.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ξαναγύρισε ο Amycus στο Υπουργείο Μαγείας! Snitch Πύλη
Περάστε να δείτε τα νέα μας Χαριποτερικά τόπικς για τα βιβλία και την ταινία busy
Περάστε να δείτε τα αποτελέσματα των διαγωνισμών από εδώ και ενημερωθείτε για τις τελικές βαθμολογίες του Πρωταθλήματος, εδώ! wizard
Μάθετε όλα τα τελευταία νέα του Ποττερόκοσμου από τον Ημερήσιο Προφήτη! blasé
Μπορείτε να βρείτε την εφημερίδα των Hufflepuff, Witch Weekly τεύχος 25, εδώ huffln2 !

Game of Thrones

Μοιραστείτε
Milady D' Hiver
Administrator
Hogwarts Headmistress
AdministratorHogwarts Headmistress

Αριθμός μηνυμάτων : 38809
Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2013

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Blood Status: Half-Blood
Today's thought: If someone’s lying about something small, you don’t know what else they’re lying about.

Απ: Game of Thrones

Δημοσίευση από Milady D' Hiver Την / Το Δευ Ιουν 20, 2016 7:04 am

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ.

ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΙΤ ΓΟΥΟΣ ΟΣΟΜ

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΤΡΕΜΩΩΩΩΩΩ ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΑααααΑΑΑΑΑ

.

.
.:
......................

paramu8enia
Επιμελήτρια Ράβενκλοου
Επιμελήτρια Ράβενκλοου

Αριθμός μηνυμάτων : 14526
Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2010

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
Today's thought: Fake friends are like shadows: always near you at your brightest moments, but nowhere to be seen at your darkest hour... True friends are like stars, you don't always see them but they are always there...

Δημοσίευση από paramu8enia Την / Το Τρι Ιουν 21, 2016 1:31 pm

Συμφωνώ ήταν πολύ ωραίο επεισόδιο! Άξιζε με τα χίλια!

μπλομ:

Milady D' Hiver
Administrator
Hogwarts Headmistress

Magical Identity
Today's thought: If someone’s lying about something small, you don’t know what else they’re lying about.

Δημοσίευση από Milady D' Hiver Την / Το Τρι Ιουν 21, 2016 3:17 pm

Στο imdb παραμενει 10.0/10!!

.

.
.:
......................

Lisette de Lapin
Μαγικός Προσωπογράφος
Μαγικός Προσωπογράφος

Αριθμός μηνυμάτων : 11245
Ημερομηνία εγγραφής : 24/10/2011

Magical Identity
Today's thought: κεφτέδες.

Δημοσίευση από Lisette de Lapin Την / Το Πεμ Ιουν 23, 2016 1:17 am

Milady D' Hiver έγραψε:ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ.

ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΙΤ ΓΟΥΟΣ ΟΣΟΜ

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΤΡΕΜΩΩΩΩΩΩ ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΑααααΑΑΑΑΑ

αυτό.

Cassandra Black
Member of Order Of Merlin 2nd

Αριθμός μηνυμάτων : 33349
Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

Magical Identity
Blood Status: Pureblood
Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

Δημοσίευση από Cassandra Black Την / Το Πεμ Ιουν 23, 2016 8:53 pm

Ήταν επικότατο oh!
Σπόιλερ:
Μου άρεσε πάρα πολύ η σκηνοθεσία της μάχης.
Μου άρεσε περισσότερο το τέλος του Ράμσεϊ. Happy
Rickon my poor little baby cry Σοβαρά όμως, ψήλωσε πολύ αυτό το παιδί ti?

-
-

Fear is the mind-killer:

Mirabelle Salvatore
Μάντης
Μάντης

Αριθμός μηνυμάτων : 14020
Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2012

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
Blood Status: Muggle born
Today's thought: 'HAIL HYDRA'

Δημοσίευση από Mirabelle Salvatore Την / Το Πεμ Ιουν 23, 2016 11:21 pm

^Nαι ρε, πριν δυο χρόνια που το είδαμε ακόμα κοντό ήταν , μέσα σε δυο χρόνια Φασούλας.
Πως αναπτύσσονται έτσι;;; ti?

