.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ανακοινώθηκαν τα βραβεία Golden Snitches: Ελληνικές Σειρές, περάστε από εδώ να συγχαρείτε τους νικητές!!
Voldy Voldy Voldemort
Ο 2ος γύρος μαθημάτων στη Βιβλιοθήκη είναι έτοιμος και σας περιμένει!
Επέστρεψαν οι Σχολές! Διαβάστε εδώ.

Ψυχαναγκασμός

Μοιραστείτε
Sectumsembra
Εβδομοετής στην Σχολή
Εβδομοετής στην Σχολή

Αριθμός μηνυμάτων : 5809
Ημερομηνία εγγραφής : 28/05/2011

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
Blood Status: Half-Blood
Today's thought: Life sucks.Get a helmet!

Απ: Ψυχαναγκασμός

Δημοσίευση από Sectumsembra Την / Το Τρι Φεβ 21, 2012 9:39 pm

Πιστεύω πως όλοι έχουμε τέτοιες σκέψεις.Ο ψυχαναγκασμός συνδέεται με μια σκέψη και σε κάνει να θες κάτι να κάνεις πολύ.Αυτή η σύνδεση όμως που γίνεται είναι σπαστική και για να το αποφύγεις πρέπει να κάνεις κάτι που ξεχνιέσαι με αυτό και σε λίγο καιρό περνάει.

Slytherin Fiction Team
Μia Melanie Hawkins
Μαγικός Προσωπογράφος
Μαγικός Προσωπογράφος

Αριθμός μηνυμάτων : 7030
Ημερομηνία εγγραφής : 09/04/2012

Magical Identity
Blood Status: Muggle born
Today's thought: Όλοι εσεις που προσπαθείτε καθημερινά να με βυθίστηκε,συνεχίστε,απλά να θυμ'αστε πως στην ιστορία έμεινε ο Τιτανικός και όχι το παγώβουνο.

Δημοσίευση από Μia Melanie Hawkins Την / Το Δευ Μαϊος 07, 2012 5:40 pm

Είμαι κι εγω ψυχαναγκαστική.Για παράδειγμα δεν μπορώ να διαβασω αν η κουρτίνα του παραθυρου ,ου είναι μισάνοικτη.Επίσης δεν μπορώ να περάσω χρόνο στον υπολογιστή αν το σπίτι δεν είναι στην εντέλεια.[Αυτό είναι καλο για την μάνα μου ]..Αυτ΄ελίναι τα γενίκα.Κατά καιρούς με πιπανουν κι αλλα ,αλλά εντάξη..Αυτά βαριέμαι να τα γράφω

Τaste me,drink my soul,show me things that I shouldn't know..

Everything looks better when the sun goes down.:

Isabelle Lightwood
Golden Snitches Award
Golden Snitches Award

Αριθμός μηνυμάτων : 35914
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Blood Status: Pureblood
Today's thought: Κι ενώ ο καθείς σκοτώνει ό,τι αγαπάει, όλοι ωστόσο δεν πεθαίνουν.

Δημοσίευση από Isabelle Lightwood Την / Το Πεμ Μαϊος 24, 2012 4:08 pm

Αχα, βρήκα ό,τι κοντινότερο σε ψυχαναγκαστική συνήθεια έχω. :P

Δεν μπορώ να αποδεχτώ πως έλυσα μια άσκηση λάθος, ειδικά μαθηματικά/φυσική/χημεία. Όχι, όχι, όχι. Όταν μας δίνουν τη λύση ή λύνουν την άσκηση βήμα-βήμα, εγώ κοιτάω μόνο το τελικό νουμεράκι και αν συμπτίπτει με το δικό μου βλέπω την απόδειξη/τη διαδικασία της λύσης, αλλιώς εκεί, όσες φορές χρειαστεί μέχρι να τη λύσω σωστά. :P Και μπορεί να πάρει ώωωωρα αυτό. Laughing :P

Madame Maxime έγραψε:Δεν μπορώ να παίξω πιανο εαν στο δωμάτιο είναι και καποιος αλλος. Τον διωχνω σηκωτο.
Χααα κι εγώ το κάνω αυτό. Laughing
Έχουμε τσακωθεί πολλές φορές με τους γονείς μου γι'αυτό. :P

Δεν μου έρχεται κάτι άλλο. mouble mouble :P

Druella Black
Δημοσιογράφος
Δημοσιογράφος

Αριθμός μηνυμάτων : 6304
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Magical Identity
Blood Status: Half-Blood
Today's thought: "Are we really going to do this again? We both know I could rip you to shreds and do my nails at the same time."

