.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Η J.K. Rowling δημοσιεύει νέα ιστορία για τον Χάρι Πότερ και την παρέα του! Αυτό σίγουρα δεν μπορείς να το χάσεις!
Ξεκίνησαν οι Διαγωνισμοί για την ανάδειξη του του επόμενου πρωταθλητή Χόγκουαρτς. Περάστε από τη Μεγάλη Αίθουσα
Μάγισσα του μήνα Ιουνίου η @RtVaVa. Συγχαρητήρια!
Ζητούνται 2 Ανταποκριτές Χαριποτερικών Ειδήσεων. Πληροφορίες εντός
Η χαρά της κουτσομπόλας τώρα στις Magic Quotes. Ρίτα-ριτάκι και κακό. Ψήφισε εδώ
Αιμοβόρικη ψηφοφορία μας επιφύλασσαν σε αυτούς τους Εκπροσώπους οι μαθητές του Νταρμ. Απ' τη Σκύλλα στη Χάρυβδη, απαπαπα
Πατήστε πάνω στους κεραυνούληδες της μπάρας αυτής, σας περιμένει κάτι μαγικό!

Το δωματιο μου!!!

Share

The Sorting Hat
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς

Αριθμός μηνυμάτων: 21329
    Ημερομηνία εγγραφής: 27/06/2011

Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: You need a little bit of insanity to do great things

Το δωματιο μου!!!

Δημοσίευση από The Sorting Hat στό Σαβ Aug 27, 2011 5:16 pm

Το θεμα ειναι απλο... Περιγραψτε το δωματιο σας! Επιπλα,αφισες,μοκετες,χαλια και ολα τα συναφη!!!

Σπόιλερ:
    Εψαξα μεχρι την 3η σελιδα των Σκουποξυλων και δεν βρηκα κατι παρομοιο...αν ειναι στις αλλες 2...δεν πειραζει διαγραψτε το!

-
    -
    -

Hello Boys!

-
    -
    -

Hecate
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd

Αριθμός μηνυμάτων: 10677
    Ημερομηνία εγγραφής: 01/09/2008

Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Today's thought:

Απ: Το δωματιο μου!!!

Δημοσίευση από Hecate στό Σαβ Aug 27, 2011 6:21 pm

Χμ, μισό λεπτό να κοιτάξω γύρω γύρω.
    Το δωμάτιο μου είναι σχετικά μικρό, παγωμένο τον χειμώνα και σάουνα το καλοκαίρι. Οι τοίχοι έχουν μια ανοιχτή απόχρωση του μωβ-λιλά και η ντουλάπα λίγο πιο σκούρα. Τα έπιπλα είναι από σκούρο ξύλο χωρίς σκαλίσματα και τσαχπινιές. Αντί για καρέκλες υπάρχουν 2 παλιά σκαμπό πιάνου, το ένα ντυμένο με μωβ-λιλά ύφασμα. Η βιβλιοθήκη και το ένα από τα δύο ράφια πάνω από το γραφείο είναι γεμάτα βιβλία κάθετα, οριζόντια και διαγώνια ενώ το άλλο ράφι έχει σουβενίρ που έχουν φέρει συγγενείς και φίλοι από διάφορες χώρες και μικρά βαζάκια και πορσελάνινα κουτιά με κοχύλια. Στο κομοδίνο μου υπάρχει μια μινιατούρα κούκλα βιτρίνας / μπούστο / γουατέβερ για να κρεμάς κολιέ και άλλα μπλιμπλίκια (που αυτή τη στιγμή φοράει όλη μου την προίκα), ο Σνέιπ και το απολυτήριο από το Χόγκουαρτς που δώσανε στα Βίλλατζ στην πρεμιέρα του τελευταίου Πότερ. Πάνω στο γραφείο υπάρχει έναφωτιστικό που κάνει λίγο σε βίντατζ αλλά δεν είναι. Στους τοίχους υπάρχει ένας πίνακας δικός μου που κρύβεται όταν ανοίγει η πόρτα και καλά κάνει και ένα κάδρο με ισπανικές καρτ ποστάλ. Οι κουρτίνες είναι σαν-εκρού ( Razz ) και πάνω από το κουρτινόξυλο έχω βάλει παλιά γαλλικά βιβλία του πατέρα μου, της σειράς Que sais je?

