.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ακούσατε, ακούσατε! Το Υπουγείο Μαγείας έβγαλε νέο Δελτίο Τύπου!
Είδατε τη νέα ταινία ?

Μπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια

Jace Wayland
Jace Wayland
Αστρονόμος
Αστρονόμος

Αριθμός μηνυμάτων : 11954
Ημερομηνία εγγραφής : 28/03/2010

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Blood Status: Pureblood
Today's thought: Friends share secrets. That's what keeps us close.

Μπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια - Σελίδα 2 Empty Απ: Μπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια

Δημοσίευση από Jace Wayland Την / Το Παρ Δεκ 17, 2010 7:31 pm

Τα τσιφτετελια ντεμοντε? ti? Ο Χριστος και η μανα του Razz

Μπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια - Σελίδα 2 Jace-sig

Amelia Blackfoot
Amelia Blackfoot
Λύτης Κατάρων
Λύτης Κατάρων

Αριθμός μηνυμάτων : 20437
Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2010

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
Blood Status: Half-Blood
Today's thought: And Iʼve been looking at the stars for a long, long time, Iʼve been putting out fires all my life. Everybody wants a flame, they donʼt want to get burnt and today is our turn.

Μπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια - Σελίδα 2 Empty Απ: Μπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια

Δημοσίευση από Amelia Blackfoot Την / Το Παρ Δεκ 17, 2010 8:48 pm

Θα μπορουσες να με πεις hater.. [angel]

Βασικα τετοιου ειδους τραγουδια χωρις κανενα νοημα δεν ειναι καθολου του τυπου μου, με εκνευριζουν τα χαζα στιχακια οποτε, ναι, ουτε να τα ακουω..

Στο τσακιρ κεφι, ομως, τα ακουω, σε φαση παρεας κι ετσι.. Αλλα μεχρι εκει.. :P
FoNikos21
FoNikos21
Θεραπευτής/ρια
Θεραπευτής/ρια

Αριθμός μηνυμάτων : 39931
Location : In the land of the morning star. Please, send me an angel...
Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2009

Magical Identity
Today's thought: If you like me, raise your hands. If you don't, raise your standards! B)

Δημοσίευση από FoNikos21 Την / Το Παρ Δεκ 17, 2010 9:07 pm

Όσο ήμουν μαθητής, τα άκουγα μόνο με τη συνοδεία ωτοασπίδων :P

Στη Θεσσαλονίκη οι κακές παρέες με έκαναν μπουζουκόβιο! ti? :P Well OK, εννοώ ότι με ανάγκασαν να πατήσω το πόδι μου σε σκυλάδικο και μάλιστα όχι μια-δυο φορές :P

Νταξει, σαν ακούσματα υστερούν και σε στίχο και σε σύνθεση, αλλά είναι για αυτό που λέμε "τσακίρ κέφι" Laughing Απεχθάνομαι τους χορούς τους και τα ακούω μόνο για χαβαλεδίστικους σκοπούς.

Δε μπορείς, έστω κι αλλιώς, να πάρεις στα σοβαρά στίχους όπως "Οι ωραίοι έχουν χρέη" ή "Μείνε μαζί μου έγγυος, είμαι πολύ φερέγγυος" giveup :P

Μπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια - Σελίδα 2 29l0fma
Fleur Delacour
Fleur Delacour
Member of Order Of Merlin 1st

Αριθμός μηνυμάτων : 21970
Ημερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
Today's thought: Go sell crazy someplace else, we're all stocked up here

