.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ανακοινώθηκαν τα βραβεία Golden Snitches: Ελληνικές Σειρές, περάστε από εδώ να συγχαρείτε τους νικητές!!
Νέες αλλαγές στο Υπουργείο Μαγείας! Snitch πύλη
Επέστρεψαν οι Σχολές! Διαβάστε εδώ.
Μάθετε όλα τα τελευταία νέα του Ποττερόκοσμου από τον Ημερήσιο Προφήτη! blasé

Παιδικά παιχνίδια.

Μοιραστείτε
Jimmi Comptonn
Παρασκευαστής/-στρια φίλτρων
Παρασκευαστής/-στρια φίλτρων

Αριθμός μηνυμάτων : 827
Ημερομηνία εγγραφής : 02/05/2010

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
Blood Status: Muggle born
Today's thought:

Απ: Παιδικά παιχνίδια.

Δημοσίευση από Jimmi Comptonn Την / Το Κυρ Αυγ 15, 2010 10:59 am

Sylvie Lovegood έγραψε:
ένα άλλο που βάζεις πετρούλες την μια πάνω στην άλλη και προσπαθείς να τις ρίξεις κάτω με την μπάλα[I don't remember the name...]
!

Πωπω τι μου θυμισες τωρα!! Τζαμιιιι Παθος.. Και πιστευω πως το παιχνιδι ειναι φτιαγμενο να παιζεται για αγορια εναντιον κοριτσια!! ΠΟΛΥ γελιοοοοο Το λατρευα αυτο το παιχνιδι!!

The Summer is Over... Η Τρελαααα ομως γυρισε

Sylvie Lovegood
Μάντης
Μάντης

Αριθμός μηνυμάτων : 15673
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2010

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
Blood Status: Pureblood
Today's thought: Μωρέ ποια ηθική και ποια αξιοπρεπεία....Τα μόνα χαρακτηριστικά που σε καθιστούν άνθρωπο, κατ εμέ, είναι η ειλικρίνεια κι η αυθεντικότητα.

Δημοσίευση από Sylvie Lovegood Την / Το Κυρ Αυγ 15, 2010 11:14 am

Jimmi Comptonn έγραψε:
Sylvie Lovegood έγραψε:
ένα άλλο που βάζεις πετρούλες την μια πάνω στην άλλη και προσπαθείς να τις ρίξεις κάτω με την μπάλα[I don't remember the name...]
!

Πωπω τι μου θυμισες τωρα!! Τζαμιιιι Παθος.. Και πιστευω πως το παιχνιδι ειναι φτιαγμενο να παιζεται για αγορια εναντιον κοριτσια!! ΠΟΛΥ γελιοοοοο Το λατρευα αυτο το παιχνιδι!!

Kαι να μαντέψω πως ακόμη το λατρεύεις? Cool

Yes i Am a Shadowhunter
Demons beware

ΜΜΚΓΘ:

We love Zeus
Dimitra Peverell
Αστρονόμος
Αστρονόμος

Αριθμός μηνυμάτων : 2455
Ημερομηνία εγγραφής : 27/03/2010

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Today's thought: 'Όταν βαριέμαι πάω στο φαρμακείο και ζητάω τις παστίλιες για τον πόνο του άλλου και λέω πως θα περάσει ο άλλος να τις πληρώσει...

Δημοσίευση από Dimitra Peverell Την / Το Κυρ Αυγ 15, 2010 12:29 pm

Sylvie Lovegood έγραψε:
Jimmi Comptonn έγραψε:
Sylvie Lovegood έγραψε:
!

Kαι να μαντέψω πως ακόμη το λατρεύεις? Cool

Και μενα ενα απο τα αγαπημενα μου!!! Αλλα εχω 2 χρονια να το παιξω Sad

Phyllida Spore
Βάρδος
Βάρδος

Αριθμός μηνυμάτων : 9260
Location : Απο εναν κοσμο που δεν υπαρχει...και που παραλληλα υπαρχει
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010

Magical Identity
Blood Status: Half-Blood
Today's thought: Let me be free. Let me fly!

