.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ανακοινώθηκαν οι κατηγορίες των βραβείων Golden Snitches, περάστε από εδώ!!
Περάστε να ανταλλάξετε τα Points σας από εδώ!!
Νέες αλλαγές στο Υπουργείο Μαγείας! Snitch πύλη
Επέστρεψαν οι Σχολές! Διαβάστε εδώ.
Μάθετε όλα τα τελευταία νέα του Ποττερόκοσμου από τον Ημερήσιο Προφήτη! blasé

Iπτάμενα σκουπόξυλα

Μοιραστείτε
RemousLoupin
Μαγικός Προσωπογράφος
Μαγικός Προσωπογράφος

Αριθμός μηνυμάτων : 7907
Location : Εκεί που δεν πιάνουν οι κατάρες και δεν πιάνουν οι ευχές.
Ημερομηνία εγγραφής : 01/12/2007

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
Blood Status: Muggle born
Today's thought: Αν δεν καούμε όλοι μας, πως θα ρίξουμε φως στα σκοτάδια;

Iπτάμενα σκουπόξυλα

Δημοσίευση από RemousLoupin Την / Το Τετ Μαρ 09, 2011 3:12 am

"Όπως κάθε μαθητευόμενος μάγος γνωρίζει, το γεγονός ότι πετάμε πάνω σε σκουπόξυλα είναι πιθανόν τι πιο χειρότερα φυλαγμένο μυστικό μας. Καμία απεικόνιση Μαγκλ ενός μάγου δεν είναι ολοκληρωμένη χωρίς ένα σκουπόξυλο και, όσο γελοίες κι αν είναι αυτές οι απεικονίσεις (καθώς κανένα σκουπόξυλο παρουσιάζομενο από Μαγκλ δεν θα έμενε στον αέρα ούτε στιγμή), μας υπενθυμίζουν πόσο απερίσκεπτοι είμασταν επί αιώνες να ξαφνιαζόμαστε πως τα σκουπόξυλα και η μαγεία ήταν αλληλένδετα στο νου ενός Μάγκλ."
—Kennilworthy Whisp, Το Κουίντιτς ανα των Αιώνες.

Δεν θέλω να καταλήξω κάπου με το παραπάνω παράθεμα, απλά ωραία τα έλεγε ο τύπος και σκέφτηκα καλό θα 'ταν να ρίχναμε μια ματιά. Razz Εντάξει, απο δω και πέρα δεν θα σκέφτομαι συχνά. Razz

Στο θέμα μας.
Όπως είθισται στο Χόγκουαρτς κάθε μαθητευόμενος μάγος του πρώτου έτους καλείται να παρακολουθήσει το μάθημα πτήσης σε σκουπόξυλο. Φέρτε εκείνη την εμπειρία στο νου σας. Πως θα σας φαινόταν αυτή η πρωτόγνωρη εμπειρία; Η ιδέα του να πετάς στον αέρα με ένα σκουπόξυλο σας εξιτάρει ή σας τρομάζει; Πως πιστεύετε πως θα 'ταν οι επιδόσεις σας στο πρώτο μάθημα; Κι αν πέρνατε το κολάι, θα θέλετε να αποκτήσετε το δικό σας σκουπόξυλο; Θα λαδώνατε για να πάρετε το δίπλωμα; Razz Οκ, μη δίνετε σημασία στο τελευταίο.
Θα προτιμούσατε κάποιο απλό, σίγουρο κι ασφαλές μοντέλο (κάτι σε Βόβλο ή Φορντ) όπως κάποιον Κομίτη ή κάτι πιο σπορ, γρήγορο κι εντυπωσιακό (κάτι σαν Πόρσε ή Φεράρι) όπως ένα Σύννεφο ή μια Αστραπή;

Στο σπόιρελ υπάρχουν πληροφορίες για κάποια μοντέλο, για όποιον ενδιαφέρεται.
Σπόιλερ:

-Oakshaft 79
Crafted by the broom-maker Elias Grimstone of Portsmouth, the Oakshaft is a handsome broom with a very thick oaken handle, designed for endurance flying and to with stand high winds. The Oakshaft is now a highly prized vintage broom, and attempts to use it for Quidditch were never successful. Though it will always be remembered as the broom used in the first ever Atlantic Broom Crossing, by Jocunda Sykes in 1935.

