:

HOUSE TYRELL

Growing Strong
@RtVaVa
Εβδομοετής στην Σχολή
Εβδομοετής στην Σχολή

Magical Identity

Δημοσίευση από @RtVaVa Την / Το Τετ Ιουν 04, 2014 6:30 am

Εύγε, εύγε, Ναταλία! Ό,τι απορία έχεις εδώ είμεθα. hoho

Σπόιλερ:
Όσο για την εμφάνιση των τριών συγκεκριμένων μην ανησυχείς καθόοολου. Razz Θα τους φας με το κουτάλι. Ο Σίλβερ δεν μου αρέσει καθόλου σαν άντρας.
Ρε το σημείο ήταν το βάπτισμα στην ζωή του πειρατή, ένας τρόπος να του πουν έμπρακτα "δες τί τέλεια που περνάμε". Από την αρχή, βεβαίως, ώστε να ψαρώσει και να έχει λιγότερα κίνητρα να τους προδώσει. Βέβαια, απ' ότι φαίνεται δεν τον εμπόδιζε και τίποτα. Razz
Ο Φλιντ είναι από τις μεγαλύτερες κουφαλίτσες έβερ.
Για το λεσβιακό μην ανησυχείς, ο πρώτος κύκλος δεν έχει άλλο. Razz
Η σύγκριση με τους Πειρατές της Καραϊβικής είναι αναπόφευκτη, είναι η πιο κοντινή μας αναφορά στους πειρατές της εποχής. Υποτίθεται ότι το Black Sails είναι πιο ρεαλιστικό και αποδίδει περισσότερο την ωμότητα της πραγματικότητας, ενώ οι πειρατές παραμένουν μια ελαφριά περιπέτεια με στοιχεία παρωδίας. Τώρα και οι ηθοποιοί μοιάζουν (λίγο), αλλά πιο πολύ φταίει η αναλογία των ρόλων (λες για την Κίρα Νάιτλι ας πούμε, και οι δύο παίζουν το δυναμικό πλουσιοκόριτσο που συναναστρέφεται με ρεμάλια Razz).
Η Μαξ και μένα με είχε ενθουσιάσει στο πρώτο επεισόδιο, κατόπιν... θα δεις. Razz Ίσως χάνει λίγο την μαγεία της.

Έπρεπε:

Κάνε μια παύση.
Mirabelle Salvatore
Μάντης
Μάντης

Magical Identity

Δημοσίευση από Mirabelle Salvatore Την / Το Πεμ Ιουν 05, 2014 1:15 am

^Ω, ευχαριστώ αγαπητή μου, μέχρι στιγμής δεν έχω κάτι να ρωτήσω αν κι μια λεπτομερή ανάλυση όσον αφορά για το πως γίνονται οι επενδύσεις/συναλλαγές εκείνη την εποχή, θα την ήθελα..
Αλλά το γενικότερο νόημα το πιάνω, don't worry...

1χ02:
H αλήθεια είναι (βλέποντας και το 2ο) πως ούτε κι μένα με γοητεύει σαν άντρας,
αλλά έχει ωραία μάτια,
Τον πείρανε χαμπάρι αλλά στο τέλος ευτυχώς την έκαψε την σελ. πάλι καλά λέω εγώ...
Γιατί είχε αρχίσει να γ*** ο Δίας εκεί μέσα για ένα κ***πρόγραμμα κι έγινε ο κακός χαμός.
Ο Μπίλι ένιωσε τύψεις νομίζοντας πως πρόδωσε το πλήρωμα,εγώ πάλι λέω πολύ σωστά έπραξε
καλά του τα λέει ο μπουλούκος
Οι σχέσεις μεταξύ της Μαξ και της Ελεονόρ αρχίζουν να περνάνε κρίση αλλά δεν βαριέσαι.
Θα τα ξαναβρούνε αν κι για να είμαι ειλικρινής την σιπάρω την ξανθιά περισσότερο με τον Φλιντ.
Ρε τι γίνεται εκεί μέσα; Τσαρλς και Φλιντ σφάζονται για μια γυναίκα κι για το ποιος θα
πρωτοσυνεργαστεί μαζί της, έτσι κατάλαβα.
Λατρεύω τον Τζακ, τι προφορά είναι αυτή;; Αχ, αχ, αχ... Μιλάμε είναι ο τύπος πιο λογικός και
πιο συγκρατημένος, προσπαθεί να λογικέψει τον άλλον αλλά χλωμό, πολύ δύσκολο.
Αυτή η Άννα εκεί μέσα ... πολύ γυναίκα-φάντασμα μωρέ παιδάκι, την βλέπω και σκιάζεται η ψυχή μου. Κι όπως είπα και εξαρχής,ωραία την έκαψε ο άλλος την σελ. την αποκρυπτογράφησε/
έμαθε απέξω, για να αποφύγει τον πνιγμό... alright, well done my boy,
Εύχομαι ο Τζον και ο Μπιλάκος κάποια στιγμή να γίνουν φίλοι.
Κι η τελευταία σκηνή με τον Φλιντ πάνω στο άλογο, βράδυ ώρα...  In Love In Love In Love 

ready to comply.:

HOUSE TYRELL

Growing Strong
Mirabelle Salvatore
Μάντης
Μάντης

Magical Identity

Δημοσίευση από Mirabelle Salvatore Την / Το Σαβ Ιουν 14, 2014 1:23 am

Aρτεμις, Άρτεμις, τρέχα , το τελείωσα κι αυτό...

