.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ανακοινώθηκαν τα βραβεία Golden Snitches: Ελληνικές Σειρές, περάστε από εδώ να συγχαρείτε τους νικητές!!
Voldy Voldy Voldemort
Ο 2ος γύρος μαθημάτων στη Βιβλιοθήκη είναι έτοιμος και σας περιμένει!
Επέστρεψαν οι Σχολές! Διαβάστε εδώ.

The fail topic

Μοιραστείτε
Claire Delacour
Golden Snitches Award
Golden Snitches Award

Αριθμός μηνυμάτων : 10225
Ημερομηνία εγγραφής : 29/04/2015

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
Blood Status: Pureblood
Today's thought: give more, expect less

Απ: The fail topic

Δημοσίευση από Claire Delacour Την / Το Σαβ Δεκ 26, 2015 2:56 am

είχα πάρει τηλέφωνο να παραγγείλω σουβλάκια για όλη την παρέα μου ενώ ταυτόχρονα παίζαμε χαρτιά, είχε έρθει η σειρά μου να παίξω με σκουντάγανε και η άλλη μου έλεγε ξανά την παραγγελία και πάνω στο άγχος μου της λέω "ναι εντάξει σωστά είναι τα λέμε από κοντά φιλάκια" και κλείνω το τηλ χωρίς να συνειδητοποιήσω ότι κάτι περίεργο έχω πει, παίζω και τους βλέπω όλους να με κοιτάνε παράξενα οπότε έχοντας πλήρη άγνοια εγώ λέω σαν 3χρονο "καλέ τι πάθατε??" και είχαν λιώσει στα γέλια όλοι.... :P

my stuff... :

Milady D' Hiver
Golden Snitches Award
Golden Snitches Award

Αριθμός μηνυμάτων : 39366
Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2013

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Blood Status: Half-Blood
Today's thought: If someone’s lying about something small, you don’t know what else they’re lying about.

Δημοσίευση από Milady D' Hiver Την / Το Σαβ Δεκ 26, 2015 3:51 am

εεεεεελα μωρε.

Εγω χθες πηγα ησυχα ησυχα να περασω και σκονταψα και εριξα κατω τον ανεμιστηρα. ε και φυσικα γυρισαν ολοι και με κοιτουσαν. #fail

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

J.
.
.
.
.
.

.:
......................

Beatrice Lightwood
Αστρονόμος
Αστρονόμος

Αριθμός μηνυμάτων : 1762
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2015

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
Today's thought: -You're weird. -Sorry. -it was a compliment.

Δημοσίευση από Beatrice Lightwood Την / Το Πεμ Ιαν 07, 2016 4:18 pm

Η μαμα μου κάθεται και μου κάνει κυρηγμα ότι δε πρέπει να μιλάω με όποιον να ναι στο ίντερνετ κτλκτλ

Εγω:Μάνα κουλαρε, ήμαστε στο ίδιο fandom
Γιολο hippie

Yes, I'm a shadowhunter ♥

-I saw Galaxies in your eyes.

♡:

Cassandra Black
Member of Order Of Merlin 2nd
Member of Order Of Merlin 2nd

Αριθμός μηνυμάτων : 33441
Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

Magical Identity
Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

Δημοσίευση από Cassandra Black Την / Το Πεμ Ιαν 07, 2016 5:28 pm

Είχα δυο κουτιά γλυκά, το ένα για τους συναδέλφους, το άλλο για το αφεντικό μου, και άφησα αυτό για τους συναδέλφους στο αφεντικό facepalm
Ευτυχώς το κατάλαβα πριν έρθει και πρόφτασα να τ' αλλάξω Laughing

Fear is the mind-killer:

Emily Lupin
Τάγμα του Φοίνικα
Τάγμα του Φοίνικα

Αριθμός μηνυμάτων : 14322
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2014

Magical Identity
Today's thought:

Δημοσίευση από Emily Lupin Την / Το Πεμ Ιαν 07, 2016 7:20 pm

αντιγραφω τωρα κατι απαντησεις στα αρχαια απο το τετραδιο μιας φιλης μου. βλεπω 'ασκηση 4', ψαχνω στο δικο μ τετραδιο να δω αμα την εχω, δεν την βρισκω. την ανιγταφω. μου πιανει μια σελιδα. λεω 'ρε συ γνωστη μ φαινεται αυτη η ασκηση'. γυρναω δυο σελιδες πισω και βλεπω οτι την εχω ηδη Happy Happy

"I am haunted by humans."
Your life is your life. Be on the watch.
The gods will offer you chances. Know them. Take them.