-Moontrimmer
The Moontrimmer, which was first created by Gladys Boothby in 1901, represented a leap forward in broom construction, and for a period of time these broom were in high demand by professional Quidditch teams. The Moontrimmer's main advantage over other brooms is that it could achieve greater heights that ever before, and still remain controllable.

-Silver Arrow
Since Gladys Boothby was unable to produce enough Moontrimmers to meet the high demand, the production of the Silver Arrow was welcomed. The Silver Arrow was the true forerunner of the racing broom, capable of reaching much higher speeds than the Oakshaft and Moontrimmer (up to seventy miles per hour with a tailwind), but again the Silver Arrow was the work of a single wizard and demand far outstripped supply.

-Cleansweep One
A breakthrough occurred in 1926 when the brothers Bob, Bill, and Barnaby Ollerton started the Cleansweep broom company. The Cleansweep was produced in numbers never seen before and was an instant success, corning like no broom before it, and within a year every Quidditch team in the country was mounted on Cleansweeps. Later the improved Cleansweep Two and Three were released in 1934 and 1937.

-Comet 140
In 1929 a second racing broom company was established by Randolph Keitch and Basil Horton, both players for the Falmouth Falcon's. The Comet Trading Company's first broom was the Comet 140, which was the number of models that Keitch and Horton had tested prior to it's release. Keitch and Horton also developed a breaking charm which meant that players were much less likely to over shoot goals or fly outside the Quidditch Pitch. The improved Comet 180 was released in 1938.

-Tinderbalst
The Tinderblast was launched on the market in1940. Produced by the Black Forest company Ellerby and Spudmore, the Tinderblast is a highly resilient broom though it never achieved the high speeds of the Comets and Cleansweeps.

-Swiftstick
In 1952 Ellerby and Spudmore brought out a new model, the Swiftstick. Faster than the Tinderblast, the Swiftstick nevertheless has a tendency to loose power in ascent and was never used by professional Quidditch teams.

-Shooting Star
In 1935 Universal Brooms Ltd. introduced the Shooting Star, the cheapest broom to date. Unfortunately, after a while the Shooting Star was found to loose speed and height as it aged, and Universal Brooms went out of business in 1978.

-Nimbus
In 1967 the Nimbus Racing Broom Company was formed. Nothing like the Nimbus 1000 had ever been seen before. Reaching speeds of up to a hundred miles per hour and capable of turning 360 degrees at a fixed point in mid-air, the Nimbus combined the reliability of the Oakshaft 79 with the easy handling of the Cleansweeps. The Nimbus immediately became the preferred racing broom by professional Quidditch teams across Europe. The production of the improved Nimbus 1001, 1500, 1700, 2000, and 2001 have kept the Nimbus Racing Broom Company at the top of the field.

-Twigger 90
The Twigger 90, first produced in 1990, was intended by it's manufactures Flyte and Barker to replace the Nimbus as market leader. However, the Twigger has been found to warp under high speeds and has gained the unlucky reputation of being flown by wizards with more Galleons than sense.

-Firebolt
The Firebolt, made with a superfine handle of ash, treated with a diamond-hard polish, has an acceleration of 150 miles per hour in ten seconds and incorporates an unbreakable charm. The Firebolt production company is unknown, perhaps it is the latest model from the Nimbus line.

Για να δούμε... πετάει η ομάδα;
Razz

Wubalubadubdub!:

love you more than words can say
#sixseasonsandamovie
Halfblood Prince
Αλχημιστής
Αλχημιστής

Αριθμός μηνυμάτων : 2679
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2010

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Blood Status: Half-Blood
Today's thought: In the end, who's gonna tell your story?

