.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ο 2ος γύρος μαθημάτων στη Βιβλιοθήκη είναι έτοιμος και σας περιμένει!
Ανακοινώθηκαν τα βραβεία Golden Snitches: Ελληνικές Σειρές, περάστε από εδώ να συγχαρείτε τους νικητές!!
Επέστρεψαν οι Σχολές! Διαβάστε εδώ.

5 Seconds of Summer

Μοιραστείτε
Alison Sheridan
Hogwarts Professor
Hogwarts Professor

Αριθμός μηνυμάτων : 10663
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2013

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Blood Status: Pureblood
Today's thought: Music is always a healer. Music has never let me down. I know it’s my religion. There’s the idea that you can’t truly know happiness until you know sadness, so how can you heal yourself unless you’ve hurt yourself? I’m still figuring out who I am, but I know that I’m not who I was.

5 Seconds of Summer

Δημοσίευση από Alison Sheridan Την / Το Σαβ Απρ 04, 2015 3:08 pm

5 Seconds of Summer

Οι 5 Seconds of Summer (γνωστοί και ως 5SOS) είναι ένα ποπ-ροκ συγκρότημα από την Αυστραλία. Δημιουργήθηκε στο Σύδνεϋ το 2001, και αποτελείται από τους Luke Hemmings (βασικός τραγουδιστής, κιθάρα), Michael Clifford (κιθάρα, φωνητικά), Calum Hood (μπάσο, φωνητικά) και Ashton Irwin (ντραμς, φωνητικά). Παρόλο που δημιουργήθηκαν για να γίνουν ένα “πανκ ροκ” ή “ποπ πανκ” συγκρότημα, πολλοί πανκ ρόκερς διαφωνούν, και πιστεύουν ότι είναι πολλοί διαφορετικοί από την αληθινή πανκ ροκ, όπως οι Ramones, οι Sex Pistols και πολλοί άλλοι. Το συγκρότημα έγινε πολύ δημοφιλές στο YouTube, ποστάροντας βίντεο τους να ερμηνεύουν δημοφιλή τραγούδια πολλών άλλων καλλιτεχνών το 2011. Από εκεί, απέκτησαν μια μικρή ακολουθία το 2012, ενώ απέκτησαν διεθνή φήμη όταν οι One Direction τους προσκάλεσαν στη περιοδεία τους “Take Me Home Tour”.

Το συγκρότημα αναφέρεται ως ένα boyband στα μέσα ενημέρωσης. Ωστόσο, αυτοί έχουν αρνηθεί αυτή τη κατηγορία, καθώς ισχυρίζονται ότι ο ορισμός ‘boyband’ τους κάνει να δείχνουν ανίκανοι. Τον Φεβρουάριο του 2014, έθεσαν σε κυκλοφορία το "She Looks So Perfect ", το οποίο ανέβηκε στη κορυφή στην Αυστραλία, τη Νέα Ζηλανδία, την Ιρλανδία και το Ηνωμένο Βασίλειο, ως πρώτη τους εμφάνιση παγκοσμίως. Το πρώτο τους άλμπουμ, με τίτλο 5 Seconds of Summer, κυκλοφόρησε τον Ιούνιο του 2014, και κατέκτησε τη κορυφή σε 11 χώρες. Ακολούθησε η κυκλοφορία ενός λάιβ άλμπουμ με τίτλο “LIVESOS” το Δεκέμβριο της ίδιας χρονιάς.

πηγή: wikipedia
μεταφραση: demipotter
(σορυ αν εχω κανει καμια βλακεια ειμαι ακομη μια ταξη πριν απο το λοουερ :P )

Ακούτε; Σας αρέσουν; Ποιο είναι το αγαπημένο σας τραγούδι τους; Ποιος από τους τέσσερις είναι ο αγαπημένος σας; music

~NEMI4ever♥πολύ με ΛΙ

.
Let's cause a little trouble:

..
..
Anguis Demorte
Παράφρων
Παράφρων

Αριθμός μηνυμάτων : 2547
Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2013

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
Today's thought: Exterminate!

Απ: 5 Seconds of Summer

Δημοσίευση από Anguis Demorte Την / Το Δευ Απρ 06, 2015 10:57 pm

Ενα πραγμα έχω να πω: mgc is everything

Loyalities:

Slytherin Fiction Team

Beatrice Lightwood
Αστρονόμος
Αστρονόμος

Αριθμός μηνυμάτων : 1762
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2015

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
Today's thought: -You're weird. -Sorry. -it was a compliment.

Δημοσίευση από Beatrice Lightwood Την / Το Σαβ Δεκ 05, 2015 5:30 pm

ΔΉΜΗΤΡΑ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΊΣΩ ΈΝΑ ΒΩΜΌ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΎΡΓΗΣΕΣ ΑΥΤΌ ΤΟ ΤΟΠΙΚ? :P

Yes, I'm a shadowhunter ♥

-I saw Galaxies in your eyes.