Your life is your life. Know it while you have it.
You are marvellous. The gods wait to delight in you.”

Milady D' Hiver
Golden Snitches Award
Golden Snitches Award

Magical Identity
Today's thought: If someone’s lying about something small, you don’t know what else they’re lying about.

Δημοσίευση από Milady D' Hiver Την / Το Πεμ Ιαν 07, 2016 11:33 pm

Stiles Stilinski έγραψε:Η μαμα μου κάθεται και μου κάνει κυρηγμα ότι δε πρέπει να μιλάω με όποιον να ναι στο ίντερνετ κτλκτλ

Εγω:Μάνα κουλαρε,  ήμαστε στο ίδιο fandom
Γιολο hippie

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑ ηταν καλο rofl

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

J.
.
.
.
.
.

.:
......................

Alison Sheridan
Hogwarts Professor
Hogwarts Professor

Αριθμός μηνυμάτων : 10633
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2013

Magical Identity
Today's thought: Music is always a healer. Music has never let me down. I know it’s my religion. There’s the idea that you can’t truly know happiness until you know sadness, so how can you heal yourself unless you’ve hurt yourself? I’m still figuring out who I am, but I know that I’m not who I was.

Δημοσίευση από Alison Sheridan Την / Το Πεμ Ιαν 14, 2016 5:45 pm

Καναμε θρησκευτικα στο σχολειο και πριν μπουμε στη ταξη καποιος ειχε κανει στο πινακα μια τεραστια .|. :P Μπηκαμε λοιπον στη ταξη και μετα απο 1 λεπτο μπηκε και η καθηγητρια, μια ψηλοπυροβολημενγ. Αυτη λοιπον μας ειπε οτι δεν ειναι κατι κακο και οτι μπραβο σε αυτον που το ζωγραφισε και οτι ειναι συμβολο θρησκειας και αλλα κουφα. Και μετα καναμε τεστ, και επειδη ελεγε στο τεστ κατι για την περιτομη, πηγαινε πανω απο οποιον φαινοταν να πεδευεται, και του ελεγε "Ελα μωρεε, θες βοηθεια; Η απαντηση εχει σχεση με... αυτο που ζωγραφισατε στο πινακα"

giveup

~NEMI4ever♥πολύ με ΛΙ

.
Let's cause a little trouble:

..
..
savina stark
Τριτοετής στην Σχολή
Τριτοετής στην Σχολή

Αριθμός μηνυμάτων : 60
Ημερομηνία εγγραφής : 08/12/2015

Magical Identity
Today's thought: Cause you and I, we were born to die

Δημοσίευση από savina stark Την / Το Πεμ Ιαν 14, 2016 5:48 pm

πες και το αλλο....

.

Brainy is the new sexy♥:
..
Milady D' Hiver
Golden Snitches Award
Golden Snitches Award

Magical Identity

Δημοσίευση από Milady D' Hiver Την / Το Πεμ Ιαν 14, 2016 5:55 pm

ΘΕΕ ΜΟΥ facepalm facepalm Pray

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

J.
.
.
.
.
.

.:
......................

Alison Sheridan
Hogwarts Professor
Hogwarts Professor

Αριθμός μηνυμάτων : 10633
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2013

Magical Identity
Today's thought: Music is always a healer. Music has never let me down. I know it’s my religion. There’s the idea that you can’t truly know happiness until you know sadness, so how can you heal yourself unless you’ve hurt yourself? I’m still figuring out who I am, but I know that I’m not who I was.