Απ: Iπτάμενα σκουπόξυλα

Δημοσίευση από Halfblood Prince Την / Το Τετ Μαρ 09, 2011 8:21 am

Λοιπόν...εγώ λέω πως αν είχα την ευκαιρία να παρευρεθώ στο μάθημα αυτό...δεν θα την έχανα!
Πιστεύω πως θα τα πήγαινα αρκετά καλά...ναι, πιο καλά από αρκετά μπορώ να πω..(μην με ακούτε...παραληρώ!)Και σίγουρα θα έπαιρνα το κολάι...bounce
Και βέβαια θα ήθελα δικό μου σκουπόξυλο! Δηλαδή...γιατί να μην έπαιρνα ένα?! Θα τους σκότωνα τους δικούς μου..! vrisimo
Και όσο για τα μοντέλα...εεμ...Το Firebolt μου κάνει πιστεύω...Happy θα μου το πάρετε???
roll matakia

Prouds:
harryworld

Amycus
Litsa Giagkousi Fanatics
Litsa Giagkousi Fanatics

Αριθμός μηνυμάτων : 29131
Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
Today's thought: Δεν νιώθω ποτέ μοναξιά.Είμαι σχιζοφρενής!

Δημοσίευση από Amycus Την / Το Τετ Μαρ 09, 2011 1:20 pm

Να και κάτι στο οποία θα πάτωνα! Στην κυριολεξία!
Δεν τα πάω καλά με τις πτήσεις.Και ειδικά με σκουπόξυλο.Χωρίς μια ζώνη ασφαλείας,ένα κάθισμα,κάμποσες λαμαρίνες γύρω-γύρω για προστασία;Και έχω και υψοφοβία.Καμιά φορά ανεβαίνω στην ταράτσα και παθαίνω υψοφοβικό τραλαλά,με το σκουπόξυλο θα έκανα θεραπεία; Μπααα...
Μετεξεταστέος χωρίς δεύτερη σκέψη.Καλά,ίσως για την εμπειρία να το δοκίμαζα,αλλά μετά την εμπειρία στο αναρρωτήριο που θα κατέληγα,δεν με έβλεπα να ξανακαβαλάω σκουπόξυλο.Δεν θα με άφηναν δηλαδή.Έχουν ακριβύνει και οι γάζες...
Διακτινισμός φίλοι μου.Και τα μαλλιά δεν χαλάνε και τα κόκκαλα απο την πτώση δεν πονάνε.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Amycus στις Τρι Μαϊος 03, 2011 12:22 pm, 1 φορά

_
__
____
___
___
____
Cassandra Black
Member of Order Of Merlin 2nd
Member of Order Of Merlin 2nd

Αριθμός μηνυμάτων : 33420
Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
Blood Status: Pureblood
Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

Δημοσίευση από Cassandra Black Την / Το Τετ Μαρ 09, 2011 3:39 pm

Εγώ στάνταρ θα φοβόμουν στην αρχή. Come on, εδώ φοβόμουν την οδήγηση που υποτίθεται πως είσαι ζωμένος από παντού Razz
Οπότε με μεγάλες επιφυλάξεις θα δοκίμαζα και μόνο αν ήμουν υποχρεωμένη. Αν μετά το κατάφερνα και έπαιρνα το κολάι λογικά θα πέρναγα... με τη δεύτερη Laughing

Fear is the mind-killer:

Επισκέπτης
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης Την / Το Παρ Μαρ 11, 2011 11:40 pm

Θα συμφωνήσω με την Γιάννα hoho

Γενικά δεν μου αρέσουν οι πτήσεις και η πτήση με σκουπόξυλο θα ήταν για εμένα, ένα τεράστιο βήμα. Δεν θα μπορούσα να ανταπεξέλθω και να πετύχω τίποτα αν δεν είχα κάποιον να με εμψυχώνει και να μου δίνεις θάρρος.
Halfblood Prince
Αλχημιστής
Αλχημιστής

Αριθμός μηνυμάτων : 2679
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2010

Magical Identity
Today's thought: In the end, who's gonna tell your story?