Δημοσίευση από Fleur Delacour Την / Το Κυρ Δεκ 19, 2010 7:25 pm

Δεν υπάρχουν μόνο φωνές σαν του Πανταζή ή τραγουδια σαν τα δικά του. Σε σκυλάδικα έχω ακούσει και τραγουδιστές που έχουν πολύ καλές φωνές αλλά που ποτέ δεν έγιναν γνωστοί. Η ποιότητα της φωνής ενός τραγουδιστή δεν είναι πάντα ανάλογη με τον χώρο που εργάζεται ή με την καριέρα που κάνει.
Επίσης τραγούδια που είναι "σεσημασμένα" σκυλάδικα :P τα έχουν πει και τα λένε σε live εμφανίσεις τους τραγουδιστές που τους θεωρούμε πολύ κουλτουριάρηδες: πχ η Χάρις Αλεξίου έκλεισε συναυλία της στον Λυκαβηττό πριν λίγα χρόνια, τραγουδώντας το "πόσο μου λείπει" του Σώτη Βολάνη και καταχειροκροτήθηκε. Ή η Γαλάνη που θεωρείται ακόμα πιο κουλτουριάρα, έχει εντάξει στο πρόγραμμά της τραγούδια όπως το "ερωτά μου αγιάτρευτε" και έδωσε έτσι άλλοθι στους κουλτουριάρηδες του κρατικού ραδιοφώνου να παίζουν το συγκεκριμένο τραγούδι πάρα πολύ συχνά. Η πρώτη εκτέλεση δεν ήταν του επιπέδου τους :P

Μπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια - Σελίδα 2 1p55
Clary Fray
Clary Fray
Δημοσιογράφος
Δημοσιογράφος

Αριθμός μηνυμάτων : 14284
Ημερομηνία εγγραφής : 02/03/2010

Magical Identity
Today's thought: What doesn't kill you makes you stronger.

Δημοσίευση από Clary Fray Την / Το Τρι Δεκ 21, 2010 4:30 pm

Οχι, δε μου αρέσουν τα σκυλάδικα, τα μπουζούκια κτλ!
Προτιμώ άλλα είδη μουσικής...
Δεν είμαι χέιτερ...αλλά απλά δε μου ταιριάζει αυτή η μουσική! Razz

Μπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια - Σελίδα 2 Rainbow-rain-catcher-sharon-johnstone_zpsqfzivzy4  
Stop looking out your window
and get out of your front door!

hidden secrets:
Μπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια - Σελίδα 2 Tssf1

When life means
something more than just breathing...

Elohim Meth
Elohim Meth
Βάρδος
Βάρδος

Αριθμός μηνυμάτων : 15264
Ημερομηνία εγγραφής : 24/10/2010

Magical Identity
Today's thought: I won't ever be the best at anything. Or rather, you might say that I've stop trying to be.

Δημοσίευση από Elohim Meth Την / Το Κυρ Ιαν 02, 2011 4:53 pm

Συμφωνώ με την Μυρτώ.
Δεν μου αρέσουν, ποτέ δεν μου άρεσαν αυτά τα τραγούδια. Δεν μου ταιριάζει αυτό το είδος μουσικής, αλλά δεν το μισώ κιόλας. Ούτε κατακρίνω τους άλλους που ακούν τέτοια. Δεν έχω πάει σε μπουζούκια και ούτε πρόκειτε, για ρεμπετάδικο το σηζητώ. Razz

Μπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια - Σελίδα 2 H7MD6Zl
Puri:
Μπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια - Σελίδα 2 Tumblr_mo4ao0wSaT1qkrs5no3_500

Μπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια - Σελίδα 2 Date_masamune_stamp_by_superpluplush-d5c1sk1 Μπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια - Σελίδα 2 Stamp_pot___eiji_01_by_aiisu_ahwon-d33iefc Μπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια - Σελίδα 2 Makoharu_stamp_by_chibichibisha-d6cubb2 Μπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια - Σελίδα 2 Byakuya_stamp_2_by_mariapereira-d5h9oyu Μπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια - Σελίδα 2 Seiyuu___Nakai_Kazuya_by_Pataphyx Μπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια - Σελίδα 2 Takao_stamp_2_by_nerine_yaoi-d5jggmh

Beedle the Bard
Beedle the Bard
Θεραπευτής/ρια
Θεραπευτής/ρια

Αριθμός μηνυμάτων : 5006
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2011

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
Today's thought: A real gentleman, even if he loses everything he owns, must show no emotion. Money must be so far beneath a gentleman that it is hardly worth troubling about.

Δημοσίευση από Beedle the Bard Την / Το Κυρ Ιαν 30, 2011 4:45 pm

ΔΕΝ ΑΚΟΥΩ ΤΕΤΟΙΑ ΕΓΩ

Δεν ακούω τέτοια εγώ.