6χ09:
Ladies and gentlemen welcome to the show 'GAME OF DEATHS'.
Next year don't miss which favourite villain, warrior, knight, Prince, king, Queen, Princess, common woman, man or child will die.
Until 7th season many kisses and don't kill yourself before the 1st episode of 2017 ...
Bye see you next year covered in blood as usual. Razz :P
*Πάει κι το ομορφόπαιδο με τα γαλάζια μάτια, δεν βαριέσαι , υγεία μωρέ.
Έκλεισε συμμαχία η Ντάνυ με Ασά, ε? καλορίζικο , κι στο θέμα της προσφοράς ε, δεν βαριέσαι, ότι να'ναι κι έχει ο καθένας προσφέρει μωρέ, είμαστε ανοιχτοί σε προτάσεις. :P
Η σκηνή της μάχης ωμή και καλή, μόνο αυτό. Αλλά εκείνο το τουρλουμπούκι -λόφος με πτώματα μου έκατσε βαρύ ρε παιδί μου, να προσπαθεί κι ο Γιάννακης να πάρει ανάσα. Κόντεψα να ξεράσω σε μια φάση...
Ωραίο το κάψιμο στην αρχή του επ. , τα έκανε πάλι 'γης μαδιάν-φωτιά κι λάβρα' η Καλήσι.
Κι ο θάνατος στο τέλος, εντυπωσιακός,να πεθάνεις απ' τον ίδιο σου το 'φίλο' να δεις αυτοί πήραν ιδέες απ' τα καθημερινά περιστατικά με μπουλντόγκ που συμβαίνουν γύρω μας.
Εκτός κι αν γίνεται σχετική αναφορά μέσα στα βιβλία γι αυτού του είδους το τάισμα στις φυλακές.
Αυτά. :P Razz :P

“My little prince...”~ “I love you.” R x J ♡:

Beloved Music of the Night ♡

ready to comply.:

HOUSE TYRELL

Growing Strong
Ariana Lestrange
Αστρονόμος
Αστρονόμος

Αριθμός μηνυμάτων : 17651
Ημερομηνία εγγραφής : 15/08/2011

Magical Identity
Today's thought: Keep your friends close and your fries closer.

Δημοσίευση από Ariana Lestrange Την / Το Δευ Ιουν 27, 2016 3:46 pm

Καληπέρα το επεισόδιο ήταν ό,τι καλύτερο έχω δει ποτέ μου, όσο λάτρεψα το προηγούμενο το διπλάσιο λάτρεψα αυτό. Δεν μου έφτασαν τα 70 λεπτά, θέλω κι 'αλλο. cry ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ;?;?;?;?;? crying  crying ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ!

Ψέμα, έχω:

Μάαααρτζορι τι σου'λαχε να πάθεις  cry  cry  cry Γύρνα πίσω, σ'αγαπωωωωω. cry
Καλά για τον Τόμεν δεν μιλάω καν, ό,τι να'ναι ήταν και δεν με ενδιέφερε κιόλας που πέθανε, αλλά DAMN η σκηνή στην εκκλησία και η έκρηξη ήταν ΕΠΙΚΑ. Επιπλέον, δε θέλω να μάθω τι έκανε το Mountain στην άλλη ποτέ...αλλά η στιγμή που η Cersei φώναζε "Shame, shame" την αγάπησα, γενικά το όλο σκηνικό μου θύμισε την παλιά-κακιά-ιβιλ Σέρσει που αγαπούσα.
ΝΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Η ΝΤΑΝΙ ΠΑΕΙ ΓΟΥΕΣΤΕΡΟΣ. Επίσης WOMEN ALLIANCE νιώθω υπερβολική χαρά που επιτέλους θα φανεί η δύναμη των γυναικών απέναντι σε όλους, παρόλο που είναι και αυτές οι αντιπαθείς του Ντορν. Επίσης αγαπώ Ντάνι και Τύριον μαζί (σαν σύμβουλός της Razz ) και ανυπομονώ να κάτσει η γλυκούλα μου στον θρόνο και να τον έχει ως hand of the queen. In Love
ΆΡΥΑΑ ΘΥΜΗΣΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ. Καλά του έκανε, το ευχαριστήθηκα και χάρηκα επίσης που το έβαλε να φάει τα παιδιά του και το γεγονός οτί φόραγε μάσκα, ΔΕΙΞ'ΤΟΥΣ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ, Καταπληκτική σκηνή! Ευελπιστώ στον επόμενο κύκλο να πάει και στον Τζον και την Σάνσα και να βρεθουν πάλι οι εναπομειναντες Σταρκ και να έρθει και ο Μπραν και να είμαστε όλοι χαρούμενοι. plz
Η Μόρμοντ πλέον είναι το spirit animal μου.- Τους τάπωσε όλους και επιτέλους ο Jon έχει την πίστη ολονών <3 <3 <3
Ο Σαμ και η Γκίλι πλέον μου περνάνε τελείως αδιάφοροι, αν και να ρωτήσω, το παιδί της Γκίλι έχει σύνδρομο Νταουν η κάτι τέτοιο; Η είναι η ιδέα μου;

ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ:

JON TARGARYEN NAI Γ@ΜΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ buttrock  buttrock
FIRE AND ICE ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. Πίστευα τόσο πολύ στην θεωρία που ούρλιαξα εκείνη την στιγμή.