Δημοσίευση από Alison Sheridan Την / Το Πεμ Ιαν 14, 2016 6:03 pm

ΑΧΑΧΑΑΧΑ οκκ.
Το πρωι πρωτη ωρα με τη Σαβινα αργησαμε να παμε σχολειο, και την πρωτη ωρα κατσαμε κατω. Ειμασταν μονες στο πραυλιο και βγαλαμε το ταμπλετ να βγαλουμε σελφι (γτ που πς χωρις 1-2 χιλιαδες σελφι? Cool ). Εκει που καθομασταν ειναι μια σκαλιτσα διπλα στο κτηριο, και υπαρχει τζαμι βαμενο ασπρο και κουρτινες. Ετσι οπως βγαζαμε λοιπον, ξαφνικα ακουμε απο το τζαμι τον γυμναστη ενα πολυ μπρουνταλ τυπο, πολυ ανδρα που αρεσει σε ολες και ετσι, πολυ πεφτουλας κτλ κτλ να μας μιλαει:
Αυτος: Κοριτσια τι κανετε εκειιι;
Εμεις: confused
Αυτος: Κοριτσια τι κανετε με το ταμπλετ;
Εμεις: ti? ti?
Αυτος: Κοριτσια τι κανετε τσοντες βλεπετεε;
Εμεις: ti? ti? panic
...
Σαβινα: Τι λετε κυριεεε σελφι βγαζαμε!.. Τι ειναι οι τσοντες;
Εγω: Αχχχ δνε εχω ιδεα, θα το ψαξω και θα σου πω αυριο hehe
Σαβινα: Κυριεεε ετσι κι αλλιως για να βλεπαμε αυτο που ειπατε θελουμε ιντερνεετ
Εγω: Μπορεις και να κατεβασεις βασικα... ΥΠΟΘΕΤΩ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ hehe

Και ολη μερα μας ακολουθουσε παντου και μας ελεγε μπροστα σε ολους "Κοριτσια μου ειδα τι κανατε εκει με το ταμπλεεετ δεν ειναι σωστα αυτααα κτλ κτλ" και ολοι μας κοιτουσαν σο ακγουαρντ panic

~NEMI4ever♥πολύ με ΛΙ

.
Let's cause a little trouble:

..
..
Aurora Sinistra
Golden Snitches Award
Golden Snitches Award

Αριθμός μηνυμάτων : 8408
Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012

Magical Identity
Today's thought:

Δημοσίευση από Aurora Sinistra Την / Το Δευ Απρ 25, 2016 2:47 am

Σημερα λοιπον, ειχα παει στα γενεθλια μιας φιλης μου που ηταν σε ενα μπαρ στο Χαλανδρι. Πηγαμε με λεωφορειο και θα γυρνουσαμε ειτε με καποιον που ειχε αυτοκινητο ειτε με ταξι. Μια κοπελα η Β. ειπε καποια στιγμη σχετικα νωρις πως σιγα σιγα θα εφευγε και μιας και εμενε κοντα να γυρνουσε εμενα και μια αλλη φιλη την Κ. Ξεκινησαμε, βρηκαμε ευκολα το αυτοκινητο(σαξες) και μοολις πηγαμενα βγουμε απο χαλανδρι, χαθηκαμεεε. Η Β ηλπιζε πως θα βοηθουσε η Κ που βγαινει συχνα στο χαλανδρι αλλα ουτε καααν. Ε βγηκαμε στην Κηφισιας και μιας και η Β ειχε μια δυσκολια στο να στριψει ειπε να το παει ευθεια και ναστριψει οταν το βρει ευκολο. Δεν το βρηκε ευκολο και δεν στριψαμε. Ε ειδαμεκαι μια ταμπελα προς αθηνα , βολευε και σαν κατευθυνση καθως δεν θα στριβαμε, τη ακολουθησαμε. Μετα φτασαμε ψυχικο. Εκει ειπαμε να ρωτησουμε. Στειλαμε την Κ σε ενα 24ωρο ζαχαροπλαστειο και κατι μας ειπαν αυτοι τωρα η Β δεν καταλαβε εγω δεν ακουγα, η Κ ειπε πως κατι επιασε. Μετα ειδαμε εναν γερακο ταξιτζη ,ε λεμε κατι θα ξερει ο ανθρωπος, αρχιζουμε να κορναρουμε για να σταματησει να τον ρωτησουμε. Νταξ τελικα κατι ειπε αλλα ειπε να κανουμε αναστροφη κι απαγορευοταν. Μετα απο σκεψη και συζητηση ειπαμε να το κανουμε κι αυτο. Μετα σειρα ειχε ενα βενζιναδικο που ηταν ανοιχτο και ειπαμε να ρωτησουμε κι εκει. Στο τελος παντως φτασαμε στον προορισμο μας αφου βεβαια περασαμε και απο πανορμου και μετα κατεχακη. Τελικα καταληξαμε πως η Κ δεν θα πιασει τιμονι στα χερια της μετα απο αυτο, εγω δεν θελω να μαθω να οδηγω και η Β λεει πως της το λενε συχνα πως κατα λαθος το πηρε το διπλωμα αλλα δεν μασαει. Razz Σημασ΄ια εχει πως φτασαμε.