Έχω και την σαν-γκαρσονιέρα στη Λάρισα αλλά δεν έχει κάτι άξιο περιγραφής tongue

Θέλεις μπουντρούμια; Πάμε.

alsψ wik:

The Sorting Hat
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς

Αριθμός μηνυμάτων: 21329
    Ημερομηνία εγγραφής: 27/06/2011

Magical Identity
    Today's thought: You need a little bit of insanity to do great things

Δημοσίευση από The Sorting Hat στό Σαβ Aug 27, 2011 9:08 pm

Λοιπον, στο δωματιο μου υπαρχουν: το κρεβατι μου, γραφειο, βιβλιοθηκη, κομοδινο και μια καρεκλα. Ο τοιχος ειναι βαμμενος σε ενα απαλο σιελ χρωμα που ταιριαζει με τις λεπτομερειες στο ξυλο του κρεβατιου. Υπαρχει μια ντουλαπα ενσωματωμενη στο τοιχο(δεν ξερω πως αλλιως να το πω hehe ). Το κρεβατι ειναι κολλητα στον τοιχο και στα ποδια υπαχει το κομοδινο πανω στο οποιο βρισκεται το CD Player. Το γραφειο εχει ενα σχετικα σκουρο καφε χρωμα και η επιφανεια του εχει πανω γυαλι. Κατω απο το γυαλι υπαρχουν διαφορα..απο την καρτα της βιβλιοθηκης μεχρι και η βαθμολογια του τελευταιου τριμηνου. Στο αφι που υπαρχει πανω απο το γραφειο εχω 1 τσιγκινο κουτακι απο εσωρουχα που βαζω μεσα μολυβια,στιλους και ουτω καθεξης, ενα δευτερο κουτακι απο εσωρουχα που ειναι γεματο με νομισματα για το λεωφορειο, διπλα υπαρχει το τρυπητηρι και ενα μικρο καλαθακι αχρηστων. Διπλα στο γραφειο υπαρχει η βιβλιοθηκ. Στα 2 κατω ραφια "απλωνεται" η Νεα Δομη και ο Μπαμπινιωτης, εκει επισης υπαρχουν σφηνωμενα πολλαααα βιβλια. Στο ντουλαπι βρισκονται τα βιβλια ΜΟΥ: Χαρι Ποτερ,Περσι Τζακσον,Εραγκον,Το Αστερ του Βορρα και ολα τα συναφη. Στο πανω πανωω ρφι υπαρχει μια παιδικη εγκυκλοπεδια και 2-3 βιβλια μαγειρικης της μαμας.Η καρεκλα ειναι μια απλη ξυλινη καρεκλα στα χρωμτα του κρεβατιου μου(εκτος του καλοκαιριου εκει υπαρχει και μια αναπαυτικοτατη περιστρεφομενη καρεκλα). Αναμεσα στο γραφειο και την βιβλιοθηκη υπαρχει μια παπουτσοθηκη. Στον τοιχο και στις ντουλαπες υπαρχουν πολλεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεες αφισες(Εμα Γουοτσον,Παναθηναικος,Τσακ Νορις και πολλες πολλες πολλες πολλες αλλες!). Διπλα απο το κεφαλι του κρεβατιου υπαρχει η μπαλκονοπορτα και στον τοιχο διπλα απο την μπαλκονοπορτα υπαρχει μια κορνιζα απο τη βαπτιση μου(οποιος με εχει φιλο στο ΦΒ μπορι να δει).
    Σπόιλερ:
    Το σπιτι μας εχει 3 υπνοδωματια και καθως ειμαι μοναχοπαιδι στο 30 υπνοδωματιο δεν κοιμαται κανεις! Ετσι εκει εχω τον υπολογιστη! Τωρα ομως βαιεμαι να σας αναλυσψ και αυτο το δωματιο.......

Αυταααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα!

-
    -
    -

Hello Boys!

-
    -
    -

Ariana Lestrange
    εβδομοετής στην σχολή
    εβδομοετής στην σχολή

Αριθμός μηνυμάτων: 17616
    Ημερομηνία εγγραφής: 15/08/2011

Magical Identity
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Keep your friends close and your fries closer.