Δημοσίευση από Phyllida Spore Την / Το Δευ Αυγ 16, 2010 12:54 pm

Τζαμί δεν το λεγανε;;;Το εχω παιξει και αυτο παρεα με το πολεμος και ειρηνη....Σιλια μου εγω ορεξη εχω...Οι αδερφες μου δεν εχουν...

So, good night unto you all.
Give me your hands, if we be friends,
And Robin shall restore amends.
Sylvie Lovegood
Μάντης
Μάντης

Magical Identity
Today's thought: Μωρέ ποια ηθική και ποια αξιοπρεπεία....Τα μόνα χαρακτηριστικά που σε καθιστούν άνθρωπο, κατ εμέ, είναι η ειλικρίνεια κι η αυθεντικότητα.

Δημοσίευση από Sylvie Lovegood Την / Το Δευ Αυγ 16, 2010 3:14 pm

Χτες το απόγευμα έπαιζε μαζί μας κρυφτοκυνηγητόμπαλα ο ξαδερφός της κολλητής μου ,που είναι 16 χρωνών!! Τέλεια περάσαμε! Τελικά όλοι θέλουν να παίζουν, αλλά όσο βρίσκονται με τους συνομηλικούς τους ντρέπονται!

Λοιπόν θα μου θυμήσει κανείς πως παίζουμε ειρήνη ή πόλεμος????

Yes i Am a Shadowhunter
Demons beware

ΜΜΚΓΘ:

We love Zeus
Phyllida Spore
Βάρδος
Βάρδος

Magical Identity

Δημοσίευση από Phyllida Spore Την / Το Δευ Αυγ 16, 2010 8:00 pm

Καλα οι αδερφες μου ειναι 15 και 17 και η μια βαριεται και η αλλη εχει διαβασμα...
Λοιπον χωριζομαστε σε δυο ομαδες και κανουμε μια αλυσιδα...Ακολουθει ενας σχετικος διαλογος που η καθε ομαδα διαλεγει πολεμο η ειρηνη.Οποια διαλεξει πολεμο επιτιθεται διαλεγοντας καποιον που θα τρεξει προς την αλυσιδα της αντιπαλης ομαδας προσπαθωντας να τη σπασει.Αν επιτυχει παιρνει μαζι του καποιον αιχμαλωτο.Αν αποτυχει τον παιρνουν αυτο αιχμαλοτο...Μετα επιτιθεται η αλλη ομαδα και μπλα μπλα μπλα.Αν επιτυχει να σπασει την αλυσιδα αυτος που τρεχει αναλογα με το αποτελεσμα του προηγουμενου γυρου παιρνει πισω τον αιχμαλοτο του προηγουμενου γυρου η παιρνει εναν και νουριο αιχμαλοτο...Τουλαχιστον ετσι το παιξαμε εμεις...

Lily Luna Potter
Λύτης Κατάρων
Λύτης Κατάρων

Αριθμός μηνυμάτων : 8875
Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2010

Magical Identity
Today's thought: Jo, thank you for making glasses, spectacles, and red hair really cool.

Δημοσίευση από Lily Luna Potter Την / Το Κυρ Αυγ 22, 2010 12:56 am

οχι και εμεις ετσι το παιζαμε!
μαλιστα τελευταια φορα το επαιξα στην κατασκηνωση οπου μας ειχαν βαλει να ψυχαγωγησουμε ενα σπιτακι με μικροτερα παιδακια!
και τλκ καταληξαμε να παιζουμε με ποσα μεγαλυτερα παιδια!
νταξει σπαμαρω το ξερω αλλα συγχωρεστε με... :shy:-:

Σπόιλερ:
Hufflupff Fiction Team
Β.W.F.C.