Milady D' Hiver
Administrator
Hogwarts Headmistress

Magical Identity

Δημοσίευση από Milady D' Hiver Την / Το Δευ Ιουν 27, 2016 3:55 pm

Το εχω ηδη δει δυο φορες. Ηταν εξισου επικο με το 9ο.

.

.
.:
......................

Mirabelle Salvatore
Μάντης
Μάντης

Magical Identity

Δημοσίευση από Mirabelle Salvatore Την / Το Τετ Ιουν 29, 2016 1:19 pm

Don't read it. finale :P :
Είμαι πολύ τσαντισμένη με τον άδικο χαμό της Μαργαρίτας, του Τομεν του κακομοίρη,
της "κυρίας" που έκατσε στο σιδήρουν αλλά κι την στάση της Ντάνι που εδώ κι δύο κύκλους έχει αρχίσει να μου την βιδώνει.
Δικαιολογημένο το ξέσπασμα του Νταβός κι πολύ άργησε κι αναρωτιέμαι πως ξαφνικά προέκυψε τώρα. Νομίζω ο Τζον καλά έκανε που την έδιωξε κι εγώ αυτό θα έκανα Razz
Χάρηκα που η μικρή τους τάπωσε όλους (όταν ενηλικιωθεί λέω να ζητήσω το χέρι της Razz ) κι όσον αφορά το ξεκοίλιασμα δώσε πόνο Αρυα! :P
Όσον αφορά το "promise me ned" μας χρωστούσαν μια εξήγηση νομίζω. Happy Razz
ΕΠΊΣΗΣ καθότι πολύ τσαντισμένη.....
Δεν ξέρω τι γίνεται στα βιβλία πόσος με ενδιαφέρει με τόση αιματοχυσία πλέον, έχω να πω πως η "κυρία " που κάθεται στο σιδήρουν αυτή τη στιγμή κι εύχομαι να το βρει με τον χειρότερο τρόπο, είχε επίγνωση, ΉΞΕΡΕ πολύ καλά τι θα συνέβαινε στον γιο της αν έβγαζε απ το προσκήνιο την Μαργαρίτα! Για αυτό ότι και να της κάνει η Ολεννα σε συμμαχία με μαρτελ της αξίζει αν κι προσωπικά θα ήθελα να το βρει από κάποιον άλλον! Πάντως τα ψωμιά της ύστερα απ αυτό είναι λίγα! Κι όσον αφορά τον Βαρυς τι φάση? Έχει δίδυμο? :P
ΕΠΊΣΗΣ για να μην ξεχνιόμαστε, δεν λέω χαίρομαι για Τύριον και την προαγωγή του αλλά...
ΔΕΝ ΈΧΕΙΣ ΚΑΝΈΝΑ ΔΙΚΑΊΩΜΑ ΌΤΑΝ ΈΝΑΣ ΤΈΤΟΙΟΣ ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΛΈΕΙ ΠΏΣ ΣΕ ΑΓΑΠΆ. .... ΔΕΝ ΈΧΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΑΊΩΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΝΙΏΘΕΙΣ ΤΊΠΟΤΑ !!!!! ΜΕ ΑΚΟΎΣΕΣ ΚΥΡΆ ΜΟΥ??????!!!!!!!
^Τη τύχη μου έβγαλα αφρούς απ' τα αυτιά μου σε αυτό το σημείο, πόσο παράλογο πια;;;;!!!
vrisimo vrisimo vrisimo :P :P giveup

ready to comply.:

HOUSE TYRELL

Growing Strong
FLEUR258
Κατασκευαστής/στρια ραβδιών

Αριθμός μηνυμάτων : 30303
Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

Magical Identity
Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

Δημοσίευση από FLEUR258 Την / Το Τετ Ιουν 29, 2016 2:42 pm

Σπόιλερ:
ΤΙ ΕΠΙΚΟ ΕΠΙΣΟΔΕΙΟ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ.