Δημοσίευση από Ariana Lestrange στό Κυρ Aug 28, 2011 7:09 pm

Το δωμάτιό μου μεγάλο θα'λεγα σε χρώμα λαχανή.Έχουμε ενα διπλό κρεβάτι για εμένα και την αδερφή μου.Έχω ενα τεράστιο γραφείο οπού ανοιγεί και ένα δεύτερο,απο πάνω έχει ένα ράφι που έχει βιβλία και δίπλα ένα ντουλάπι με τα επιτραπέζια μου Razz .Έχει μια βιβλιοθήκη με μικρά 4 ραφάκια και αυτή γεμάτη βιβλία. Έχουμε επίσης 8 ράφια γεμάτα με dvd(τα 4) και τα υπόλοιπα με διάφορα άλλα πράματα.Έχουμε μια υπερβολικά μεγάλη ντουλάπα με μια αφίσα twilight( sick της αδερφής μου) κολλημένη. Έχουμε και έναν ανεμιστήρα απο πάνω Razz Έχει ένα μεγάλο παράθυρο όπου έχει θέα την αυλή oh! Ελπίζω να σας διαφώτησα awesome

.:

but baby running after you,
    it's like chasing the clouds...

FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών

Αριθμός μηνυμάτων: 29814
    Ημερομηνία εγγραφής: 12/10/2008

Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

Δημοσίευση από FLEUR258 στό Δευ Aug 29, 2011 12:01 am

Καταρχάς με το που μπαίνει κάποιος στο δωματιό μου βλέπει το γραφείο της αδερφής μου. Razz
    Πιο πίσω το κομοδίνο της και δεξιά το κρεβάτι.Ακριβώς δίπλα στο κρεβάτι της,το δικό μου κρεβάτι ακόμα πιο δεξιά το κομοδίνο μου. Razz Ακριβώς δίπλα το δικό μου θρανίο. Razz
    (πφφ,δεν είμαι καλή στις περιγραφές αλλά κάνω ότι μπορώ :P )
    Η μπαλκονόπορτα είναι και αυτή όολο δεξιά.
    Επίσης απέναντι από τα γραφεία,κρεβάτια κλ βρίσκεται η μεγααααλη ντουλάπα μας. oh! Η οποία στην μέση είναι έτσι κατασκευασμένη που υπάρχει εκεί η τηλεόραση,και σιντι. oh!
    Θα σας περιγράψω αναλυτικά την δικιά μου πλευρά,την δεξιά. oh!
    Που λέτε,ακριβώς δίπλα από το κρεβάτι μου,κολλητά είναι το κομοδίνο μου,στο οποίο βρίσκεται πάνω ένα ξύλινο κουτί με τα περισσότερα χρυσαφικά μου μέσα. :P Ακριβώς δίπλα από το κομοδίνο μου,αλλά λίγο πιο μπροστά βρίσκεται το γραφειο μου. In Love Το οποίο είναι μαζί και βιβλιοθήκη. :P
    Πάνω στο γραφείο μου είναι ακόμα κολημένο το πρόγραμμα του σχολείου.Επίσης μερικοί ηθοποιοί,καρποσταλ,4 φωτογραφίες και αυτοκόλητα. Razz
    Έχω 4 συρτάρια και 4 ράφια. oh!
    Στο μεγάλο ράφι αριστερά είναι ακόμα όλα τα βιβλία,τετράδια,σελοφάν του φροντηστηρίο και στο δεξιό τα βιβλία του σχολείου. Razz
    Στο πάνω αριστερά μερικά βοηθητικά λογοτεχνίας και παλιά ντοσιέ με φυλλάδια Έκθεσης και Αρχαίων. Razz Στο πάνω δεξια είναι τα εξωσχολικά βιβλία μου. In Love
    Πάνω στο γραφείο υπάρχουν πάντα 3 πρόχειρα τετράδια,μια κοσμηματοθήκη με μέσα σκουλαρίκια,3αποξυραμένα τριαντάφυλλα,ένα ασημένιο αεροπλάνο,ένα λούτρινο κουνέλι,ένα διακοσμητικό καροτσάκι και ένας ΑΪ Βασίλης-Μολύβι.<3 oh! Επίσης πανω,πάνω στο γραφείο έχω 6 λούτρινα αρκουδάκια. Razz
    Στα πλάγια του γραφείου μου έχω κολλήσει διάφορες αφίσες. :P
    Πίσω από το θρανίο μου είναι το καλοριφερ In Love και από πάνω το αιρ κοντίσιον. joy Και δεξιά μου το παράθυρο. Razz
    Επίσης το δωμάτιο μου για χρόνια ήταν ροζ.Αλλά φέτος βάφτηκε λιλά. Laughing
    Πάνω στο κρεβάτι μου υπάρχει πάντα ένα μικρό μαξιλαράκι και το αρκουδάκι μου. oh!