Anactaciaa_Rosetta
Εβδομοετής στην Σχολή
Εβδομοετής στην Σχολή

Αριθμός μηνυμάτων : 919
Location : Εκεί που η άνοιξη και το καλοκαίρι ενώνονται, εκεί που θάλασσα με στεριά ενώνονται, εκει που η μαγεία με την πραγματικότητα ενώνεται, εκει που τα τριαντάφυλλα με τη βροχη και μια δόση από τα αστέρια δημιουργούν μια άλλη όψη στα δύσκολα της ζωής...
Ημερομηνία εγγραφής : 25/07/2010

Magical Identity
Today's thought: Χρόνια Πολλά Harry World

Δημοσίευση από Anactaciaa_Rosetta Την / Το Τετ Αυγ 25, 2010 12:06 pm

εμεις απο την τριτη μεχρι την εκτη δημοτικου μαζεβομασταν καμια 20αρια παιδια και παιζαμε κλεφτες κ αστυνομους (ημουν παντα κλεφτης) αλλα στα μεσα της εκτης παιζαμε πυραμιδα (ετσι λεγοταν) και τελικα εγινε δευτερα-τεταρτη-παρασκευη πυραμιδα και τριτη-πεμπτη κλεφτες κ αστυνομους

The fairy's life will always be beside you
Fleur Delacour
Member of Order Of Merlin 1st

Αριθμός μηνυμάτων : 21970
Ημερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
Today's thought: Go sell crazy someplace else, we're all stocked up here

Δημοσίευση από Fleur Delacour Την / Το Τετ Σεπ 15, 2010 2:09 pm

Παίζαμε σχοινάκι αλλά πιο συχνά παίζαμε λάστιχο, μια εποχή παίζαμε μόνο αυτό. Παίζαμε κυνηγητό, ποτέ δεν ήμουν καλή αλλά ήμουν ζαβολιάρα και ισορροπούσε η κατάσταση :P
Επίσης παίζαμε "οικογένεια" Razz , όπου ήταν κάτι σαν θεατρικό δική μας έμπνευσης :P
Παίζαμε αγαλματάκια όπου μια φορά μου πιάστηκε το παπούτσι και έσκασα με τη μούρη στη μάντρα erimi
Φυσικά έχω παίξει πάρα πολύ παιχνίδια του στυλ σι μαριο:P
Και τέλος παίζαμε μέλισσα κοφτή, σε αυτό ήμουν πολύ καλή γιατί 1: ποτέ δεν μπορούσαν να σπάσουν δεσμό που κρατούσα εγώ Cool και 2: χτυπούσα πολύ δυνατά και πάντα έσπαγα τον δεσμό των αντιπάλων Cool
Παίζαμε, νομίζω, κι ένα άλλο που το λέγαμε μαντηλάκι αλλά δεν θυμάμαι ούτε πως παιζόταν ούτε ποιος ήταν ο στόχος του παιχνιδιού mouble mouble

Dimitra Peverell
Αστρονόμος
Αστρονόμος

Magical Identity
Today's thought: 'Όταν βαριέμαι πάω στο φαρμακείο και ζητάω τις παστίλιες για τον πόνο του άλλου και λέω πως θα περάσει ο άλλος να τις πληρώσει...

Δημοσίευση από Dimitra Peverell Την / Το Τετ Σεπ 15, 2010 2:21 pm

κι εμεις παιζαμε ενα παιχνιδι που λεγοταν μαντηλακι!!!

χωριζομασταν σε δυο αμαδες οι οποιες ητανε σε δυο σειρες παραλληλα.
στην μεση ειχαμε το μαντηλακι και καθε παιδι απο καθε ομαδα ειχα ενα νουμερο.
οταν ο δασκαλος φωναζε παραδειγμα "3", τοτε ετρεχε το παιδι απο την καθε ομαδα που ειχε τον αριθμο "3" και το καθε παιδι προσπαθουσε να παρει το μαντηλακι χωρις να το ποιασει τον παιδι απο την αλλη αμαδα...

Isabella Black
Τάγμα του Φοίνικα
Τάγμα του Φοίνικα

Αριθμός μηνυμάτων : 2368
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2010

Magical Identity
Today's thought: Captain,Captain Jack Sparrow

Δημοσίευση από Isabella Black Την / Το Τετ Σεπ 15, 2010 2:28 pm

Παίζαμε μαντηλάκι, κρυφτό με τις ώρες, κυνηγητό[κανείς δεν με έπιανε :P ], λαστιχάκι που το βαριόμουν όταν δεν έπαιζα εγώ , μήλα και λεμονάκια!!

