.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ευχηθείτε για τα 12α γενέθλια του HarryWorld!
Είδατε τη νέα ταινία ?

Γουρουνοκεφαλή

Magic Is Might
Magic Is Might
Οδηγός στο Λεωφορείο των Ιπποτών

Αριθμός μηνυμάτων : 10307
Ημερομηνία εγγραφής : 04/10/2013

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Blood Status: Half-Blood
Today's thought:

Γουρουνοκεφαλή - Σελίδα 13 Empty Απ: Γουρουνοκεφαλή

Δημοσίευση από Magic Is Might Την / Το Πεμ Ιαν 31, 2019 9:11 pm

Η ζέστη σε έχει επηρεάσει μάλλον. Εγώ πάλι δεν αντέχω άλλη βροχή 15 μέρες έτσι πάει confused

Γουρουνοκεφαλή - Σελίδα 13 Untitl10

feeling nosy?:
Γουρουνοκεφαλή - Σελίδα 13 Flag-Gryffindor-2012-res_zps9852dcd3
Wise Luna
Wise Luna
Εκτοετής στην Σχολή
Εκτοετής στην Σχολή

Αριθμός μηνυμάτων : 344
Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2017

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
Today's thought:

Δημοσίευση από Wise Luna Την / Το Δευ Φεβ 04, 2019 11:35 pm

Θέλω να τελειώσει αυτή η χαζομάρα που λέγεται εξεταστική. Έχω βαρεθει περισσότερο παρά κουραστεί μ' αυτό το πράγμα που τραβάει ένα μήνα.

cookies
Magic Is Might
Magic Is Might

Αριθμός μηνυμάτων : 10307
Ημερομηνία εγγραφής : 04/10/2013

Magical Identity
Today's thought:

Δημοσίευση από Magic Is Might Την / Το Τρι Φεβ 05, 2019 10:07 am

Αχ εγώ τελείωσα εχθές..Μάλλον κόπηκα αλλά καλή καρδία :P Αλλά κρίμα να σε πρήζει ολόκληρο εξάμηνο με κάποια συγκεκριμένα πράγματα και να βάζει ότι πιο άκυρο.

feeling nosy?:
Γουρουνοκεφαλή - Σελίδα 13 Flag-Gryffindor-2012-res_zps9852dcd3
Milady D' Hiver
Milady D' Hiver
Απόφοιτος Χόγκουαρτς
Απόφοιτος Χόγκουαρτς

Αριθμός μηνυμάτων : 40407
Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2013

Magical Identity
Today's thought: If someoneʼs lying about something small, you donʼt know what else theyʼre lying about.

Δημοσίευση από Milady D' Hiver Την / Το Τρι Φεβ 05, 2019 11:34 pm

ποτε τελειωνεις εσυ, σοφη Λου;

.
.
.
Γουρουνοκεφαλή - Σελίδα 13 Atla_y10
.
.
.:
Γουρουνοκεφαλή - Σελίδα 13 29j0b6......................
Γουρουνοκεφαλή - Σελίδα 13 2whm2ko  Γουρουνοκεφαλή - Σελίδα 13 Pbucket  Γουρουνοκεφαλή - Σελίδα 13 Pbucket
Γουρουνοκεφαλή - Σελίδα 13 Kpvw  Γουρουνοκεφαλή - Σελίδα 13 Mka
Wise Luna
Wise Luna
Εκτοετής στην Σχολή
Εκτοετής στην Σχολή

Αριθμός μηνυμάτων : 344
Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2017

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
Today's thought:

Δημοσίευση από Wise Luna Την / Το Τρι Φεβ 19, 2019 12:35 pm

22 τελειώνω. Και μέχρι τώρα έχω περάσει και τα 2 που έχουν ανέβει στο βαθμολόγιο. oh!

εσείς τι κάνετε;;;; hippie

cookies
Evie Frye
Evie Frye
Administrator
Head of D.M.L.E.
Administrator Head of D.M.L.E.