Δημοσίευση από Halfblood Prince Την / Το Σαβ Μαρ 12, 2011 12:00 am

Amycus έγραψε:Να και κάτι στο οποία θα πάτωνα! Στην κυριολεξία!
Δεν τα πάω καλά με τις πτήσεις.Και ειδικά με σκουπόξυλο.Χωρίς μια ζώνη ασφαλείας,ένα κάθισμα,κάμποσες λαμαρίνες γύρω-γύρω για προστασία;Και έχω και υψοφοβία.Καμιά φορά ανεβαίνω στην ταράτσα και παθαίνω υψοφοβικό τραλαλά,με το σκουπόξυλο θα έκανα θεραπεία; Μπααα...
Μετεξεταστέος χωρίς δεύτερη σκέψη.Καλά,ίσως για την εμπειρία να το δοκίμαζα,αλλά μετά την εμεπειρία στο αναρρωτήριο που θα κατέληγα,δεν με έβλεπα να ξανακαβαλάω σκουπόξυλο.Δεν θα με άφηναν δηλαδή.Έχουν ακριβύνει και οι γάζες...
Διακτινισμός φίλοι μου.Και τα μαλλιά δεν χαλάνε και τα κόκκαλα απο την πτώση δεν πονάνε.

Πόσο συμφωνώ μαζί σου, Θάνο, σε αυτό το τελευταίο για τον Διακτινισμό...ειδικά σ' αυτό για τα μαλλιά...:P
Τελικά...κι εγώ τον διακτινισμό θα διάλεγα..:P

Prouds:
harryworld

Amelia Blackfoot
Λύτης Κατάρων
Λύτης Κατάρων

Αριθμός μηνυμάτων : 20437
Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2010

Magical Identity
Today's thought: And I’ve been looking at the stars for a long, long time, I’ve been putting out fires all my life. Everybody wants a flame, they don’t want to get burnt and today is our turn.

Δημοσίευση από Amelia Blackfoot Την / Το Σαβ Μαρ 12, 2011 3:36 pm

Την πρώτη φορά θα ήταν λίγο περίεργα για 'μένα, δεν νομίζω να περνούσα το τεστ, θα πήγαινα σαν με μεθυσμένο σκουπόξυλο.

Μετά όμως από λίγα μαθήματα θα τα κατάφερνα. :snowman 1:
Και θα κολλούσα εννοείται γιατί μ' αρέσει να πετάω (έστω και στη σκέψη Razz ) και θα έπρηζα τους Μαγκλ γονείς μου να μου αγοράσουν δικό μου σκουπόξυλο, κανένα Σύννεφο για αρχή να μην πάμε σαν κότες. awesome
anthian9
Member of Order Of Merlin 1st
Member of Order Of Merlin 1st

Αριθμός μηνυμάτων : 20261
Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2009

Magical Identity
Today's thought:

Δημοσίευση από anthian9 Την / Το Σαβ Μαρ 12, 2011 4:13 pm

Δεν θα είχα πρόβλημα με το οποιοδήποτε μοντέλο σκουπόξυλου. Δεν κάνει το μοντέλο τον παίκτη. Μου αρέσει η ιδέα του να πετάς, όπως και αν γίνεται αυτό. Θα ήμουν από τις πολύ καλές της τάξης, όχι όμως η καλύτερη.

Πρόβλημα υψοφοβίας δεν έχω, αντιθέτως όταν θέλω να χαλαρώσω θέλω να βρίσκομαι κάπου ψηλά και να τα βλέπω όλα από εκεί πάνω....

-

Warriors don't show their heart
until the axe reveals it.
Lily Luna Potter
Λύτης Κατάρων
Λύτης Κατάρων

Αριθμός μηνυμάτων : 8875
Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2010

Magical Identity
Today's thought: Jo, thank you for making glasses, spectacles, and red hair really cool.

Δημοσίευση από Lily Luna Potter Την / Το Σαβ Μαρ 12, 2011 8:28 pm

Η ιδεα του να πετας πανω σε σκουποξυλο ειναι απλα μαγικη. Αν και θα ηταν λιγο αβολο να καθεσαι πανω σε ενα ξυλο, τα καθισματακια που βαλαν στην εκτη ταινια δεν θα ηταν κακες.