Καλά όσο αφορά το 9ο οι δράκοι της Ντάνυ τωρα πια την ακουνεεε ναιιιι. Yupi
Καημένε Ρίκον. cry Είχα μείνει σ'αυτή την σκηνή. cry
Πολύ ωραία η μάχη!! Σε κάποια στιγμή είχα απελπιστεί και λεω πάει θα χάοσυν...
Για τον Ραμσει πολύ το ευχαριστήθηκα. hoho

Τώρα όσον αφορά το 10ο ηταν επισοδειάραααα. Ηταν τέλειο ολόκληρο όμως.
Επιτέλους η Ντάνυ πάει Γουέστερος. bounce Όσο για τον άλλον που τον άφησε στα κρύα του λουτρού,τι να κάνουμε,φαινόταν πως δεν την πολυνοιάζει αυτός. :P
Η σκηνή με το ολοκαύτωμα ήταν πολύ καλή! Πόσο πανούργα αυτή η Σέρσει. ti? Και δεν περίμενα να αυτοκτονήσει έτσι απλά ο Τόμμεν. Τι να πω.....Τώρα δλδ ευχαριστήθηκε που είναι βασίλισσα?? giveup
Ο Λόρας που πέθανε με την αδερφή του,δεν με ένοιαξαν και πολύ. Απλά είναι απίστευτο το πόσο αδίστακτη είναι η Σέρσει.

Ο Βάρυς τι κάνει στο Ντορ??

Ο ΤΖΟΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΛΥΑΝΝΑ ΣΤΑΡΚ??? Πωωω.....Πολύ μου άρεσε η σκηνοθεσία με το παιδί και μετά με το πρόσωπο του Τζον.
Όταν φώναζαν King of the North νομίζω ανατρίχιασα. cry

Ας μου θυμίσει όμως κάποιος τι είχε παιχτει με την Λυάννα γιατί δεν θυμάμαι...Η Λυάννα είχε παντρευτεί τον Ρόμπερτ? mouble mouble Ποιανου κόρη ήταν η Λυάννα? mouble mouble Και ποιος την σκώτωσε? mouble mouble
Πάντως γλυκούληδες. cry

Και ο Τύριον γλύκας εκεί που του έδωσε το σύμβολο του χεριού η Ντάνυ.

ΔΩΣΕ ΑΡΥΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ,ΜΠΡΑΒΟΟΟΟ!!! ΜΙΛΑΜΕ ΤΟ ΚΑΤΑΕΥΧΑΡΗΣΤΗΘΗΚΑ!!! music joy

Αυτά νομίζω. Ποιος περιμένει πάλι 1 χρόνο? =/

<3:
All the stars are coming out tonight
They're lighting up the sky tonight
For you...

Imperio
Απόφοιτος Χόγκουαρτς
Απόφοιτος Χόγκουαρτς

Αριθμός μηνυμάτων : 33102
Ημερομηνία εγγραφής : 03/06/2010

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
Today's thought: A to the G to the U to the STD I’m d boy because I’m from D 난 미친놈 비트 위의 루나틱 랩으로 홍콩을 보내는 my tongue technology

Δημοσίευση από Imperio Την / Το Τετ Ιουν 29, 2016 11:44 pm

Για τη γνωστή σκηνη

_
_

Sometimes I'm afraid of myself, thanks to my self-hatred
And the depression that came to play again
Min Yoongi is already dead (I killed him)
It's been a long time since my everyday life became killing my passions and comparing myself with others

Stuff:

Μιάμιση ώρα ταινία. Κάψιμο για μια ζωή!
The North Remembers
Amycus
Member of Order Of Merlin 1st
Member of Order Of Merlin 1st

Αριθμός μηνυμάτων : 28877
Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

Magical Identity
Today's thought: Δεν νιώθω ποτέ μοναξιά.Είμαι σχιζοφρενής!

Δημοσίευση από Amycus Την / Το Πεμ Ιουν 30, 2016 2:47 pm

Δεν βάζω spoiler. Ο κύκλος τελείωσε κάμποσες μέρες τώρα. Αν τον είδα μέχρι κι΄εγώ, φαντάζομαι οι άλλοι.

Λοιπόν, μετά απο έναν μέτριο 4ο και 5ο κύκλο, ήρθε ο 6ος να μας αποζημιώσει. Δεν είμαι σίγουρος αν οφείλεται σε σεναριακή δουλειά -τουλάχιστον, δεν μπορούμε να το απορρίψουμε- είτε επειδή επιτέλους απαλλαγήκαμε απο τον βραχνά του τι γίνεται στα βιβλία αφού μιλάμε για τελείως νέο υλικό. Θα κρατήσω μετριοπαθή στάση καθώς πιστεύω ότι συνέβαλαν και τα δύο. Ένα σενάριο χωρίς ακρότητες και ένα υλικό άκαυτο που δεν χρειαζόταν να συγκρίνεται με τα βιβλία.