Aurora Sinistra
Golden Snitches Award
Golden Snitches Award

Magical Identity
Today's thought:

Δημοσίευση από Aurora Sinistra Την / Το Σαβ Οκτ 28, 2017 1:48 am

Έχω πια αποδεχτεί το γεγονός πως αυτό είναι το τόπικ μου και όχι αδιαφορώ που το τελευταίο ποστ ήταν από μένα
Σήμερα λοιπόν θα δώσω και άλλα αθήματα ζωής by Aurora.
Που λέτε, είμαι ως γνωστόν άζωη και λέω τι να κάνω με τον ελεύθερο χρόνο μου εγώ η άζωη soon to be πτυχιούχος;;; Ήρθε η θεία φώτιση λοιπόν ένα όμορφο βράδυ (γιατί πάντα βράδυ κατεβαίνουν οι ΙΔΕΑΡΕΣ) και μου είπε να πάω να γραφτώ σε θεατρική( άλλη φορά έλεγε να πάω σε μια λέσχη ανάγνωσης, το κανα κι αυτό αλλά είναι μια φορά το μήνα μόνο). Ρωτάω απο δω και απο κεί μου λένε να πάω στο ΕΜΠ που είναι μια φορά τη βδομάδα ανοιχτά σεμινάρια κτλ. Πάω λοιπόν, δεν έχω ιδέα πως θα βρω το κτήριο εν τω μεταξύ απλά πάω και ελπίζω στο γκουγκλ μαπς ή τυχαίο περαστικόοο. Κατεβαίνω λοιπόν κατεχάκη, λέω όλα κομπλέ θα πάρω 242 και θα πάω όπως πάω σχολή(γιατί πάω κάθε μέρα σχολή μέσα από το πολυτεχνείο). Το 242 βέβαια δεν περνούσε τέτοια ώρα αλλά όλα κομπλέ πήρα 140. Κατεβαίνω λοιπόν στην στάση πολυτεχνούπολη και κάνω να μπω.... Κλειστή η πύλη. Βλέπω μια άλλη κοπελίτσα, μου πιάνει κουβέτα μου λέει πως είναι και εκείνη για τη θεατρική.(έχω ιδιαίτερο ταλέντο στο να βρίσκω ομοιοπαθούσες). Παίρνει τηλ τον φίλο της που ήταν στην θεατρική, του λέει έλα πάρε μας είμαστε στην πύλη κατεχάκη. Πάει ο καψερός στην πύλη, δεν μας βρίσκει. Παίρνει τηλ την κοπέλα, κράζει, δεν... Τελικά ήμασταν σε λάθος πύλη. Προσπαθεί να μας πεί πως να πάμε, πάμε προς λάθος κατεύθυνση, καταλήγουμε στις εστίες. Τον παίρνουμε παααλι τηλέφωνο να μας μαζέψει, αυτή τη φορά έρχεται στην πύλη κοκκινοπούλου. Μας βάζει να τρέχουμε στην πύλη, μετά μας γυρνάει πίσω στις εστίς, τελικά μας πήγε αφού κάναμε 3 φορές τη διαδρομή. Όταν μας πήγε και ρωτούσαν οως γνωριστήκαμε με την άλλη κοπέλα λέγαμε πως χαθήκαμε στο ίδιο μέρος κιολας. Εννοείται πως δυσκολευομουν και στον γυρισμο, αλλά οκ, με είδε χαμένη και με περιμάζεψε ο δάσκαλος/συντονιστής της ομάδας.

Αν θέλετε πληροφορίες πως να πάτε κάπου, ρωτήστε εμένα, εγγύηση.

Milady D' Hiver
Golden Snitches Award
Golden Snitches Award

Magical Identity

Δημοσίευση από Milady D' Hiver Την / Το Δευ Οκτ 30, 2017 11:13 am

ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

εγω ηρθα να πω οτι επεσα μπαινοντας σε λεωφορειο. επεσα στα τεσσερα. και σηκωνομαι και ημουν σε φαση "ολα καλα. ειμαι οκ." και οταν πηγα να κατσω, γυρισε μια γριουλα απο μπροστα και με ρωτησε αν ειμαι καλα.