Νομιζω οτι θα ημουν αρκετα καλη. Δεν ειχα ποτε προβλημα με τα extreme sports, οποτε παιρνω σαν παραδειγμα αυτα. Με εξιταρει παρα πολυ, αυτη η αδρεαναλινη. Μονο που το φανταζομαι νιωθω την παραξενη αισθηση στο στομαχι που θα ειχα.
Θα τα πηγαινα καλα απο την αρχη, γιατι εχω και μια επιτακτικοτητα οποτε το σκουποξυλο θα σηκωνοταν αμεσως στον αερα.

Σκουποξυλο μαλλον κατι σε στιλ Συννεφο, ουτε αργο ουτε απιστευτα γρηγορο.

Σπόιλερ:
Hufflupff Fiction Team
Β.W.F.C.

Maria Lovegood
Member of Order of Merlin 3rd
Member of Order of Merlin 3rd

Αριθμός μηνυμάτων : 19669
Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2010

Magical Identity
Today's thought: Touching the starlight....

Δημοσίευση από Maria Lovegood Την / Το Κυρ Μαρ 13, 2011 12:29 pm

Λοιπόν, με την πρώτη φορά που θα ανέβαινα, θα πάθαινα σοκ, καρδιακό, εγκεφαλικό και τα συναφή. Μετά θα έπεφτα από το σκουπόξυλο(δε νομίζω να καλυτέρεε η ισορροπία μου στον αέρα pensive ). Οπότε δεν νομίζω να τα ξαναδοκίμαζα. Παρότι λατρεύω τα ύψη και ανεβαίνω όποτε μπορώ σε σχετικά ψηλά σημεία, έχω τρομερή υψοφοβία. Φοβάμαι σε ταράτσες από κτήρια με μόνο 2 ή 3 ορόφους. =/ :P
Εκτός και αν είναι κάπως διαφορετικά τα σκουπόξυλα. Ίσως με ένα-δύο μαθήματα να έπαιρνα το κολάι και να μην με κατέβαζε κανείς από εκεί. Αλλά έχω την εντύπωση πως απλά δε θα μπορούσα να πετάξω. Razz
Οπότε λογικά διακτινισμός, ή απλά συνοδηγός σε σκουπόξυλο. Razz

you were there for me on the days I rained nothing but pain yet when you left I became a hurricane and you are no where to be found

something hidden...:

I love you, Onee-chan

Ravenclaw Fiction Team

Romilda Vane
Δασοφύλακας
Δασοφύλακας

Αριθμός μηνυμάτων : 12825
Ημερομηνία εγγραφής : 17/08/2010

Magical Identity
Today's thought: Μάγεψαν και σένανε τα ξωτικά;

Δημοσίευση από Romilda Vane Την / Το Κυρ Μαρ 13, 2011 3:05 pm

Θα μου αρεσε και θα προσπαθουσα να μαθω γρηγορα να πεταω για να παρω δικο μου σκουποξυλο και να κανω ανετη τις βολτες μου. Θα μου αρεσε πολυ να πεταω hippie . υψοφοβια δεν εχω οποτε παλι καλα και απο σκουποξυλο θα διαλεγα ενα απλο οχι επαγγελματικο αλλα ουτε και σαραβαλο Very Happy

ghgh
hhg
hy
Reveal your secrets:

Helena Ravenclaw
Μαγικός Προσωπογράφος
Μαγικός Προσωπογράφος

Αριθμός μηνυμάτων : 10829
Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2010

Magical Identity
Today's thought: It’s not just that she makes him a better person. Damon challenges her, surprises her. He makes her question her life, her beliefs. Damon is either the best thing for her or the worst.

Δημοσίευση από Helena Ravenclaw Την / Το Κυρ Μαρ 13, 2011 9:29 pm

Να πω την αλήθεια δεν νομίζω να δοκίμαζα καν να πετάξω με σκουπόξυλο.Θέμα υψοφοβίας ή το ότι στηρίζεσαι σε ένα ξύλο νομίζω.