Δημοσίευση από Druella Black Την / Το Σαβ Μαϊος 26, 2012 6:28 pm

Isabelle Lightwood έγραψε:Αχα, βρήκα ό,τι κοντινότερο σε ψυχαναγκαστική συνήθεια έχω. :P

Δεν μπορώ να αποδεχτώ πως έλυσα μια άσκηση λάθος, ειδικά μαθηματικά/φυσική/χημεία. Όχι, όχι, όχι. Όταν μας δίνουν τη λύση ή λύνουν την άσκηση βήμα-βήμα, εγώ κοιτάω μόνο το τελικό νουμεράκι και αν συμπτίπτει με το δικό μου βλέπω την απόδειξη/τη διαδικασία της λύσης, αλλιώς εκεί, όσες φορές χρειαστεί μέχρι να τη λύσω σωστά. :P Και μπορεί να πάρει ώωωωρα αυτό. Laughing :P

Και εγώ ti?

Humanity is a vampire's greatest weakness.
No matter how easy it is to turn it off, it keeps trying to fight it's way back in.
Sometimes I let it.

♥:

Proud Rusher
Isabelle Lightwood
Golden Snitches Award
Golden Snitches Award

Αριθμός μηνυμάτων : 35914
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Blood Status: Pureblood
Today's thought: Κι ενώ ο καθείς σκοτώνει ό,τι αγαπάει, όλοι ωστόσο δεν πεθαίνουν.

Δημοσίευση από Isabelle Lightwood Την / Το Τετ Οκτ 02, 2013 7:50 pm

Ειμαι σχεδόν ψυχαναγκαστική με δυο πράγματα.
Πρώτον,με το πλύσιμο των δοντιών. Εχει τύχει να πλύνω τα δόντια μου και τέσσερις φορές τη μερα και οχι λόγω οδοντιάτρου. Ειδικα με τα σιδεράκια δε διαννοούμαι να φάω χωρις να πλύνω τα δόντια μου μετα. Και α βουρτσίζω και πολλή ώρα, μπορεί και δέκα λεπτά, με αποτέλεσμα να εκνευρίζονται, η αδερφη μου κυρίως, αμα βιαζόμαστε. Αλλα τι, δόντια πλένω.snob γι αυτο δε μπορω να τρώω έξω, νταχ, ειμαι ικανή να πάρω οδοντόβουρτσα και οδοντοκρεμα μαζί. Razz

Τωρα,δεύτερον, απαιτώ όλα τα βιβλία μου να ειναι σε άριστη κατάσταση. Δεν τρώμε σε απόσταση δυο μέτρων απο αυτα,ούτε πίνουμε νερό, ούτε τα αφήνουμε τσαπατσούλικα και ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ,δεν τσακιζουμε σελίδες και ΔΕΝ ανοίγουμε το βιβλιαράκι μέχρι τέλους αν εχει μαλακό εξώφυλλο και κάνει τσάκιση ή μείνει ανοιχτό. cry έβλεπα τις προάλλες μια ταινία που ο πρωταγωνιστής διάβαζε ενα βιβλιο και το ειχε ανοιχτό σε γωνία 180° κάνοντάς του τσάκιση και πονούσαν τα ματια μου.cry 
Παλιά που είχαμε καμια δεκαριά λευκώματα ειχα γράψει και κανόνες για να διαβάζουν όσοι το έπαιρναν να γράψουν.snob

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Δευ Δεκ 11, 2017 7:17 pm