1χ08 Finale:
Καλά μιλάμε ο Φλιντ μεγάλη κουφαλίτσα, κι τον Γκέιτς;! Και τον Γκέιτς;!
Για ένα κ@λομαμημένο πρόγραμμα/πλοίο , για να πλουτίσει ένα πλήρωμα, για τα συμφέροντα του
καπετάνιου να φύγει ο Γκέιτς!; Ο Γκέιτς ήταν η ψυχή του πληρώματος εκεί μέσα, μετά τον Μπίλι
βέβαια που αν υποψιαστώ πως ο Μπίλι δεν γυρίζει στην 2η σεζόν, κι αν υποψιαστώ ότι έπεσε στην
θάλασσα λόγω Φλίντ θα τον μαμήσω του χρόνου!! Μ'ακούτε... ;!
Καλά μιλάτε τα λεπτά με τον κανονιοβολισμό ήταν το κάτι άλλο!
Βρε βρε επέστρεψε ο Τσάρλς με πλήρωμα, και θέλει να γίνει και συνέταιρος οκ! Καλέ τη γίνεται με την ξανθιά , έτσι όπως κοιτιούνται αυτοί θα αρπαχθούν στο τέλος αν κι το 'χω πει σιπάρω περισσότερο την Ελεονόρ με τον Φλιντ, πολύ μ'άρεσε το φιλί στο μέτωπο στο 1χ07 ... χεχεχε
Ανέβηκε κι η Μαξ κοινωνικά , τι άλλο θέλουμε, Η Αννούλα έχει ίσως κάποια θέματα και πρίζει
και τον κακομοίρη τον Τζακ που δεν φταίει σε τίποτα...(μάλλον ερωτεύτηκε γτην Μαξ κι αυτή) Τι τραβά κι αυτός ο κακομοίρης για να βγάλει το ψωμί... Αχ άντε αναμονή για του χρόνου τώρα.  Razz Razz

ready to comply.:

HOUSE TYRELL

Growing Strong
Villehardouin
Δευτεροετής στην Σχολή
Δευτεροετής στην Σχολή

Αριθμός μηνυμάτων : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2014

Magical Identity
Blood Status: Half-Blood
Today's thought: My name is Inig...Oberyn Martell.You killed my sister.Prepare to die.

Δημοσίευση από Villehardouin Την / Το Σαβ Ιουν 14, 2014 2:28 am

Κατα τη γνωμη μου πολυ καλη σειρα, με αρκετα κοινα με την πρωτη season του Spartacus.

Σπόιλερ:

Υπερ:
Φοβερο character development Flint και Vane + αρκετες badass σκηνες και των δυο
Η Μπονυ ειναι απλα υπεροχη
Ο Ρανταλ με τον John Silver xD

Κατα:
Η Ελεανορ. Ενα συναισθηματικο κακομαθημενο που απεκτησε πολυ ισχυ λογω οικογενειας. Ελπιζω να βελτιωθει στη δευτερη σεζον. Νταινερυς 2.0.  [whip]  

INTJs: On average, 1213 people lose an argument to them each minute
Don't become a statistic!  hero

Κάθε φορά που μπλέκεις τα πιστεύω σου με την πραγματικότητα, ο Κθούλου πνίγει ένα κουταβάκι. Pray
Mirabelle Salvatore
Μάντης
Μάντης

Magical Identity

Δημοσίευση από Mirabelle Salvatore Την / Το Σαβ Ιουν 14, 2014 2:46 am

Άσχετο, αλλά έτσι όπως τον είδα τον Βέιν στο τελευταίο, βαρκάδα με το νέο πλήρωμα μου θύμισε πολύ τον τελευταίο των Μοϊκανών η θωριά του.  Razz 

ready to comply.:

HOUSE TYRELL

Growing Strong
Villehardouin
Δευτεροετής στην Σχολή
Δευτεροετής στην Σχολή

Αριθμός μηνυμάτων : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2014

Magical Identity
Blood Status: Half-Blood
Today's thought: My name is Inig...Oberyn Martell.You killed my sister.Prepare to die.