Σαν εμπειρία πάντως μπορεί να το έκανα μόνο μια φορά να το δοκίμαζα και αυτό.Σκουπόξυλο λογικά θα έπαιρνα την Αστραπή,το καλύτερο βεβαίως-βεβαίως,για διακοσμητικό στο δωμάτιο μου. :P
Albus P.W.B. Dumbledοre
Τάγμα του Φοίνικα
Τάγμα του Φοίνικα

Αριθμός μηνυμάτων : 3488
Location : Αίθουσα 05,σειρά K,Θέση 15,έτοιμος να δω το Part 2 της 7ης ταινίας!!
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2011

Magical Identity
Today's thought: Η διαφορά μεταξύ ιδιοφυΐας και βλακείας είναι ότι η ιδιοφυϊα έχει όρια.

Δημοσίευση από Albus P.W.B. Dumbledοre Την / Το Σαβ Μαρ 19, 2011 9:41 am

εγω σιγουρα θα ηθελα να μπω στην ομαδα κουιντιτς του ραβενκλοου.πιστευω οτι το να πετας με σκουποξυλο ειναι υπεροχη αισθηση...θα ηθελα μια αστραπη 2000 εννοειται.

A red-glow burst suddenly across the enchanted sky above them
as an edge of dazzling sun appeared over the sill of the nearest window.
The light hit both of their faces at the same time, so that Voldemort's
was suddenly a flaming blur. Harry heard the high voice shriek
as he too yelled his best hope to the heavens, pointing Draco's wand:
"Avada Kedavra!"
"Expelliarmus!"
The bang was like a canon blast, and the golden flames that erupted between them,
at the dead center of the circle they have been treading, marked the point where the spells collided.
Harry saw Voldemort's green jet meets his own spell, saw the Elder Wand fly high,
dark against the sunrise, spinning across the enchanted ceiling
like the head of Nagini, spinning through the air toward the master it would not kill,
who had come to take full possession of it at last.
Clary Fray
Δημοσιογράφος
Δημοσιογράφος

Αριθμός μηνυμάτων : 14284
Ημερομηνία εγγραφής : 02/03/2010

Magical Identity
Today's thought: What doesn't kill you makes you stronger.

Δημοσίευση από Clary Fray Την / Το Σαβ Μαρ 19, 2011 9:52 am

Φοβάμαι πολύ τα ύψη αλλά αγαπώ το πέταγμα (είτε φανταστικό είτε με αεροπλάνο/αλεξίπτωτο/fling fox) Εννοείται οτι θα δοκίμαζα και ότι θα έβαζα τα δυνατά μου να τα καταφέρω.
Όσο για το μοντέλο, θα συμφωνήσω με την Ανθή: Δε κάνει το μοντέλο τον παίκτη!
Συνεπώς, το μοντέλο δε θα με απασχολούσε ιδιαίτερα... αρκεί να ήταν αξιόπιστο!

Stop looking out your window
and get out of your front door!

hidden secrets:

When life means
something more than just breathing...

Jace Wayland
Αστρονόμος
Αστρονόμος

Αριθμός μηνυμάτων : 11953
Ημερομηνία εγγραφής : 28/03/2010

Magical Identity
Today's thought: Friends share secrets. That's what keeps us close.

Δημοσίευση από Jace Wayland Την / Το Σαβ Μαρ 19, 2011 10:30 am

Λοιπον εγω το πιθανοτερο να επεφτα στο πρωτο μαθημα αλλα μετα θα καλυτερευα σιγουρα διοτι με εξιταρει τρομερα η ιδεα να πεταω και θα προσπαθουσα παρα πολυ να γινω απο τους καλυτερους εκει Razz
Απο σκουποξυλο θα θελα το συννεφο 2001 μαλλον διοτι δεν θελω ουτε ενα αργο αλλα ουτε και ενα σκουποξυλο σαν την αστραπη που ειναι και πανακριβο Razz

hliana.d
Δευτεροετής στην Σχολή
Δευτεροετής στην Σχολή

Αριθμός μηνυμάτων : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 17/09/2010

Magical Identity
Today's thought:

Δημοσίευση από hliana.d Την / Το Σαβ Μαρ 19, 2011 12:53 pm

Amycus έγραψε:Να και κάτι στο οποία θα πάτωνα! Στην κυριολεξία!
Μετεξεταστέος χωρίς δεύτερη σκέψη.Καλά,ίσως για την εμπειρία να το δοκίμαζα,αλλά μετά την εμεπειρία στο αναρρωτήριο που θα κατέληγα,δεν με έβλεπα να ξανακαβαλάω σκουπόξυλο.Δεν θα με άφηναν δηλαδή.Έχουν ακριβύνει και οι γάζες...