Αριθμός μηνυμάτων : 5266
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2015

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
Today's thought: Mathematics is not about numbers, equations, computations, or algorithms: it is about understanding.

Δημοσίευση από Evie Frye Την / Το Τρι Φεβ 19, 2019 7:10 pm

Μιεχ μιεχ. Not much Razz
Ξεκινήσαμε και μας βγαίνει η κούραση του εαρινού εξαμήνου. giveup

Γουρουνοκεφαλή - Σελίδα 13 Wixyzk10

Stuff and Thangs:

Γουρουνοκεφαλή - Σελίδα 13 T65ent
Γουρουνοκεφαλή - Σελίδα 13 Tardis_pixel___my_first_dd__by_aqua_spirit22-d69l8fwΓουρουνοκεφαλή - Σελίδα 13 Obi-Wans-light-saber-iconΓουρουνοκεφαλή - Σελίδα 13 Hidin__by_berneri-d63pavt
Denrean
Denrean
Moderator
Ministry's Officer of DMLE
ModeratorMinistry's Officer of DMLE

Αριθμός μηνυμάτων : 2053
Ημερομηνία εγγραφής : 14/01/2016

Magical Identity
Blood Status: Pureblood
Today's thought: The only verdict is vengeance

Δημοσίευση από Denrean Την / Το Παρ Σεπ 20, 2019 9:20 pm

Αλλη μια ακαδημαϊκη χρονια ξεκινησε δυναμικα. Οπως περυσι, ετσι και φετος θα εκτελω χρεη εργαστηριακου προσωπικου (βοηθος διδασκαλιας) στα εργαστηρια/πρακτικα μαθηματα.
Το χειμερινο εξαμηνο με εβαλαν στην εισαγωγη στη μικροβιολογια για μεταπτυχιακους. Ωραια λεω, μεταπτυχιακοι ειναι, τα εχουν κανει, γρηγορα θα βγει η δουλεια.

Παρενθεση, το πρωτο εργαστηριο του εξαμηνου ειναι το πιο απλο. Αφου γινει η εισαγωγη για τους κανονες ασφαλειας η δουλεια τους ειναι:

- Παιρνετε μια μπατονετα, τη βυθιζετε σε 500 μL αποστειρωμενου νερου, με την υγρη ακρη της μπατονετας σκουπιζετε μια επιφανεια, βαζετε τη βρωμικη πλεον μπατονετα στο δοκιμαστικο σωληνα με το αποστειρωμενο νερο, κανετε ανακινηση για 3 λεπτα ωστε ολα τα βακτηρια να περασουν στο νερο και κατοπιν βαζετε αυτο το νερο σε θρεπτικο υλικο. Ο,τι χρειαζεστε ειναι στον παγκο σας. Τελος. Γεια σας. Τα λεμε την αλλη εβδομαδα για το δυσκολο μερος. Κλεινει η παρενθεση.

Ε οσο απλο σας ακουγεται, τοσο απλο δεν ειναι τελικα.
Μια κοπελα στο σημειο της ανακινησης πηγε και εβαλε το σωληνα στη φυγοκεντρο. Χωρις ισοζυγιο. Ακουω σε καποια φαση ενα δυνατο βουητο, λεω τι διαολο μας γκρεμιζουν; Δεν μας γκρεμιζαν τελικα, η φυγοκεντρος ηταν.