Mr. Darcy: Do you talk, as a rule, while dancing?
Elizabeth Bennet: No... No, I prefer to be unsociable and taciturn... Makes it all so much more enjoyable, don't you think?
Proud member of Black's family.
Proud to be a Gryffindor.
Proud to be in love with Sirius Black till the day I die!

Padfoot's memories of old good days:
Snape: 10 points from Gryffindor.
Sirius: Yeah, right...
Snape: I'm serious, Black.
Sirius: Υou wish you were!
Fleur Delacour

Αριθμός μηνυμάτων : 21970
Ημερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

Magical Identity
Today's thought: Go sell crazy someplace else, we're all stocked up here

Δημοσίευση από Fleur Delacour Την / Το Τετ Σεπ 15, 2010 2:56 pm

Μπράβο, έτσι παιζόταν! Very Happy

Ξεχασα και το γατάκι γατάκι τι χρώμα ζητάς, αλλά ποτέ δεν το χώνεψα αυτό το παιχνίδι sweatdrop smiley

Hecate
Member of Order of Merlin 3rd
Member of Order of Merlin 3rd

Αριθμός μηνυμάτων : 11095
Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2008

Magical Identity
Today's thought:

Δημοσίευση από Hecate Την / Το Τετ Σεπ 15, 2010 3:39 pm

Cassandra Black έγραψε:Τώρα αν θυμηθώ και τίποτα άλλο θα επανέλθω. Γενικά δεν ήμουν κινητικό παιδί, προτιμούσα το διάβασμα Razz
Αυτό θα μπορούσε να είναι ο τίτλος του ποστ μου :P

Λοιπόν, όταν δεν διάβαζα μου άρεσε να παίζω σκοτεινό δωμάτιο. Συνήθως παίζαμε στο σχολείο όταν κάναμε πρόβες για τα θεατρικά στα οποία σπάνια συμμετείχα γιατί μου δίνανε χάλια ρόλους (Μα να κάνω το φίδι? Το φίδι? Δώσε μου και ένα κόντρα ρόλο να σου δείξω το ταλέντο μου :P ). Όσα παιδάκια τέλος πάντως δεν συμμετείχαμε ή αργούσαμε ακόμα να βγούμε στη σκηνή μαζευόμασταν στα παρασκήνια, κλείναμε τα φώτα και παίζαμε Σκοτεινό Δωμάτιο και παίρναμε σβάρνα ότι βρίσκαμε μπροστά μας. Ήταν σα σκηνικό ταινίας τρόμου. Όλα κατασκότεινα, πράγματα παντού, περίεργοι ήχοι, εσύ να πισωπατάς στο σκοτάδι, να έρχεσαι πλάτη με πλάτη με κάποιον και να ακούγεται ένα "ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! Ζγκρατς μπουμ μπλαφ", όπου "ΑΑΑ!" εσύ και αυτός που σε ακούμπησε και "Ζγκρατς μπουμ μπλαφ" τα πράγματα που ρίξατε κάτω όταν προσπαθήσατε να φύγετε τρέχοντας.

Τα κορίτσια παίζαμε επίσης ένα παιχνίδι με ένα λάστιχο που συνοδευόταν από ένα τραγούδι για τραίνα που κρατούσε το ρυθμό. Ήμουν άπιαστη Cool Μπορούσα να κάνω όλες τις φιγούρες μέχρι 70 εκατοστά ύψος.