Δεν παίζεσαι βρε Θάνο! rofl
Εγώ θα το δοκίμαζα σίγουρα!!!! Μην σας πω ότι θα έπαιρνα και μέρος στο πρωτάθλημα!!!!!! Bravo
Amelie Poulain
Εκτοετής στην Σχολή
Εκτοετής στην Σχολή

Αριθμός μηνυμάτων : 366
Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011

Magical Identity
Today's thought: It really hurts...But you make me feel better with your rose!

Δημοσίευση από Amelie Poulain Την / Το Σαβ Μαρ 19, 2011 1:17 pm

Φοβαμαι ότι ιθα ήμυον επικίνδυνη πάνω σε μια σκούπα!
Δίνεις σε 7νήσιο ιπτάμενο σκουπόξυλο; Καλύτερα όχι whistling
Τεσπα!
Θα το δοκίμαζα και είμαι σίγουρη ότι θα ξετρελαινόμουν!
Ο,τι τρέλα μου ερχόταν θα την έκανα!
Σπόιλερ:
Αυτό είναι απειλή!

Τα μαλλιά που ανέφερε ο -Θάνος ε;- από πάνω είναι όντως θέμα πάντως!!

Vous au moins, vous ne risquez pas d'être un légume, puisque même un artichaut a du cœur.

hliana.d
Δευτεροετής στην Σχολή
Δευτεροετής στην Σχολή

Αριθμός μηνυμάτων : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 17/09/2010

Magical Identity
Today's thought:

Δημοσίευση από hliana.d Την / Το Σαβ Μαρ 19, 2011 1:28 pm

Όντως τα μαλλιά είναι ένα θέμα! Αλλά αν την ώρα του διακτινισμού έμεναν τα μαλλιά αλλα έχανες κανένα χέρι ή πόδι?? Σκουπόξυλο κ πάλι σκουπόξυλο λοιπόν! tongue

Σπόιλερ:
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΗ ΧΑΡΑΥΓΗ
ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΟΝΟΠΑΤΙ ΤΗΣ ΝΥΧΤΑΣ...
Madame Maxime
Αστρονόμος
Αστρονόμος

Αριθμός μηνυμάτων : 55431
Ημερομηνία εγγραφής : 30/05/2008

Magical Identity
Today's thought: Somebody mixed my medicine. :S

Δημοσίευση από Madame Maxime Την / Το Σαβ Μαρ 19, 2011 1:55 pm

Χμ... Η Λίζα σε σκουπόξυλο; Μπα... Razz
Θα είχα αποκαλύψει τη μαγική κοινότητα στους Μαγκλ, θα είχα πέσει από το σκουπόξυλο ακόμη κι αν είχα ανυψωθεί στα δύο μέτρα και θα γκρίνιαζα συνέχεια. Νομίζω πως δε θα το κατείχα το θέμα. Razz

C. Addicts for the win.
Elohim Meth
Βάρδος
Βάρδος

Αριθμός μηνυμάτων : 15264
Ημερομηνία εγγραφής : 24/10/2010

Magical Identity
Today's thought: I won't ever be the best at anything. Or rather, you might say that I've stop trying to be.