Edit by Sorazal the Erised: Απέφευγε να γράφεις με κεφαλαία έντονα και υπογραμμισμένα αν δεν έχεις λόγο γιατί κουράζουν το μάτι Wink

Μπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια - Σελίδα 2 Alwaysh
Hecate
Hecate
Member of Order of Merlin 3rd

Αριθμός μηνυμάτων : 11102
Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2008

Magical Identity
Blood Status: Muggle born
Today's thought:

Δημοσίευση από Hecate Την / Το Πεμ Απρ 25, 2013 3:30 pm

Amycus έγραψε:Και βέβαια ακούω!!!! Καθ'εκάστην και αργίαν!!!!! Πρωί,μεσημέρι,βράδυ-χειμώνα,καλοκαίρι-Χριστούγεννα,Πάσχα,Δεκαπενταύγουστο και κάθε του Οσίου Καψούρη και της Αγίας τραπεζοανεβάστρας.Μια φορά τον χρόνο,καταθέτω στεφάνι απο γαρούφαλλα και γαρδένιες στο Μνημείο της αγνώστου Τσιφτετελιάζουσας,σπάω μια δωδεκάδα πιάτα και ανοίγω και έξι σαμπάνιες,τις οποίες χύνω στο τιμημένο έδαφος που έχουν οργώσει δωδεκάποντες γόβες,μελετημένες τα ξημερώματα σε σκυλάδικο -salon Oriental-,προσφέροντας σπονδή στις αδικοχαμένες πενιές του μπουζουκσή που αγνόησαν οι τραγουδιάρηδες πάνω στο τσακίρ κέφι τους.Ύστερον δε,τιμής ενεκέν και το μίνι μανεκέν,καίω τα γούφερ μου,ακούγωντας τον λάγνο ήχο του κυμβαλίζοντα τουμπερλεκιτζή και την όλο νάζι και παράπονο φωνή του τραγουδιάρη που κλαίγεται και μοιρολογάει ''Ωχ,αμάν,αμαααααααααααν/με παράτησες κακούργα/και κατάντησα Ταρζάν/να σε ψάχνω μεσ'την ζούγκλα.''Η σεμνή τελετή τελειώνει με παρέλαση και πορεία με πανό που καταλήγει σε ναό φιλοτσιφτετελοειδή και καψουροφιλικό.Τρέχουμε στην γκαρντα-ρόμπα,αλλάζουμε τα επίσημα της σεμνής τελετής,τα αγοράκια ντύνονται ή γκαρσόνια (άσπρο πουκάμισο-μαύρο παντελόνι-λουστρίνι μυτερό) ή μαφιόζοι (μαύρο πουκάμισο-μαύρο παντελόνι-σατέν γραβάτα-λουστρίνι μυτερό),τα δε κοριτσάκια χρυσόμυγες-χρυσόσκονες-Στράς Καν, και αρχίζουμε την Διονυσιακή μέθεξη με τα τσιφτετελοvibes να δονούν τα κορμιά μας (Δονήσου,δονήσου,να δω την ηδονή σου) και τα ντεκαπάζ να καταυγάζουν τον χώρο,παρασερνοντάς μας σε μια ατέλειωτη δίνη -που δεν στην δίνει- κεφιού,χορού,ευδαιμονίας και καψουροκατάνυξης.Αυτά.
Τσάκα κι'έναν ύμνο:

ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΤ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΟ; cross

Πες μου ότι θυμάσαι τι είχες πιει πριν το γράψεις awesome

.
Θέλεις μπουντρούμια; Πάμε.
Μπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια - Σελίδα 2 Ws1999D
alsο wik:

Μπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια - Σελίδα 2 IkgkewΜπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια - Σελίδα 2 62rwpΜπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια - Σελίδα 2 Ofbv1Μπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια - Σελίδα 2 IbhkewΜπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια - Σελίδα 2 Qrf5iΜπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια - Σελίδα 2 4e621Μπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια - Σελίδα 2 Re5htΜπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια - Σελίδα 2 Img-colorbadge?Μπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια - Σελίδα 2 5z525
Alviva Black
Alviva Black
Παράφρων
Παράφρων

Αριθμός μηνυμάτων : 20620
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2011

Magical Identity
Today's thought: Credo in un Dio crudel.