Δυο τυποι πηγαν για δειγματολειψια στο ιδιο πληκτρολογιο ενω οι οδηγιες ελεγαν να παει ο καθενας σε δικο του σημειο. Τους λεω παιδια ο ενας πρεπει να κανει κατι αλλο. Γυριζει αυτος που ηταν στο πληκτρολογιο εκεινη τη στιγμη με αγανακτηση και μου λεει "μα ειμαι ο δευτερος".
ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΡΕ ΦΙΛΕ. ΕΚΑΝΕΣ ΛΑΘΟΣ ΤΗΝ ΑΣΚΗΣΗ!  giveup
Οχι τιποτα αλλο αλλα καθως του εξηγουσα μου λεει "are you greek?". "Ναι αλλα τι σχεση εχει?"
"Τσ'εγω Τζυμπραιος ειμαι" μου λεει σε απταιστα Κυπριακα.
Ηθελα να του πω "αμαν εισαι τσυμπραιος πηγαινε παρε μια αλλη μπατονετα και βρες αλλο εξαρτημα να κανεις δηγματολειψια". Του ειπα απλα οτι δεν μπορω να του μιλησω Ελληνικα απο σεβασμο στα υπολοιπα 25 ατομα που κανουν το εργαστηριο και αν δεν τον πειραζει, ας επαναλαβει τη διαδικασια σε αλλο σημειο. Happy

Ε το υπολοιπο εργαστηριο κυλησε ομαλα, μια κινεζα χρειαστηκε google translate για να μου ζητησει ψαλιδακι, 4 παραλιγο να παρουν φωτια γιατι φορουσαν ευφλεκτα γαντια και πηγαιναν 2 εκατοστα μακρια απο τη φλογα και ενας ξερολας μου ανακοινωσε περηφανα πως στο εργαστηριο που δουλευε πριν εκαναν αλλη τεχνικη για καλλιεργειες. ΟΙ ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ 3 ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΛΕΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΧΡΗΣΗ. ΣΚΑΣΕ ΚΑΙ ΚΟΛΥΜΠΑ [whip]

Ανυπομονω για την επομενη εβδομαδα που θα πρεπει να διαλεξουν δυο διαφορετικα ειδη απο τα τριβλια τους, να τα ανακαλλιεργησουν και να τα δουν στο μικροσκοπιο. lalala

ΥΓ. Περυσι ηταν χειροτερα.

Γουρουνοκεφαλή - Σελίδα 13 Party_mask_v_for_v_stelmos_upo_by_marinacullen-dbn53ea
Amycus
Amycus
Member of Order Of Merlin 1st

Αριθμός μηνυμάτων : 29468
Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

Magical Identity
Blood Status: Muggle born
Today's thought: Δεν νιώθω ποτέ μοναξιά.Είμαι σχιζοφρενής!

Δημοσίευση από Amycus Την / Το Παρ Σεπ 20, 2019 9:25 pm

Και μετά αναρωτιόμαστε γιατί ο Βελόπουλος και ο Λιακόπουλος που πουλάνε κεραλοιφές, έχουν τόσο κέρδος. :P :P

_
__
____
___
___
-----
-----
---------------------------------------
Γουρουνοκεφαλή - Σελίδα 13 Gg10
Denrean
Denrean
Moderator

Magical Identity

Δημοσίευση από Denrean Την / Το Παρ Σεπ 20, 2019 9:30 pm

Ποιος αναρωτιεται πλεον; :P

Εγω παντως οχι! :P

Γουρουνοκεφαλή - Σελίδα 13 Party_mask_v_for_v_stelmos_upo_by_marinacullen-dbn53ea
Aurora Sinistra
Aurora Sinistra
Μαγικός Ζωολόγος
Μαγικός Ζωολόγος

Αριθμός μηνυμάτων : 8673
Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
Today's thought:

Δημοσίευση από Aurora Sinistra Την / Το Παρ Σεπ 20, 2019 9:32 pm

Ρε συ Στέλμο εγώ μια απορία έχω. Πως αντέχεις ακόμα; Πολύ καλά κρατιέσαι. Ένας φίλος μου που είχε φύγει για μεταπτυχιακό στο UCL χάλια ήταν όλη την χρονιά, μέσα στο άγχος και τώρα που γύρισε ακόμα δεν νομίζω πως έχει συνέλθει και δεν θέλει να ακούσει ούτε για διδακτορικό ούτε για UCL ούτε για τίποτα, νομίζω μόνο να ξεκουραστεί θέλει. Δηλαδή εσύ π.χ. τι παίρνεις;

Amycus
Amycus

Αριθμός μηνυμάτων : 29468
Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

Magical Identity
Today's thought: Δεν νιώθω ποτέ μοναξιά.Είμαι σχιζοφρενής!