♡:

Alison Sheridan
Hogwarts Professor
Hogwarts Professor

Magical Identity
Today's thought: Music is always a healer. Music has never let me down. I know it’s my religion. There’s the idea that you can’t truly know happiness until you know sadness, so how can you heal yourself unless you’ve hurt yourself? I’m still figuring out who I am, but I know that I’m not who I was.

Δημοσίευση από Alison Sheridan Την / Το Τρι Δεκ 22, 2015 8:34 pm

ΜΩΡΗ ΕΛΑ ΕΔΩ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΧΑΜΟΥΛΗ ΛΙΓΟ^ music music music
εχω ξεφυγει λιγακι:

και εννοειται οτι εχω 10000 αφισες ακομη, απλα δεν εχει αλλο χωρο ο τοιχος :P εχω κολλημενες αυτες και μια αλλη τεραστια με τους 4 αγγελους απο την αυστραλια In Love  In Love
Ειχα στειλει και μειλ στο αγαπημενο μου περιοδικο και τους ειχε βαλει εξοφυλλο και αφιερωμα In Love In Love

~NEMI4ever♥πολύ με ΛΙ

.

..
..
Beatrice Lightwood
Αστρονόμος
Αστρονόμος

Magical Identity

Δημοσίευση από Beatrice Lightwood Την / Το Παρ Δεκ 25, 2015 4:53 pm

ΧΑΜΌ ΜΕΓΆΛΟ lalala

Μαζεψτε μας:
και γω την έχω αυτή στο κρεβάτι από πανωω  oh!
Επίσης έχω αυτήν εδώ την οποια αγαπώ ιδιαίτερος γιατί όλοι τους έχουν βγει σαν παραπληγικα 😍   το βιβλίο το είχα πάρει πριν καιρό και έχω παραγγείλει και το δεύτερο,  το άλμπουμ το έφερε ο  ΑΊ βασιλης... :ρ
ΟΜΓ ΑΠΌ ΠΟΥ ΠΉΡΕΣ ΤΗΝ ΜΠΆΝΤΑΝΑ ΤΟΥ ΑΣΤΟΝ ? !?.  ti?

♡:

Alison Sheridan
Hogwarts Professor
Hogwarts Professor

Magical Identity

Δημοσίευση από Alison Sheridan Την / Το Παρ Δεκ 25, 2015 7:40 pm

Την δευτερη την εχω κι εγω αλλα εχω κολλησει μια αλλη τελειααα In Love γενικως το συγκεκριμενο περιοδικο τους βαζει συνεχεια και καθε ενα δυο μηνες εχω στο τοιχο αλλη αφισα oh! Το πρωι την ξανααλλαξα και εβαλα μια τοοσο θεικη (που επισης ειναι ολοι σαν παραπληγικα)
Ειχω κολλησει και μια σκετη του καλουμ In Love αλλα εχει χαλασει το κινητο και δνε μπορω να σου γαλω φωτος, οταν θα το εχω θα σου στειλω
Θελω κι εγω βιβλιο και αλμπουυυμ crying
Βαζει συνεχεια μπαντανες του αστον το tally weijl I love you I love you Μια φιλη τις εχει παρει ολες cry

~NEMI4ever♥πολύ με ΛΙ

.

..
..
Alviva Black
Παράφρων
Παράφρων

Αριθμός μηνυμάτων : 20620
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2011

Magical Identity
Blood Status: Half-Blood
Today's thought: Credo in un Dio crudel.

Δημοσίευση από Alviva Black Την / Το Δευ Δεκ 28, 2015 7:18 pm

Τους αγαπώ αλλά είναι από τους καλλιτέχνες που δεν έχω κάνει τον κόπο να μπω στο fandom,δηλαδή δεν κάνω "δημόσιο" fangirling σε social media αλλά έχω τα περισσότερα τραγούδια τους στο κινητό μου και χιλιάδες photos τους και texts posts γι'αυτούς από το tumblr.Θα μπορούσατε να πείτε ότι είναι η guilty pleasure μου.Πιστεύω ότι το "punk rock" είναι αρκετά τραβηγμένο αλλά κάποια τραγούδια τους έχουν pop punk vibes.Όπως και να'χει,μ'αρέσει πάρα πολύ η μουσική τους και παραδέχομαι ότι το γεγονός ότι είναι κούκλοι βοηθάει πολύ Razz Γενικά μ'αρέσει το στιλ τους,και είναι αξιαγάπητοι και πιστεύω πως θα μπορούσαν να γράψουν τραγούδια με περισσότερο punk vibes αλλά δυστυχώς τώρα που έχουν περισσότερους fans και έχουν γίνει πιο εμπορικοί,το management θα τους αναγκάσει να παραμείνουν pop για να πουλάνε.To Sounds Good Feels Good με εξέπληξε ευχάριστα πάντως.
Αγαπημένα τραγούδια : Amnesia ( cry ),She Looks So Perfect,Try Hard,Good Girls,End Up Here,Heartbreak Girl,Disconnected,Rejects,Long Way Home,Daylight,She's Kinda Hot,Jet Black Heart,Hey Everybody!,Catch Fire,Safety Pin,Broken Home,Permanent Vacation,βασικά όλα,εντάξει ;  Razz
Αγαπημένα covers : What I Like About You,American Idiot,Rolling in the Deep,Teenage Dream,She Will Be Loved,I Miss You,If It Means A Lot To You,Jasey Rae,The A Team,Forget You
(έβαλα και του Luke)
Τους αγαπώ όλους αλλά αν έπρεπε να διαλέξω έναν,θα έλεγα Cal.
Επίσης είμαι Cake και Muke girl.
Αυτά  lighter