Δημοσίευση από Villehardouin Την / Το Σαβ Ιουν 14, 2014 2:56 am

Mirabelle Salvatore έγραψε:Άσχετο, αλλά έτσι όπως τον είδα τον Βέιν στο τελευταίο, βαρκάδα με το νέο πλήρωμα μου θύμισε πολύ τον τελευταίο των Μοϊκανών η θωριά του.  Razz 

Το προσεξα και εγω, πραγματι μοιαζουν! \\\\\\\\\\ 

INTJs: On average, 1213 people lose an argument to them each minute
Don't become a statistic!  hero

Κάθε φορά που μπλέκεις τα πιστεύω σου με την πραγματικότητα, ο Κθούλου πνίγει ένα κουταβάκι. Pray
Mirabelle Salvatore
Μάντης
Μάντης

Magical Identity

Δημοσίευση από Mirabelle Salvatore Την / Το Σαβ Ιουν 14, 2014 3:59 am

^Είδες σύμπτωση,  Razz 

ready to comply.:

HOUSE TYRELL

Growing Strong
@RtVaVa
Εβδομοετής στην Σχολή
Εβδομοετής στην Σχολή

Magical Identity

Δημοσίευση από @RtVaVa Την / Το Σαβ Ιουν 14, 2014 1:10 pm

Ναι ρε ο Ράνταλ! xD
Η Έλεανορ; Όχι και Ντεναίρυς. :P Εγώ ταυτίζομαι και συμπάσχω, εύχομαι να τον βρει τον δρόμο της.

@Νατ:
Είδες είδες;;; :P Ρε δεν νομίζω, παίζει να ήταν βολική σύμπτωση. Αφού τον ρώτησε ευθέως για την γνώμη του, ήθελε να τον πάρει με το μαλακό (θα μου πεις στιγμή που βρήκε... Razz). Δεν θα τον μαμήσεις εσύ, ο Μπίλι θα το κάνει, μετά τον Γκέιτς. erimi Το θεωρώ δεδομένο, θα γυρίσει τιμωρός/εκδικητής και λοιπά vigilante στερεότυπα.
O Τζακ δεν φταίει σε τίποτα, απλώς έχει ξενερώσει και θα χωρίσουν όπου να ναι. Razz Το αστείο είναι ότι η Μπόνι ζήλευε την Μαξ... :P

Έπρεπε:

Κάνε μια παύση.
Mirabelle Salvatore
Μάντης
Μάντης

Magical Identity

Δημοσίευση από Mirabelle Salvatore Την / Το Σαβ Ιουν 14, 2014 5:17 pm

^Καλά μιλάμε ο Ράνταλ έχει πολύ φάση εκεί μέσα με τους γρίφους του,
Μαζί με τον Τζον αχτύπητο δίδυμο.  Laughing Razz 
Τώρα για την Ελεονόρ τα συναισθήματα είναι ανάμεικτα, απ'τη μια λέω, καλά κάνει το κορίτσι
πως αλλιώς θα επιβιώσει εκεί πέρα, κάνει ότι μπορεί κι αυτή για ένα καλύτερο μέλλον κι μην είναι
κι τόσο ευχάριστος ο τρόπος που το κάνει κι απ'την άλλη θέλω να την κοπανήσω στον τοίχο,
Δεν ξέρω γιατί, λόγω μάλλον της συμπεριφοράς που βγάζει προς τους γύρω της, έχει αυτόν τον
τσαμπουκά , τον δυναμισμό, όπως είπε κι ο Τζον δεν ξέρει ποιον να φοβηθεί περισσότερο...
Αυτήν ή τον Φλίντ?  Razz 

Άρτ:
Ότι θα γυρίσει, θα γυρίσει! Το διάβασα σε μια συνέντευξη του και κατάλαβα κάποια spoilers αλλά όταν πηγαίνω στο imbt αυτό τέλος πάντων βλέπω σε όλους 14-15 επ. κι ο Μπίλι παραμένει στα 6, τώρα μπορεί να είναι κι η ιδέα μου. Ω ναι να τον μαμήσει, μας πέθανε κι τον Γκέιτς έλεος, την ψυχή του πληρώματος μας πήρε έλεος... Ε ναι, ο Τζακ έχει απηυδίσει εκεί μέσα το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να την αφήσει. Αμάν κι αυτή η Μπόνι πολύ αναποφάσιστη ρε παιδί μου, πρώτα να την σώσει και μετά βάζει και τις φωνές... ποποπο ζήλια ψώρα...  Razz 

ready to comply.:

HOUSE TYRELL

Growing Strong
Mirabelle Salvatore
Μάντης
Μάντης

Magical Identity

Δημοσίευση από Mirabelle Salvatore Την / Το Κυρ Φεβ 01, 2015 11:25 pm

Ξεθάβω το τόπικ γιατί...
Σπόιλερ:
Ο BILLY BONES EINAI ALIVE MOTHER F***S!!! buttrock metallas wihu In Love Yupi Cool :P

ready to comply.:

HOUSE TYRELL

Growing Strong

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Δευ Ιουλ 24, 2017 5:39 am