Δημοσίευση από Amycus Την / Το Παρ Σεπ 20, 2019 9:34 pm

Τόσο απογοητευμένος ε; :P

_
__
____
___
___
-----
-----
---------------------------------------
Γουρουνοκεφαλή - Σελίδα 13 Gg10
Aurora Sinistra
Aurora Sinistra
Μαγικός Ζωολόγος
Μαγικός Ζωολόγος

Magical Identity
Today's thought:

Δημοσίευση από Aurora Sinistra Την / Το Παρ Σεπ 20, 2019 9:36 pm

Τόσο πιεσμένος, ήταν πρόγραμμα που πρακτικά έκανε όσο μαθήματα θα έβγαζε σε ένα 2ετές μέσα σε ένα χρόνο.

Evie Frye
Evie Frye
Administrator
Head of D.M.L.E.
Administrator Head of D.M.L.E.

Αριθμός μηνυμάτων : 5266
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2015

Magical Identity
Today's thought: Mathematics is not about numbers, equations, computations, or algorithms: it is about understanding.

Δημοσίευση από Evie Frye Την / Το Παρ Σεπ 20, 2019 9:39 pm

Denrean έγραψε:
Ε το υπολοιπο εργαστηριο κυλησε ομαλα, μια κινεζα χρειαστηκε google translate για να μου ζητησει ψαλιδακι, 4 παραλιγο να παρουν φωτια γιατι φορουσαν ευφλεκτα γαντια και πηγαιναν 2 εκατοστα μακρια απο τη φλογα και ενας ξερολας μου ανακοινωσε περηφανα πως στο εργαστηριο που δουλευε πριν εκαναν αλλη τεχνικη για καλλιεργειες. ΟΙ ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ 3 ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΛΕΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΧΡΗΣΗ. ΣΚΑΣΕ ΚΑΙ ΚΟΛΥΜΠΑ [whip]

Όλα αυτά για να πάρουν ένα δείγμα? Καθυστερημένα είναι? Με το συμπάθειο πάντα :P

Πες ότι σε εμάς κάτι δευτεροετά δεν ήξεραν τι windows έχουν στο σπίτι τους και πως να συνδεθούν στο βιφι του εργαστηρίου με οδηγίες που είχαν μπροστά τους. Οι οδηγίες ειχαν και εικόνες facepalm

Γουρουνοκεφαλή - Σελίδα 13 Wixyzk10

Stuff and Thangs:

Γουρουνοκεφαλή - Σελίδα 13 T65ent
Γουρουνοκεφαλή - Σελίδα 13 Tardis_pixel___my_first_dd__by_aqua_spirit22-d69l8fwΓουρουνοκεφαλή - Σελίδα 13 Obi-Wans-light-saber-iconΓουρουνοκεφαλή - Σελίδα 13 Hidin__by_berneri-d63pavt
Denrean
Denrean
Moderator

Magical Identity

Δημοσίευση από Denrean Την / Το Παρ Σεπ 20, 2019 9:56 pm

Aurora Sinistra έγραψε:Ρε συ Στέλμο εγώ μια απορία έχω. Πως αντέχεις ακόμα; Πολύ καλά κρατιέσαι. Ένας φίλος μου που είχε φύγει για μεταπτυχιακό στο UCL χάλια ήταν όλη την χρονιά, μέσα στο άγχος και τώρα που γύρισε ακόμα δεν νομίζω πως έχει συνέλθει και δεν θέλει να ακούσει ούτε για διδακτορικό ούτε για UCL ούτε για τίποτα, νομίζω μόνο να ξεκουραστεί θέλει. Δηλαδή εσύ π.χ. τι παίρνεις;