Άλλα παιχνίδια που παίζαμε ήταν κυνηγητό αγόρια-κορίτσια με ένα κάρο επιπλέον κανόνες, αγαλματάτια ακούνητα, που ήταν ίδιο με αυτό που λέτε εσείς 1-2-3 κόκκινο φως, κλέφτες και αστυνόμους, φρουτοσαλάτα (μέσα στην τάξη φυσικά) και κουτσό μετ' εμποδίων :P

Honorable Mention: Τα παιχνίδια του τύπου "σι μαριό". Μια φορά μας είχαν πάει αξημέρωτα στην εκκλησία και δεν έλεγαν να μας πάρουν να φύγουμε με τίποτα οπότε τα 3 τμήματα της τετάρτης αρχίσαμε να παίζουμε "σι μαριο" από στασίδι σε στασίδι. Είχαμε τραβήξει τα μανίκια μας για να καλύπτουν την παλάμη και να μην κάνουμε θόρυβο αλλά κάθε φορά που φτάναμε στο "σι σι σι" ακουγόταν ένα "πατ, πατ, ΠΛΑΦ" γιατί έφευγε από τη θέση του το μανίκι. Και έστι όπως σιγομουρμουρίζαμε όλοι το τραγούδι να να μη χάσουμε το ρυθμό ακουγόταν σαν να κρατάγαμε το ίσο στους ψάλτες :P

.
Θέλεις μπουντρούμια; Πάμε.
alsο wik:

Επισκέπτης
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης Την / Το Τετ Σεπ 15, 2010 6:05 pm

Ρε παιδιά κανείς σας δεν έπαιζε τζαμί και αμπάριζα? hippie
Sylvie Lovegood
Μάντης
Μάντης

Magical Identity

Δημοσίευση από Sylvie Lovegood Την / Το Τετ Σεπ 15, 2010 6:06 pm

Εγώ έπαιζα τζαμί! hippie

Yes i Am a Shadowhunter
Demons beware

ΜΜΚΓΘ:

We love Zeus
Dimitra Peverell
Αστρονόμος
Αστρονόμος

Magical Identity

Δημοσίευση από Dimitra Peverell Την / Το Τετ Σεπ 15, 2010 8:14 pm

Avada Kedavra έγραψε:Ρε παιδιά κανείς σας δεν έπαιζε τζαμί και αμπάριζα? hippie
τρελενομουν για τζαμι!!!!
τωρα το αμπαριζα δν ξερω πως παιζεται dunno2

Phyllida Spore
Βάρδος
Βάρδος

Magical Identity

Δημοσίευση από Phyllida Spore Την / Το Τετ Σεπ 15, 2010 8:17 pm

Εγω ξερω!!!Ειχα παιξει...Τι τελειο που ηταν In Love αλλα εχω πολυ καιρο...

Elohim Meth
Βάρδος
Βάρδος

Αριθμός μηνυμάτων : 15264
Ημερομηνία εγγραφής : 24/10/2010

Magical Identity
Today's thought: I won't ever be the best at anything. Or rather, you might say that I've stop trying to be.

Δημοσίευση από Elohim Meth Την / Το Κυρ Δεκ 12, 2010 10:39 pm

Εμείς παίζαμε στύλο!! Αχ τι ωραία που ήταν! crying In Love

Puri:

Tom Marvolo Riddle

Αριθμός μηνυμάτων : 30732
Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

Magical Identity
Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Την / Το Σαβ Νοε 19, 2011 4:02 pm

ΝΑΙΙΙΙ ήξερα ότι υπάρχει αυτό το τόπικ!!!

Έχουμε κανονίσει με παιδιά από τη σχολή να παίξουμε μήλα και κρυφτό στην πανεπιστημιούπολη του ΑΠΘ σε καποια φάση, το σχέδιο αυτό με έκανε να καταλάβω ότι η ταυτότητα λέει βλακείες, εγώ είμαι ακόμα παιδί Razz

Statler
Druella Black
Δημοσιογράφος
Δημοσιογράφος

Αριθμός μηνυμάτων : 6304
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Magical Identity
Today's thought: "Are we really going to do this again? We both know I could rip you to shreds and do my nails at the same time."

Δημοσίευση από Druella Black Την / Το Τρι Μαϊος 29, 2012 3:06 pm

Εμεις περισσοτεροπαιζαμε τυφλομυγα.

Humanity is a vampire's greatest weakness.
No matter how easy it is to turn it off, it keeps trying to fight it's way back in.
Sometimes I let it.

