.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ο 2ος γύρος μαθημάτων στη Βιβλιοθήκη είναι έτοιμος και σας περιμένει!
Ανακοινώθηκαν τα βραβεία Golden Snitches: Ελληνικές Σειρές, περάστε από εδώ να συγχαρείτε τους νικητές!!
Επέστρεψαν οι Σχολές! Διαβάστε εδώ.

Eργάζεστε;

Μοιραστείτε
Nathaniel
Βάρδος
Βάρδος

Αριθμός μηνυμάτων : 7252
Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2008

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
Blood Status: Pureblood
Today's thought: The mirror will always gaze right back at you no matter the darkness of your room.

Απ: Eργάζεστε;

Δημοσίευση από Nathaniel Την / Το Τρι Απρ 15, 2014 9:01 pm

Δούλευα 12ωρα σαν φοιτητής κατα περιόδους Ρέα. Όλα έχουν να κάνουν με την σχολή, το ωράριο, τα μαθήματα και το πρόγραμμα στη δουλειά.

"We don't read and write poetry because it's cute.
We read and write poetry because we are members of the human race.

And the human race is filled with passion. And medicine, law, business, engineering, these are noble pursuits and necessary to sustain life. But poetry, beauty, romance, love, these are what we stay alive for.

To quote from Whitman, 'O me! O life!... of the questions of these recurring; of the endless trains of the faithless... of cities filled with the foolish; what good amid these, O me, O life?'
Answer. That you are here - that life exists, and identity; that the powerful play goes on and you may contribute a verse.
That the powerful play *goes on* and you may contribute a verse.

What will your verse be?"
Dead Poets' Society
FLEUR258
Κατασκευαστής/στρια ραβδιών

Αριθμός μηνυμάτων : 30317
Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Blood Status: Half-Blood
Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

Δημοσίευση από FLEUR258 Την / Το Τετ Απρ 16, 2014 6:24 pm

Iσχύει^
Εγώ ας πούμε είχα πάει κάπου που με θέλανε ΣΚ.
Με είχανε πάρει όμως και από αλλού που θέλανε 6ωρο κάθε μέρα και ήτανε και πολύ μακριά(από την σχολή μου εννοώ) και δν ήμουν πρόθυμη να μην πηγαίνω στα μαθηματά μου οπότε το ακύρωσα. Razz 

<3:
All the stars are coming out tonight
They're lighting up the sky tonight
For you...

Leonie Vernier
Member of Order of Merlin 3rd
Member of Order of Merlin 3rd

Αριθμός μηνυμάτων : 70127
Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2009

Magical Identity
Today's thought: I have to fest it up!

Δημοσίευση από Leonie Vernier Την / Το Τρι Απρ 22, 2014 9:57 pm

Κάποιος άλλος; Razz

A psychopath,

by definition,

is incapable of remorse.
anthian9
Member of Order Of Merlin 1st
Member of Order Of Merlin 1st

Αριθμός μηνυμάτων : 20261
Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2009

Magical Identity
Blood Status: Muggle born
Today's thought:

Δημοσίευση από anthian9 Την / Το Τετ Απρ 23, 2014 2:38 am

Χρειάζομαι μια δουλειά για να στηρίξω τους γονείς μου οικονομικά... Και καλό θα μου έκανε σαν εμπειρία γενικότερα. Στο α' εξάμηνο το έψαξα αρκετά το θέμα, αλλά ούτε τα ωράρια με πολυβόλευαν, ούτε με πήραν πουθενά...
Στο β' εξάμηνο κατέληξα όταν αν θέλω παρόμοιους βαθμούς με το α', δεν μπορώ να δουλεύω παράλληλα, θα 'μαι κομμάτια. Οπότε καλοκαιρινή εργασία it is...

-

Warriors don't show their heart
until the axe reveals it.
Morgan le Fay
Βάρδος
Βάρδος

Αριθμός μηνυμάτων : 32804
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

Magical Identity
Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

Δημοσίευση από Morgan le Fay Την / Το Τετ Απρ 23, 2014 12:27 pm

υπάρχει πάντα η καλή χρυσή διανομή φυλλαδίων Razz

Don't leave,
don't leave...