Το διδακτορικο ειναι διαφορετικο, εχεις 3+ χρονια να βγαλεις μια δουλεια και κανονιζεις το χρονο σου αναλογα. Επισης η δουλεια αυτη σε ενδιαφερει φουλ οποτε εχεις εξτρα κινητρα. Στο μεταπτυχιακο σου συμπιεζουν παρα πολλη γνωση σε 11 μηνες και ειναι καπως βαρβαρο. Αν και εγω δεν ειχα τοσο πια προβλημα, νταξει διαβαζα αρκετα μεχρι τον Απριλιο που ξεκινησε το προτζεκτ αλλα μετα απλα δουλευα στο λαμπ και εγραψα μια εργασια 20 σελιδες στο τελος. Αυτο.
Βεβαια, το UCL θεωρειται απο τα καλυτερα και πιο βαρβαρα πανεπιστημια με μεγαλο ονομα. Το Aberdeen ειναι καπου στη θεση 150, μπορει να παιζει κι αυτο ρολο.

Evie Frye έγραψε:
Όλα αυτά για να πάρουν ένα δείγμα? Καθυστερημένα είναι? Με το συμπάθειο πάντα :P

Καθυστερημενα δεν ειναι, απλως οταν εχεις 25 ατομα να διαχειριστης, 5 αν κανουν απο μια μαλακια ο καθενας για σενα μαζευονται, τοσο οι ιστοριες :P οσο και η δουλεια. Απο τα 25 ατομα, χρειαστηκε να βοηθησω συνολο 10. Οι υπολοιποι 15 τα εκαναν μονοι τους και εφυγαν στο μισαωρο. Αλλα αυτοι δεν εχουν πλακα γιαυτο δεν τους ανεφερα :P

Isabelle Lightwood
Isabelle Lightwood
Απόφοιτος Χόγκουαρτς
Απόφοιτος Χόγκουαρτς

Αριθμός μηνυμάτων : 36115
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

Magical Identity
Today's thought: Κι ενώ ο καθείς σκοτώνει ό,τι αγαπάει, όλοι ωστόσο δεν πεθαίνουν.

Δημοσίευση από Isabelle Lightwood Την / Το Παρ Σεπ 20, 2019 10:01 pm

Εμάς σε εργαστήριο έχει ρωτήσει τύπος αν χρειάζεται να αγοράσουμε κάποιον συγκεκριμένο υπολογιστή, καλά είστε.

Γουρουνοκεφαλή - Σελίδα 13 Ypo
Aurora Sinistra
Aurora Sinistra
Μαγικός Ζωολόγος
Μαγικός Ζωολόγος

Magical Identity
Today's thought:

Δημοσίευση από Aurora Sinistra Την / Το Παρ Σεπ 20, 2019 10:04 pm

Εμείς τι να πούμε που στις ανασκαφούλες έχουμε και τουρίστες που προσπαθούν να μας κλέψουν τα όστρακα;;; (ντάξει και ρωτάνε διάφορα γενικά κτλ αλλά πες αυτό οκ)
και είχα και να προσέχω τα παιδάκια της υπεύθυνσης, να μην είναι στον ήλιο και να μην τρίψουν πολύ τα όστρακα και ξεβάψουν. Ξεβάψανε μερικά περιττό να σας πω αλλά ω γουελ, παντού υπάρχουν απώλειες.

Hecate
Hecate
Member of Order of Merlin 3rd
Member of Order of Merlin 3rd

Αριθμός μηνυμάτων : 11254
Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2008

Magical Identity
Today's thought:

Δημοσίευση από Hecate Την / Το Κυρ Σεπ 22, 2019 3:08 am

Ήμουν για ένα εξάμηνο βοηθός στη βιβλιοθήκη, ένα γερό 90% όσων έμπαιναν μέσα δεν μπορούσαν ούτε να βρουν βιβλίο στα ράφια ούτε να το ψάξουν στο σύστημα παρόλο που σε κάθε τοίχο, βιβλιοθήκη και υπολογιστή υπήρχε ταμπέλα με αναλυτικότατες οδηγίες.