Δημοσίευση από Alviva Black Την / Το Πεμ Απρ 25, 2013 9:18 pm

Tα μισώ.Δεν μ'αρέσουν καθόλου,δεν είναι του στυλ μου Razz Ακούω τα πάντα εκτός από αυτά Razz

Μπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια - Σελίδα 2 Tumblr_nhcydymyca1rhrm95o1_500

Μπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια - Σελίδα 2 1290vg5h

RAULSON:

Μπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια - Σελίδα 2 Slytherin_icon_06_by_DelicAteLovelyMAdnes

Amycus
Amycus

Αριθμός μηνυμάτων : 29177
Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

Magical Identity
Today's thought: Δεν νιώθω ποτέ μοναξιά.Είμαι σχιζοφρενής!

Δημοσίευση από Amycus Την / Το Παρ Απρ 26, 2013 12:35 pm

Hecate έγραψε:ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΤ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΟ; cross
Πες μου ότι θυμάσαι τι είχες πιει πριν το γράψεις awesome
Mωρέ,τελικά έχω ταλέντο στην συγγραφή. :P
Βασικά δεν θυμόμουν ότι το είχα γράψει καν! :P

_
__
____
___
___
____
Μπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια - Σελίδα 2 10qaum8
Hecate
Hecate

Magical Identity
Today's thought:

Δημοσίευση από Hecate Την / Το Παρ Απρ 26, 2013 5:34 pm

^Δεν θες να ξέρεις πόσες φορές έχω διαβάσει ποστ σε διάφορα τόπικ, πάω να τα σχολιάσω και συνειδητοποιώ ότι είναι δικά μου =/

.
alsο wik:

Μπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια - Σελίδα 2 IkgkewΜπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια - Σελίδα 2 62rwpΜπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια - Σελίδα 2 Ofbv1Μπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια - Σελίδα 2 IbhkewΜπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια - Σελίδα 2 Qrf5iΜπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια - Σελίδα 2 4e621Μπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια - Σελίδα 2 Re5htΜπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια - Σελίδα 2 Img-colorbadge?Μπουζουκο-σκυλαδικο-τσιφτετέλια - Σελίδα 2 5z525
Amycus
Amycus

Magical Identity

Δημοσίευση από Amycus Την / Το Σαβ Απρ 27, 2013 11:42 am

Είναι λόγω διχασμού ή χτυπάς καινούργια ύψη σαρκασμού; :P

_
__
____
___
___
____
Hecate
Hecate

Magical Identity
Today's thought:

Δημοσίευση από Hecate Την / Το Σαβ Απρ 27, 2013 4:56 pm

Amycus έγραψε:Είναι λόγω διχασμού ή χτυπάς καινούργια ύψη σαρκασμού; :P

Λίγο και απ' τα δύο. Κάποιες φορές είμαι σε φάση "ποιος έγραψε αυτή τη μπούρδα", άλλες "πω, απ' το στόμα μου το πήρες" αλλά κυρίως "καλά, τι έραψα πάλι το άτομο, τα συγχαρητήρια μου" Razz

.
alsο wik:

Amycus
Amycus

Magical Identity

Δημοσίευση από Amycus Την / Το Σαβ Απρ 27, 2013 6:04 pm

Hecate έγραψε:...αλλά κυρίως "καλά, τι έραψα πάλι το άτομο, τα συγχαρητήρια μου" Razz

Είσαι η κλασική περίπτωση "Θα ήθελα να ήμουνα άντρας για να αγαπήσω μιά γυναίκα σαν εμένα". :P :P

_
__
____
___
___
____
Phineas Nigellus Black
Phineas Nigellus Black
Member of Order Of Merlin 2nd
Member of Order Of Merlin 2nd

Αριθμός μηνυμάτων : 63912
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011

Magical Identity
Today's thought: I am not good, I am not nice, I am just right.

Δημοσίευση από Phineas Nigellus Black Την / Το Δευ Απρ 29, 2013 10:55 pm

απλά το αγαπώ, τέλος. Και του τζαμπο το αγαπώ και τη Στανίση αγαπώ oh!

meet me at montauk

Carl

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Δευ Ιουν 17, 2019 12:44 am