I want you to realize when I'm gone.
Romilda Vane
Δασοφύλακας
Δασοφύλακας

Αριθμός μηνυμάτων : 12829
Ημερομηνία εγγραφής : 17/08/2010

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
Today's thought: Μάγεψαν και σένανε τα ξωτικά;

Δημοσίευση από Romilda Vane Την / Το Τετ Απρ 23, 2014 10:55 pm

οχι οτι το προτεινω, αλλα για τους εργαζομενους φοιτητες το ν+2 δεν ισχυει, γινεται ν+ν. Δηλαδη το  οριο φοιτητσης που εχει η καθε σχολη στο διπλασιο. Αλλά μιλάμε για κανονική/μονιμη, πατροπαράδοτη εργασια με ενσημα και τα σχετικα. :p
http://www.eimaifoititis.gr/arthra/panepisthmia-tei/foithtes-ergazomenoi-kai-aiwnioi-posh-diarkeia-mporei-na-exei-h-foithsh-toys

νομιζω η καλοκαιρινη εργασια και οι διανομες φυλαδίων/ προώθηση προϊόντων ειναι οι πιο βολικες λυσεις. Για full time, καθημερινη εργασια εκτος του οτι ειναι πολυ δυσκολο να βρεθει, ειναι δυσκολο και να βολευουν οι ωρες... αναγκαστικα δε θα μπορει να ειναι πρωϊνο ωραριο, λογω σχολης οποτε θα ειναι ειτε απογευμα ειτε βραδυ και το προβλημα ειναι οτι δυστυχως δεν ειμαστε βαμπιρια και καποτε πρεπει να κοιμομαστε. :/ :p Εκτος αν ειναι κατι οπως αυτο που ειπε η Μαρια, μονο Σαββατοκυριακα ή λιγες μερες την εβδομαδα , part time κτλ.

Το θεμα ειναι οτι στα φυλλαδια ειναι ισα ισα για να βγαινει το χαρτζιλικι, δεν δινουν και πολλα. Το πολυ πολυ να καλυπτονται τα μικροεξοδα, οι καφεδες κτλ δηλαδη. Βεβαια και αυτο ειναι μια καποια  βοηθεια, αλλά αν θελει κανεις να συνεισφερει στα μεγαλυτερα εξοδα (οπως νοικι κτλ), δεν νομιζω να τον καλυπτουν οι διανομες φυλλαδιων.

προσωπικα, επειδη οι ωρες στη σχολη μου δεν βολευουν για κατι αλλο,σκεφτομαι να συνδυασω διανομη φυλλαδιων για τωρα και καλοκαιρινη εργασια μετα την εξεταστικη.

ghgh
hhg
hy
Reveal your secrets:

FLEUR258

Αριθμός μηνυμάτων : 30317
Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

Magical Identity
Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

Δημοσίευση από FLEUR258 Την / Το Πεμ Απρ 24, 2014 4:15 pm

^Αχά ισχύει.
Αν θες πιο πολλά λεφτά για νικοι ή εστω για να βοηθάς στο σπίτι ή που θα γίνεσαι κομμάτια ή που θα χάνεις τα μαθήματα σου.
Και εγώ σκέφτομαι να ξανά δουλέψω στην προώθηση καλοκαίρι,αν και θα ήθελα και κάτι άλλο αλλα που να βρεθεί...
Αχα αυτό με το ν+ν μου το είπε και μια φίλη μου  Razz 

<3:
All the stars are coming out tonight
They're lighting up the sky tonight
For you...

Επισκέπτης
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης Την / Το Τετ Απρ 30, 2014 2:00 am

Δούλευα σε μια εταιρία οικογενειακή και έκανα μια τυπική εργασία αλλά επειδή ήταν πολύ meh δουλεύω δυστυχώς για τώρα μονο θερινούς μήνες(Μαιο-max τελη Σεπτεμβρη) γκαρσον. Για κάποιον που ρώτησε επείδη το ίδιο πρόβλημα είχε και ένας φίλος είμασταν στο ίδιο μαγάζι έκανε αυτό 08:00-15:00 οτι προλαβαινε απο σχολη και 17:00-01:00 δουλεία . Πρωινό μεσσημεριανό στην εστία της σχολής  hoho 
Morgan le Fay
Βάρδος
Βάρδος

Αριθμός μηνυμάτων : 32804
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

Magical Identity
Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

Δημοσίευση από Morgan le Fay Την / Το Τετ Απρ 30, 2014 11:52 am

όχι ΑΚΟΜΑ Razz τελείωσε η παναγία των παρισίων κ τώρα περιμένω απαντήσεις+ακροάσεις από κάτι ταινίες μικρού+μεγάλου μήκους και ένα παιδικό Razz

Don't leave,
don't leave...

I want you to realize when I'm gone.

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Τετ Απρ 25, 2018 5:10 pm