.
Θέλεις μπουντρούμια; Πάμε.
Γουρουνοκεφαλή - Σελίδα 13 Ws1999D
Milady D' Hiver
Milady D' Hiver
Απόφοιτος Χόγκουαρτς
Απόφοιτος Χόγκουαρτς

Αριθμός μηνυμάτων : 40407
Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2013

Magical Identity
Today's thought: If someoneʼs lying about something small, you donʼt know what else theyʼre lying about.

Δημοσίευση από Milady D' Hiver Την / Το Παρ Οκτ 18, 2019 10:14 am

Denrean έγραψε:εισαγωγη στη μικροβιολογια για μεταπτυχιακους. Ωραια λεω, μεταπτυχιακοι ειναι, τα εχουν κανει, γρηγορα θα βγει η δουλεια.

Παρενθεση, το πρωτο εργαστηριο του εξαμηνου ειναι το πιο απλο. Αφου γινει η εισαγωγη για τους κανονες ασφαλειας η δουλεια τους ειναι: Παιρνετε μια μπατονετα, τη βυθιζετε σε 500 μL αποστειρωμενου νερου, με την υγρη ακρη της μπατονετας σκουπιζετε μια επιφανεια, βαζετε τη βρωμικη πλεον μπατονετα στο δοκιμαστικο σωληνα με το αποστειρωμενο νερο, κανετε ανακινηση για 3 λεπτα ωστε ολα τα βακτηρια να περασουν στο νερο και κατοπιν βαζετε αυτο το νερο σε θρεπτικο υλικο. Ο,τι χρειαζεστε ειναι στον παγκο σας. Τελος. Γεια σας. Τα λεμε την αλλη εβδομαδα για το δυσκολο μερος. Κλεινει η παρενθεση.

Μια κοπελα στο σημειο της ανακινησης πηγε και εβαλε το σωληνα στη φυγοκεντρο. Χωρις ισοζυγιο. Ακουω σε καποια φαση ενα δυνατο βουητο, λεω τι διαολο μας γκρεμιζουν; Δεν μας γκρεμιζαν τελικα, η φυγοκεντρος ηταν.

ΓΟΥΑΤ ΔΙ ΑΞΟΥΑΛ ΦΑΚ δεν ισορροπησε την φυγοκεντρο; πως εφτασε να κανει μεταπτυχιακο αμα δεν ξερει αυτο το πραγμα;! ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ. δηλαδη πες βλακεια που δεν καταλαβε οτι αρκει η ανακινηση με τα χερια. εαν δυο τους το εβαζαν στην φυγοκεντρο δεν θα ημουν σοκαρισμενη. πως πηρε πτυχιο χωρις να ξερει οτι η φυγοκεντρος χρειαζεται να ειναι ισορροπημενη και δεν μπορεις ποτε να βαλεις μονο ενα;;;  giveup

Denrean έγραψε:Ε το υπολοιπο εργαστηριο κυλησε ομαλα, 4 παραλιγο να παρουν φωτια γιατι φορουσαν ευφλεκτα γαντια και πηγαιναν 2 εκατοστα μακρια απο τη φλογα
αχ ποσο εξυπνοι;! awesome ναι, φορεστε γαντια οσο χρησιμοποιείτε το μπανσεν, τελεια ιδεα c\'mon btw αυτο δεν ειχε αναφερθει στην αρχη του εργαστηριου σχετικα με ασφαλεια; οποτε τοσο ηλιθιοι ηταν πχια;

.
.
.
Γουρουνοκεφαλή - Σελίδα 13 Atla_y10
.
.
.:
Γουρουνοκεφαλή - Σελίδα 13 29j0b6......................
Γουρουνοκεφαλή - Σελίδα 13 2whm2ko  Γουρουνοκεφαλή - Σελίδα 13 Pbucket  Γουρουνοκεφαλή - Σελίδα 13 Pbucket
Γουρουνοκεφαλή - Σελίδα 13 Kpvw  Γουρουνοκεφαλή - Σελίδα 13 Mka

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ Δεκ 06, 2019 5:45 pm