Σαν κύκλος, ήταν περισσότερο φορτισμένος συγκινησιακά. Υπήρχε μια συνεχόμενη συναισθηματική καθοδήγηση που είτε σε κρατούσε είτε σε ξενέρωνε. Ίσως γι' αυτό πολλοί μιλάνε για έναν μέτριο προς κακό κύκλο, άποψη που ουδόλως συμμερίζομαι. Το δεύτερο σημαντικό είναι η γυναικεία επανάσταση στο Γουέστερος. Είναι ξεκάθαρο πλέον ότι οι γυναίκες βγαίνουν στο προσκήνιο και παίζουν το παιχνίδι του θρόνου με ένα ξεκάθαρο τρόπο, όχι παρασκηνιακά ή μέσω της χειραγώγησης με σεξουαλικό/άλλο τρόπο. Στο πρόσωπο της Νταινέρυς συγκεφαλαιώνεται όλη αυτή η δυναμική. Το ίδιο θα κάνει πλέον και η Σέρσεϊ, η αρχόντισσα των Μόρμοντ, η Σάνσα, η Γιάρα, τα φίδια της ερήμου και η Άρυα. Είχαμε δείγματα αλλά πλέον το σκηνικό αλλάζει άρδην. Το κρεββάτι παύει να είναι μέσο πολιτικής επιρροής και υποβιβάζεται σε έπιπλο. Η θέση της γυναίκας δεν φαίνεται να αλλάζει στο Γουέστερος, αλλάζει η ίδια η γυναίκα και ο ρόλος που καλείται να παίξει. Οι κύκλοι που θα ακολουθήσουν μένει να το αποδείξουν.

Τα δύο τελευταία επεισόδια είναι καθαρός χρυσός, το ένα λύτρωση, το άλλο υπόσχεση. Όσοι τα είδαν, καταλαβαίνουν τι εννοώ, δεν χρειάζεται περαιτέρω ανάλυση. Συνδέονται οργανικά πλέον και τέτοια κορύφωση είχαμε να δούμε απο τον 1ο κύκλο. Ο επόμενος θα δικαιολογήσει απόλυτα τον τίτλος της σειράς -έτσι θέλω να πιστεύω- καθώς τα πιόνια είναι ήδη στην σκακιέρα. Πέντε γυναίκες λοιπόν, ένας άντρας και ο Μικροδάχτυλος. Βέβαια ο Βάρυς είναι ήδη στο Χάϊγκάρντεν, οι συμμαχίες σχηματίζονται; Θα δούμε τι δυναμικές θα αναπτυχθούν.

Η Σάνσα άλλαξε. Έπρεπε να αλλάξει. Διάλεξε όμως να τρυπηθεί στο αδράχτι που υφαίνει ο Μικροδάχτυλος. Δεν ξέρουμε τι θα κοστίσει, ξέρουμε όμως ότι σίγουρα θα κοστίσει. Η Σέρσεϊ έθαψε τρία παιδιά, ισοπέδωσε το Kings Landing, έγινε βασίλισσα. Πλέον παίζει ξεκάθαρα το παιχνίδι και shame ή όχι, στο παιχνίδι των Θρόνων, νικάς ή πεθαίνεις. Μπορεί να έχει γλυτώσει προς το παρόν... Συνέπειες όμως πληρώνει άσχετα με το αν καταφέρνει να τις θάβει με τον δικό της, ασυνείδητο τρόπο.

Οι πιο δυνατές σκηνές: Η ιστορία του Χόντορ, η συνάντηση Τζέϊμι και Μπριέν, η αυτοκτονία του Τόμμεν, η ακακήρυξη του Σνόου σε βασιλιά του Βορρά, η ανατίναξη του σεπτ του Μπαίλορ, ο θάνατος του Μπόλτον. Κάθε μία για τον δικό της, διαφορετικό λόγο.

Η μουσική πλέον του 6ου κύκλου είναι κορυφαία.