Δημοσίευση από Elohim Meth Την / Το Σαβ Μαρ 19, 2011 3:49 pm

Αν και έχω ένα προβληματάκι με το ύψος, θα ήθελα να δοκιμάσω και θα μου άρεζε πολύ να πετάω. Razz
Τώρα το αν ήμουν και καλή είναι άλλο θέμα, αν και νομίζω πως με σκληρή προπόνηση θα κατάφερνα και κάτι. Razz

Puri:

mariel greinger
Δευτεροετής στην Σχολή
Δευτεροετής στην Σχολή

Αριθμός μηνυμάτων : 21
Ημερομηνία εγγραφής : 27/03/2011

Magical Identity
Today's thought:

Δημοσίευση από mariel greinger Την / Το Κυρ Μαρ 27, 2011 7:52 pm

Εννοείται πως δεν θα έχανα την ευκαιρία να το δοκιμάσω!
Μόνο και μόνο στην ιδέα πως θα πετάξωωω..τρελαίνομαι!
τώρα για το σκουπόξυλο..νομίζω πως θα προτιμούσα τν αστραπή!;P
selgaian
Δευτεροετής στην Σχολή
Δευτεροετής στην Σχολή

Αριθμός μηνυμάτων : 45
Ημερομηνία εγγραφής : 27/04/2011

Magical Identity
Today's thought: Death is not the end; It is just a new adventure.

Δημοσίευση από selgaian Την / Το Πεμ Απρ 28, 2011 12:27 pm

Εγώ αυτό που νιώθω όσον αφορά το πέταγμα με σκουπόξυλο δεν περιγράφεται. Η μόνες περιγραφές που φαντάζομαι είναι αυτές που έχει κάνει η Ρόουλινγκ για τον Χάρι. Στον αέρα θα ένιωθα ελέυθερος, χωρίς κανέναν περιορισμόhippie . Όσο για το μοντέλο: Σύννεφο 2001 4ever ( για αρχή) Snitch

I'm proud of being a Ravenclaw
*Sirius Black*
Δευτεροετής στην Σχολή
Δευτεροετής στην Σχολή

Αριθμός μηνυμάτων : 29
Ημερομηνία εγγραφής : 27/04/2011

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts:
Today's thought:

Δημοσίευση από *Sirius Black* Την / Το Πεμ Απρ 28, 2011 1:31 pm

Την πρώτη μέρα θα πήγαινα σαν μεθυσμένος πίθηκος σε σκουπόξυλο,θα με πηγαίνανε Αζκαμπάν.Μετά θα τα πήγαινα καλά.
Elvenpath
Δασοφύλακας
Δασοφύλακας

Αριθμός μηνυμάτων : 2402
Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2010

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
Today's thought: Ο Νέβιλ σκότωσε τον Βόλντι.

Δημοσίευση από Elvenpath Την / Το Πεμ Απρ 28, 2011 1:52 pm

Δεν νομίζω πως θα τα κατάφερνα και πολύ καλά!
Πως μπορείς να είσαι πάνω σε ένα δοκάρι τόση ώρα;Χωρίς κάθισμα,χωρίς ζώνη ασφαλείας,χωρίς τιμόνι και προπάντων χωρίς φρένα!
Εντάξει μπορεί να είναι το σήμα κατατεθέν των μάγων αλλά θα προτιμούσα να ασχοληθώ με κάτι πιο ανώδυνο.
Βέβαια θα το δοκίμαζα αλλά δεν θα το έκανα και το χόμπι μου!

Άσε που δεν έχουν και ασφάλειες τα σκουπόξυλα...Αν πέσεις και σπάσεις τίποτα ποιος θα τα χορηγήσει????

It all ends here, together with my childhood. I consider myself extremely lucky to have grown up with Harry Potter. Thank you, J.K. Rowling, for all the life lessons you gave me. You've created an imaginary world that for many readers was real.
Harry Potter will always live in my heart, and will always be one of the best memories of my childhood.
The magic will never end. Mischief managed.
radiopalmos
Τάγμα του Φοίνικα
Τάγμα του Φοίνικα

Αριθμός μηνυμάτων : 707
Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2011

Magical Identity
Today's thought: Σκέψεις και συναισθήματα

Δημοσίευση από radiopalmos Την / Το Πεμ Απρ 28, 2011 2:10 pm

Εγώ αυτό που νιώθω δεν περιγράφεται.