αλλα το δικο σου ηταν πολυ καλυτερο. εχεις αλλο στορυ να μας πεις;

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

J.
.
.
.
.
.

.:
......................

Aurora Sinistra
Golden Snitches Award
Golden Snitches Award

Magical Identity
Today's thought:

Δημοσίευση από Aurora Sinistra Την / Το Πεμ Νοε 02, 2017 1:47 am

Ζητήσατε κι άλλο στόρι; Το ζητήσατε;
Ε λοιπόν. Σας το έχω. ΌΟΟΟΟχι πως είμαι ένα κινούμενο φέηλ και μου συμβαίνουν τέτχοια κάθε μέρα(ή όποτε βγαίνω από το σπίτι τέλος πάνδων) αλλά έχω.
Και που λέτε, μέσα στην χαρά μου που πήρα πτυχίο είπα να πάω άμεσα στην αστυνομία να δηλώσω απώλεια πάσου για να πάω το χαρτί στην γραμματεία και να κάνω αίτηση για ορκωμοσία(ναι, η γραμματεία μας ζητάει τέτοιο χαρτί, όχι δεν αρκεί το κλασικό το έχασα). Το σκέφτομαι λοιπόν, το συζητάω και με τη μαμά, τι να πούμε της λέω, της είπα την ΙΔΕΑΡΑ μου να πούμε πως με κλέψανε για να μην είναι πολύ προφανές(γιατί θα μου πούνε τι τη θες κυρά μου την απώλεια, βγάλε καινούριο χωρίς και παρατα μας). Οπότε λέω θα πω πως μου κλέψαν την τσάντα, είχα μέσα 20 ευρώ, είχακαι ενα βιβλίο, δεν είχα ταυτότητα 'η κατι άλλο, τα κλειδιά τα είχα στην τσέπη κτλ. Όλα καλά όλα ανθηρά ως εδώωω.... Έλα όμως που δεν το χαμε κάνει πρόβα, δεν το χαμε στήσει καλά και μας κατάλαβε πως έμπαζε το πράγμα απο την αρχή ο αστυνόμος κόμπλαρα ακόμα περισσότερο εγώ (αφήστε που δεν το χω με τ ψέμματα) και εκεί που σκεφτομουν την εικόνα πως με κλέψαν σε λεωφορείο΄ όως γύριζα από τη σχολή, συνωστισμός κττλ φίσκα δεν κατάλαβα τίποτα, κατέληξα να λέω άλλα ντ άλλων μέρος και να μην μαζεύεται μετά, αφήστε και ήμουν σε φάση ναι με κλέψανε ούτε που το κατάλαβα πως ποτε. Και ο αστυνόμος ήταν σε φάση καλά με δουλεύετε; και τέλος πάντων καταφέραμε χάρη στην μανούλα να τον πείσουμε πως 'είμαι τέρμα αφηρημένη και παρόλο που το αρνιόμουν (για τα προσχήματα) και ξέχασα την τσάντα άλλον κάπου. Οπότε απλά κάναμε την δήλωσω για απωλεια ακαδημαικης ταυτοτητας που προτεινε μονος του και φυγαμε μια χαρα ευτυχιμενες. Αλλα το ρεζιλικι ρεζιλικι. Στο τελος όπως φεύγαμε μου είπε να προσέχω, σου λέει αν είναι ικανή να της κλέψουν τσάντα και να μην καταλάβει τίποτα, άστα να πάνε facepalm rofl Αφήστε, δεν είμαι να λέω ψέμματα ...

Milady D' Hiver
Golden Snitches Award
Golden Snitches Award

Magical Identity

Δημοσίευση από Milady D' Hiver Την / Το Πεμ Νοε 02, 2017 4:23 am

κατα την αποψη μου αν ειναι να εισαι "κακος" σε κατι, ειναι θετικο αυτο το κατι να ειναι τα ψεματα παντως :P :P :P

πω πω αρκετα ρεζιλι. οντως. και ποση ωρα διηρκησε ολο αυτο; ποση ωρα ησουν εκει με την μαμα και τον αστυνομικο; 5-10 λεπτα, ενα 20λεπτο; ενα μισαωρο; παραπανω;

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

J.
.