_
__
____
___
___
____
Cassandra Black

Αριθμός μηνυμάτων : 33349
Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

Magical Identity
Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

Δημοσίευση από Cassandra Black Την / Το Πεμ Ιουν 30, 2016 6:21 pm

Επιτέλους νιώθω αποζημιωμένη για το περσινό φιάσκο. Η σεζόν ήταν κάτι παραπάνω από γαμάτη, θα έλεγα πλησιάζει παλιές καλές εποχές πρώτου κύκλου Razz
Βέβαια με μερικά πράγματα είμαι σε φάση άρνησης και με άλλα δεν έχω κατασταλάξει αν πρέπει να τα θεωρώ canon ή όχι.
6χ10:
Πχ το R+L=J αν κι είναι στανταράκι ακόμα μέσα μου το 'χω σαν θεωρία. Δε μου βγαίνει να το σκεφτώ ως canon. :P
Επίσης η όλη φάση στο Baelor's Sept αν κι έχει το νόημά της πιστεύω στο βιβλίο θα γίνει ακόμα πιο σωστά. Razz Η μουσική όντως υπέροχη, δε θυμάμαι να έχουν χρησιμοποιήσει άλλη φορά πιάνο στο soundtrack. Όλη η σκηνή ήταν ανατριχιαστική.
Ο Βάρυς τι φάση, με τι ταχύτητα μετακινείται πια? Ούτε να διακτινιζόταν :P Γενικά οι μετακινήσεις φέτος ήταν κάπως περίεργες να το πω? Σαν να συνέβαιναν συνεχώς time lapses ένα πράμα.
Θα 'θελα πολύ να δω στο Westeros μητριαρχία και μ' αρέσει που επιτέλους οι γυναίκες χαρακτηρίστηκαν σωστά γιατί μέχρι τώρα αντιμετώπιζαν την καθεμία σαν ένα στερεότυπο.
Οι Frey pies ωραίο nod στους αναγνώστες, πολύ τη χάρηκα τη σκηνή Razz
Το βλέμμα του Μικροδάχτυλου στην "στέψη" του Τζον το φοβάμαι. Θα την κάνει τη χαλάστρα, το βλέπω.

-
-

Fear is the mind-killer:

Cassandra95
Εβδομοετής στην Σχολή
Εβδομοετής στην Σχολή

Αριθμός μηνυμάτων : 529
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2016

Magical Identity
Today's thought: People believe that the strongest is also and the most evil. That is not true!! Weak people are just scared of the powerfull one!!!

Δημοσίευση από Cassandra95 Την / Το Τρι Ιουλ 05, 2016 3:36 am

Ήταν απλά φοβερό!!!! Το είδα 3 φορές και δε θα ξεχάσω που η παρέα μου με είχε κλειδώσει στο ένα δωμάτιο και είχαν βάλει ακουστικά για να μην τους κάνω σπόιλερ κατά λάθος!!!!!

Denrean
Επιμελητής Σλίθεριν
Επιμελητής Σλίθεριν

Αριθμός μηνυμάτων : 1537
Ημερομηνία εγγραφής : 14/01/2016

Magical Identity
Today's thought:

Δημοσίευση από Denrean Την / Το Τετ Ιουλ 06, 2016 3:07 am

Amycus έγραψε:Δεν βάζω spoiler. Ο κύκλος τελείωσε κάμποσες μέρες τώρα. Αν τον είδα μέχρι κι΄εγώ, φαντάζομαι οι άλλοι.

Λοιπόν, μετά απο έναν μέτριο 4ο και 5ο κύκλο, ήρθε ο 6ος να μας αποζημιώσει. Δεν είμαι σίγουρος αν οφείλεται σε σεναριακή δουλειά -τουλάχιστον, δεν μπορούμε να το απορρίψουμε- είτε επειδή επιτέλους απαλλαγήκαμε απο τον βραχνά του τι γίνεται στα βιβλία αφού μιλάμε για τελείως νέο υλικό. Θα κρατήσω μετριοπαθή στάση καθώς πιστεύω ότι συνέβαλαν και τα δύο. Ένα σενάριο χωρίς ακρότητες και ένα υλικό άκαυτο που δεν χρειαζόταν να συγκρίνεται με τα βιβλία.

Σαν κύκλος, ήταν περισσότερο φορτισμένος συγκινησιακά. Υπήρχε μια συνεχόμενη συναισθηματική καθοδήγηση που είτε σε κρατούσε είτε σε ξενέρωνε. Ίσως γι' αυτό πολλοί μιλάνε για έναν μέτριο προς κακό κύκλο, άποψη που ουδόλως συμμερίζομαι. Το δεύτερο σημαντικό είναι η γυναικεία επανάσταση στο Γουέστερος. Είναι ξεκάθαρο πλέον ότι οι γυναίκες βγαίνουν στο προσκήνιο και παίζουν το παιχνίδι του θρόνου με ένα ξεκάθαρο τρόπο, όχι παρασκηνιακά ή μέσω της χειραγώγησης με σεξουαλικό/άλλο τρόπο. Στο πρόσωπο της Νταινέρυς συγκεφαλαιώνεται όλη αυτή η δυναμική. Το ίδιο θα κάνει πλέον και η Σέρσεϊ, η αρχόντισσα των Μόρμοντ, η Σάνσα, η Γιάρα, τα φίδια της ερήμου και η Άρυα. Είχαμε δείγματα αλλά πλέον το σκηνικό αλλάζει άρδην. Το κρεββάτι παύει να είναι μέσο πολιτικής επιρροής και υποβιβάζεται σε έπιπλο. Η θέση της γυναίκας δεν φαίνεται να αλλάζει στο Γουέστερος, αλλάζει η ίδια η γυναίκα και ο ρόλος που καλείται να παίξει. Οι κύκλοι που θα ακολουθήσουν μένει να το αποδείξουν.