♥:

Proud Rusher
Romilda Vane
Δασοφύλακας
Δασοφύλακας

Αριθμός μηνυμάτων : 12825
Ημερομηνία εγγραφής : 17/08/2010

Magical Identity
Today's thought: Μάγεψαν και σένανε τα ξωτικά;

Δημοσίευση από Romilda Vane Την / Το Κυρ Ιουλ 21, 2013 6:13 pm

τι τελειο τοπικ!rofl 

Λοιποον, εμεις οταν ημασταν μικρά χωριζαμε τα παιχνιδια αναλογα με το μερος και πορωνομασταν αναλογα.

Το αγαπημενο μου ητασν το σκοτεινο δωματιοwihu  Ηταν τε-λει-οIn Love   Το παιζαμε παντα μεσα στο στο σπιτι οταν ειχαμε παρτυ/γενεθλεια/βαρετες μαζωξεις μεγαλων και τα παιδακια δεν ειχαμε τι να κανουμε, οποτε καιγομασταν απο οταν φταναμε μεχρι να φυγουμε. Αξιοσημείωτες κρυψώνρες ήταν μέσα στην πάνω δεξια ντουλάπα του τοιχου (σκαρφαλωνεις στα ραφια, μπαινεις μεσα, κλειδωνεις την πορτα Cool ) και στο σκαμπο-κωμοδινο για τα πιο μικρα που χωραγανε.:P 
Λατρευα να "τα φυλάω" και να μπαίνω μεσα στο σκοτάδι, να εχει απολυτη ησυχία και να προσπαθω να ακουσω κατι για να μην ψαχνω "στα τυφλα".In Love  Ηταν το αγαπημενο μου παιχνιδι, τελοςoh! 

Μετα ηταν φυσικα τοοοο.. κρυφτο, κλασικα, το πιο διαδεδομενο παιχνιδι στις γειτονιες. Ειδικα οταν βραδιαζε, ηταν υπεροχο. Βεβαια, παντα υπηρχε αυτο το παιδακι που ηθελε να κρυβεται αλλά όχι να φυλάει. yaya  Ή παιξε κανονικά ή μην παιξεις καθολου.Razz  Πραγματικά, ουτε "λουκουμακι" να ηταν.:P  (Τα ¨λουκουμακια" ετσι τα λεγατε? τα περιπτερακια/αεροπλανακια κτλ? Πωω, σχεδον τα εχω ξεχασει!)

Οι ψειρες, κι'αυτο αγαπημενο, το μονο που μου αρεσε να τρεχω :p και φυσικά επαιζα μονο και μονο για τα παρατσουκλια και τις χωρες-γλοσσωδετες.Laughing  Γιατι ποιος ο λογος να εισαι "Γαλλια" οταν μπορείς να είσαι "Αρζεμπαϊτζαν/ Τζατζικιστάν/Χονολουλου."rofl 

Στο σχολειο παιζαμε πιο πολυ "γατα-γατουλα" (γατα γατουλα τι προτειμας πες ενα χρωμα χωρις να κοιτας αλλιως θα τις φας! :p:hurrah: ), κυνηγιτοyummy , θαλασσα-στεριαIn Love και αλλα. Πολλα απο αυτα "οπως γατα γατουλα, αλατι χοντρο-αλατι ψηλο ή όπως αλλιως το λεγανε :p) τα παιζαμε στη γυμναστιικη (1-2α δημοτικου :p). Aκομα θυμαμαι την πρωτη φορα που επαιξα γατα-γατουλα. Για κάποιο λογο ήξερα τι επρεπε να κάνω, αλλά δεν το έκανα ποτε. Το "ασπρο" που σκεφτομουνα να ξεφουρνισω αλλα δεν ξεφουρνιζα επειδη φοβομουν μην πω βλακεια, δεν το είπα ποτε, τα παιδάκια με κοιτουσαν παραταγμένα σε σειρα στα ποσα μετρα σα να τα πηγαιναν για εκτελεση και εγω να ημουνα ο εκτελεστης που δεν ηξερε τι να κανει, η ώρα περνουσε μεσα στη σιωπή και ομολογουμένως ηταν απο τις πιο περιεργες και ψιλοτρομακτικες στιγμες της ζωης μου μεχρι να ερθει η κυρια να με παρει απ'τον ωμο και να με πάει στη θεση μου στη σειρά εκτέλεσης, βαζοντας για γατα ενα άλλο παιδακι το οποιο μολις τελειωσαμε το τραγουδάκι ειπε "ΑΣΠΡΟ" και αρχισε να τρεχει.ti? vrisimo 