RAULSON:

Beatrice Lightwood
Αστρονόμος
Αστρονόμος

Magical Identity

Δημοσίευση από Beatrice Lightwood Την / Το Τρι Δεκ 29, 2015 10:19 pm

Το sounds good feels good ειναι λατρεία... hello fellow Muke girl bye

♡:

Alviva Black
Παράφρων
Παράφρων

Αριθμός μηνυμάτων : 20620
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2011

Magical Identity
Today's thought: Credo in un Dio crudel.

Δημοσίευση από Alviva Black Την / Το Τετ Δεκ 30, 2015 4:55 pm

Nα σου πω την αλήθεια πιο πολύ Cake είμαι αλλά hey slurp
O Cal είναι λατρεία In Love Την περίοδο που άρχισα να ασχολούμαι πιο πολύ με αυτούς διάβαζα ένα βιβλίο (We Were Liars) και για κάποιο λόγο συνέδεσα στο μυαλό μου τον πρωταγωνιστή (Gat) με τον Calum.Δεν έχω ιδέα γιατί.Και από τότε μέχρι να τελειώσω το βιβλίο κάθε φορά που διάβαζα για τον Gat τον σκεφτόμουν ως Calum.Μετά έφτιαξα 4325423 edits με photos του Calum και quotes από το βιβλίο και ...ναι oh! And that,kids,is how I met your father
Σπόιλερ:
Btw,διαβάστε το βιβλίο,είναι υπέροχο.
Το drama τώρα τελευταία πολύ με έχει στεναχωρήσει.Πρώτα με την Arzaylea,που οκ,το θεωρώ κάπως γελοίο,και τώρα με το εξώφυλλο του Rolling Stone.Δεν έχω κάτσει να ασχοληθώ πολύ με το θέμα όμως,προτιμώ απλώς να απολαμβάνω την μουσική και να μένω μακριά απ'το drama.
Αλλά αν θέλετε,πείτε μου τι έχει γίνει

RAULSON:

Sofia Snow
Απόφοιτος Χόγκουαρτς
Απόφοιτος Χόγκουαρτς

Αριθμός μηνυμάτων : 1016
Ημερομηνία εγγραφής : 23/04/2016

Magical Identity
Blood Status: Muggle born
Today's thought: A little boredom can be a dangerous thing

Δημοσίευση από Sofia Snow Την / Το Δευ Απρ 25, 2016 2:02 pm

OMG OMG OMG OMG OMG MY LOVES!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! In Love In Love
Τους αγαπω τοσο πολυ!!!!Δεν μπορω να διαλεξω εναν καλυτερο τους λατρευω ολους αλλα νομιζω ειμαι Cake girl In Love

.

::

dimitra granger
Θανατοφάγος
Θανατοφάγος

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 08/11/2014

Magical Identity
Today's thought: Somietimes you win, sometimes you won

Δημοσίευση από dimitra granger Την / Το Πεμ Οκτ 27, 2016 6:05 pm

Πραγματικα δεν εχω λογια για αυτα τα αξιαλατρευτα μαναρομαναρα μου my whole life  τους λατρευω οσο δεν παει δεν ειμαι πολυ καιρο στην fam αλλα νιώθω σαν να ειμουν απο παντοτε. Ακουγεται καπως το ξερω αλλα it's true. Έχουν παρα παρα πολύ χιουμορrofl rofl rofl rofl  Ειμαι lashton girl λατρευω ολα τους τα τραγουδια λιγο πιο πολυ Jet black heart she's kinda hot Vapor broken home Heartbreak girl Amnesia 18 try hard Never be και Beside You. Θα θελα όπως δηποτε να παω σε μια συναυλια τους στην αυστραλια In Love In Love In Love In Love In Love

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ Ιαν 19, 2018 11:33 pm