Τα δύο τελευταία επεισόδια είναι καθαρός χρυσός, το ένα λύτρωση, το άλλο υπόσχεση. Όσοι τα είδαν, καταλαβαίνουν τι εννοώ, δεν χρειάζεται περαιτέρω ανάλυση. Συνδέονται οργανικά πλέον και τέτοια κορύφωση είχαμε να δούμε απο τον 1ο κύκλο. Ο επόμενος θα δικαιολογήσει απόλυτα τον τίτλος της σειράς -έτσι θέλω να πιστεύω- καθώς τα πιόνια είναι ήδη στην σκακιέρα. Πέντε γυναίκες λοιπόν, ένας άντρας και ο Μικροδάχτυλος. Βέβαια ο Βάρυς είναι ήδη στο Χάϊγκάρντεν, οι συμμαχίες σχηματίζονται; Θα δούμε τι δυναμικές θα αναπτυχθούν.

Η Σάνσα άλλαξε. Έπρεπε να αλλάξει. Διάλεξε όμως να τρυπηθεί στο αδράχτι που υφαίνει ο Μικροδάχτυλος. Δεν ξέρουμε τι θα κοστίσει, ξέρουμε όμως ότι σίγουρα θα κοστίσει. Η Σέρσεϊ έθαψε τρία παιδιά, ισοπέδωσε το Kings Landing, έγινε βασίλισσα. Πλέον παίζει ξεκάθαρα το παιχνίδι και shame ή όχι, στο παιχνίδι των Θρόνων, νικάς ή πεθαίνεις. Μπορεί να έχει γλυτώσει προς το παρόν... Συνέπειες όμως πληρώνει άσχετα με το αν καταφέρνει να τις θάβει με τον δικό της, ασυνείδητο τρόπο.

Οι πιο δυνατές σκηνές: Η ιστορία του Χόντορ, η συνάντηση Τζέϊμι και Μπριέν, η αυτοκτονία του Τόμμεν, η ακακήρυξη του Σνόου σε βασιλιά του Βορρά, η ανατίναξη του σεπτ του Μπαίλορ, ο θάνατος του Μπόλτον. Κάθε μία για τον δικό της, διαφορετικό λόγο.

Η μουσική πλέον του 6ου κύκλου είναι κορυφαία.

Θανο τι να πω, ειχα αποφασισει να μην γραψω ουτε ενα ποστ μεχρι να δω τον κυκλο συνολικα και μετα να ερθω εδω και να γραψω ενα καθολικο review. Λογω υποχρεωσεων, δεν καταφερα να το κανω νωριτερα και μολις μπηκα εδω αποφασισμενος να το ξεκινησω επεσα πανω σε αυτά που εγραψες και εχω να πω οτι με καλυψες πληρως. Ειπες ολα οσα ηθελα να πω με μερικες προσθηκες και καποιες διαφορες.
Αρχικα να πω οτι θεωρω τον 6ο κυκλο των πιο ωραιο κυκλο ως τωρα με διαφορα απο τον δευτερο (στην οποια δευτερη θεση εχω βαλει τη δευτερη σεζον).
Η αυτοκτονια του Τομμεν παρόλο που καταλαβαίνω το λόγο που τη θεωρείς δυνατή σκηνή εμένα με άφησε παγερά αδιάφορο. Οσο αδιάφορο με αφηνε και γενικά ο Τομμεν Μπαραθηον ως χαρακτήρας.
Επίσης, θελω να προσθεσω ότι περίμενα πως και πως να δω Kingsmoot και γενικα Iron Islands και αν και μου αρεσε πολυ ο τρόπος που τα εμφάνισαν, δυστυχώς το σχέδιο του Euron ήταν πολυ κατώτερο των προσδοκιών που είχα ως τώρα λόγο της εντύπωσης που μου είχαν κανει οι Greyjoys ως οικογένεια. Βέβαια, σε αυτό το κομμάτι μπορω να δεχτώ πως είμαι επηρεασμένος από τα βιβλία στα οποία ο Euron έχει άλλο σχέδιο, το οποίο αν και κατ'εμέ καλύτερο δεν έχει νόημα να αναφερθεί εδώ.

Σε γενικές γραμμές, αυτή η υπόσχεση που μας έδωσε αυτό το τελευταίο επεισόδιο μου δημιουργεί έντονες προσδοκίες για τα 13 εναπομείναντα επεισόδια, συμμαχίες πρέπει να σχηματιστούν και μάχες όπως αυτή του επ. 09 πρέπει να επαναληφθούν ώστε να μπούμε στην τελικη ευθεία και να έχει αυτή η σείρα το τέλος που αρμόζει σε μια σειρά πραγματικό φαινόμενο.