Αυτά ηταν που παιζαμε περισσοτερρο. Το σκινακι (ακους εκει λαστιχακι :p) ;αργησαμε λιγο να το ανακαλυψουμε, μιας και ημασταν στις τελευταιες ταξεις του δημοτικου τοτε που ειχε γινει μοδα, με αποτελεσμα να φτασουμε 1 γυμνασιου και να το θυμομαστε αραια και που roll 
Αγαλματακια ακουνητα επαιζα λιγοτερο γιατι τα ψιλοβαριομουν.Razz 

ΑΑΑΑ! Κοκορομαχίες!In Love In Love In Love

ghgh
hhg
hy
Reveal your secrets:

Επισκέπτης
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης Την / Το Τετ Ιουλ 31, 2013 2:57 am

Ξέχασα και το Ειρήνη η πόλεμος, τι τέλειο. Very Happy 
Α και το Τσούρμο.
Cassiopeia Black
Μαγικός Προσωπογράφος
Μαγικός Προσωπογράφος

Αριθμός μηνυμάτων : 23141
Ημερομηνία εγγραφής : 29/09/2010

Magical Identity
Today's thought: Does this darkness have a name? Is it your name?

Δημοσίευση από Cassiopeia Black Την / Το Τετ Ιουλ 31, 2013 4:27 pm

Εμείς παίζαμε Μαγισσα Μάγισσα τι μαγειρεύεις oh! , κυνηγητοό, κρυφτό, χολέρα, ένα με κάτι φρούτα που δεν θυμάμαι πως το λένε :P ,σκοινάκι, αγάλματάκια ακούνητα. Ήταν όλα τέλεια!In Love

^^:

Επισκέπτης
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης Την / Το Τετ Ιουλ 31, 2013 10:02 pm

Cassiopeia Black έγραψε:Εμείς παίζαμε Μαγισσα Μάγισσα τι μαγειρεύεις oh! , κυνηγητοό, κρυφτό, χολέρα, ένα με κάτι φρούτα που δεν θυμάμαι πως το λένε :P ,σκοινάκι, αγάλματάκια ακούνητα. Ήταν όλα τέλεια!In Love

Εμείς παίζαμε το χρώμα της μάγισσας oh!  Αυτό που λες δεν το ξέρω plz 
Ένα δυο κόοοοοοοοοοοοοοκκινο φως !!!!
Επίσης τέλειο αυτό που κάναμε ένα κύκλο με το σκοινάκι στα πόδια, ο τελευταίος που θα μείνει είναι χαζός πχ Razz oh! 
Cassiopeia Black
Μαγικός Προσωπογράφος
Μαγικός Προσωπογράφος

Αριθμός μηνυμάτων : 23141
Ημερομηνία εγγραφής : 29/09/2010

Magical Identity
Today's thought: Does this darkness have a name? Is it your name?

Δημοσίευση από Cassiopeia Black Την / Το Παρ Αυγ 02, 2013 3:17 am

Α είναι απλό. Η μάγισσα λέει διάφορα φαγητά. Εμείς οι υπόλοιποι κάνουμε ένα βήμα μπροστά ή ένα πίσω ανάλογα αν μας αρέσει ή όχι το κάθε φαγητό. Και μετά από λίγη ώρα η μάγισσα λέει κατσαρίδες και αράχνες και μας κυνηγάει. oh!

^^:

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Τρι Νοε 21, 2017 7:12 pm