Mirabelle Salvatore
Μάντης
Μάντης

Magical Identity

Δημοσίευση από Mirabelle Salvatore Την / Το Σαβ Ιουλ 23, 2016 10:44 pm

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

ready to comply.:

HOUSE TYRELL

Growing Strong
Milady D' Hiver
Administrator
Hogwarts Headmistress

Magical Identity

Δημοσίευση από Milady D' Hiver Την / Το Δευ Ιουλ 25, 2016 12:59 pm

εκει που κλεινει το ματι στο τελος <3

.

.
.:
......................

Milady D' Hiver
Administrator
Hogwarts Headmistress

Magical Identity

Δημοσίευση από Milady D' Hiver Την / Το Τετ Οκτ 26, 2016 8:23 am

Μπορει να τα εχετε δει, μπορει και οχι. Ειπα να τα μοιραστω

Σπόιλερ:
ΜΕΓΑ ΣΠΟΙΛΕΡ ΑΠΟ ΤΑ ΓΥΡΙΣΜΑΤΑ 7ου ΚΥΚΛΟΥ:

ΚΙ ΑΛΛΑ:
sansa kai lyanna mormont #kardoulespantou

maisie φοραει ρουχα απο τον βορρα

to BAE επιστρεφει <3:
τυριον, ντάβος και GENDRY (με warhammer!!!)

.

.
.:
......................

Mirabelle Salvatore
Μάντης
Μάντης

Magical Identity

Δημοσίευση από Mirabelle Salvatore Την / Το Σαβ Οκτ 29, 2016 4:26 pm

Razz :
^ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ GENDRY ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ!!!! wihu wiii

κι τώρα φεύγω., άντεγειασας

ready to comply.:

HOUSE TYRELL

Growing Strong
Milady D' Hiver
Administrator
Hogwarts Headmistress

Magical Identity

Δημοσίευση από Milady D' Hiver Την / Το Σαβ Οκτ 29, 2016 11:25 pm

αυτο που η επιστροφη ενος τριτοδευτερου θα μας ενθουσιαζε περισσοτερο απο δυο κυριους χαρακτηρες μαζι... rofl

.

.
.:
......................

Mirabelle Salvatore
Μάντης
Μάντης

Magical Identity

Δημοσίευση από Mirabelle Salvatore Την / Το Κυρ Οκτ 30, 2016 8:49 pm

^Eγώ τον αγαπάω τον Gendry απ' τον Μέρλιν, όπου κι εκεί ο θάνατος του άδικος ήταν.
Δεν ξέρω τι λέτε εσείς. :P

ready to comply.:

HOUSE TYRELL

Growing Strong
Milady D' Hiver
Administrator
Hogwarts Headmistress

Magical Identity

Δημοσίευση από Milady D' Hiver Την / Το Κυρ Οκτ 30, 2016 11:00 pm

ΤΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΛΕΣ ΚΑΛΕ. Δεν εχει πεθανει στο game of thrones!! Θα πεθανει καποια στιγμη γιατι Βαλαρ Μοργκουλις ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΑΚΟΜΑ

.

.
.:
......................

Mirabelle Salvatore
Μάντης
Μάντης

Magical Identity

Δημοσίευση από Mirabelle Salvatore Την / Το Πεμ Μαρ 30, 2017 11:20 pm

ready to comply.:

HOUSE TYRELL

Growing Strong
Helena Malfoy

Αριθμός μηνυμάτων : 4338
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2013

Magical Identity
Today's thought: “Heaven may be a fantasy for the credulous and the afraid, but I can give you a map reference for hell.”

Δημοσίευση από Helena Malfoy Την / Το Δευ Μαϊος 29, 2017 1:34 pm

Όχι ότι δεν θα το έχετε δει αλλά δεν μπορεί να μην υπάρχει στο τόπικ In Love

“Mrs. Hudson took my skull.”

<3:

Mirabelle Salvatore
Μάντης
Μάντης

Magical Identity

Δημοσίευση από Mirabelle Salvatore Την / Το Τετ Μαϊος 31, 2017 12:25 pm

Ζω για τη στιγμή που ο James θα ξεκάνει την αδελφή του. :P
Μπαίνουμε στην τελική ευθεία σιγά-σιγά (το ποιος θα παραμείνει όρθιος στα πόδια του, άγνωστο Razz )
John φατους όλους,μαναμ :P

Razz :
Και δώστε λίγο Arya/Gendry στο λαό. rofl Razz

ready to comply.:

HOUSE TYRELL

Growing Strong

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Σαβ Ιουλ 22, 2017 7:35 pm