Αυτααααα. :P(Ο υπολογιστής βρίσκεται στο γραφείο της αδερφής μου. Razz )

All the stars are coming out tonight
    They're lighting up the sky tonight
    For you...

<3:

Leanan Sidhe
    εβδομοετής στην σχολή
    εβδομοετής στην σχολή

Αριθμός μηνυμάτων: 5841
    Ημερομηνία εγγραφής: 03/04/2011

Magical Identity
    Today's thought: Βαρέθηκα, σταματήστε τη γη να κατέβω.

Δημοσίευση από Leanan Sidhe στό Σαβ Oct 22, 2011 1:27 am

Το δωμάτιο μου είναι φωτεινό και με πολλά ζωηρά χρώματα. Στα αριστερά είναι το γραφείο το οποίο δεν χρησιμοποιώ Razz και η βιβλιοθήκη η οποία είναι γεμάτη βιβλία (σχολικά και μη)και δεξιά η ντουλάπα και το κρεβάτι, το κομοδίνο κλπ Razz . Έχω πίνακες...με κρίνους, με σκυλάκια και ένα με μία κινέζα<3..

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Leanan Sidhe στις Πεμ Nov 08, 2012 4:21 pm, 1 φορά

you love me:
    I don't quite fit the part of
    she who loses everything and falls into insanity.

Amycus
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st

Αριθμός μηνυμάτων: 23583
    Ημερομηνία εγγραφής: 26/07/2010

Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Today's thought: Δεν νιώθω ποτέ μοναξιά.Είμαι σχιζοφρενής!

Δημοσίευση από Amycus στό Σαβ Oct 22, 2011 2:28 am

Το δωμάτιο μου είναι μισό πράσινο,μισό κίτρινο.Μισό το χρώμα της ελπίδας,μισό το χρώμα του μίσους.Όπως το πάρει κανείς βέβαια.

Έχει ένα γραφείο,ένα κρεββάτι και ένα πιάνο.Μου την δίνουν τα πολλά και περιττά πράγματα που ξεφυτρώνουν παντού.

Στον τοίχο έχω το δίπλωμα του πιάνου μόνο και μόνο για να φασκελλώνω την υπογραφή του Κούκου και της Καλομοίρη κάθε πρωϊ.Τέρμα Θεού δύο ράφια με αναμνηστικά.Μια χιονόμπαλα,μια κούπα καφέ,μία φωτογραφία και ένα κοντοστούπικο φωτιστικό.Δεν τα ακουμπάει ΚΑΝΕΙΣ!

Το χειμώνα βάζω και χαλί.Βάζεις μια σκούπα;

-
    -
    -
    -

Cassandra Black
    Bibliotekar
    Bibliotekar

Αριθμός μηνυμάτων: 30042
    Ημερομηνία εγγραφής: 08/04/2008

Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Today's thought: Riddles in the dark.

Δημοσίευση από Cassandra Black στό Σαβ Oct 22, 2011 2:56 am

Το δικό μου είναι ροζ σαν κουφέτο και θέλω να το κάνω μωβ erimi
    Έχει δύο βιβλιοθήκες γεμάτες μέχρι τα αυτιά, κρεβάτι, δύο γραφεία (το ένα με ρόδες), δερμάτινη πολυθρόνα, εντοιχισμένη ντουλάπα και μια ραφιέρα επίσης γεμάτη με βιβλία και διακοσμητικά πάνω απ' το κρεβάτι Razz Η κουρτίνα μου είναι μπορντώ In Love και η μοκέτα μπλε Razz
    Στους τοίχους: το πτυχίο μου κι αυτά των γονιών μου (ευκαιρία ψάχνω να τα διώξω), ένας πίνακας του Royo, άλλος ένας με ένα βιολί, ένας μεγάλος ορθογώνιος καθρέφτης, και μια αφίσα με δράκους στην πόρτα.
    Από διακοσμητικά... νεράιδες, πράγματα από ταινίες, κηροπήγια, μπιζουτιέρες, σπαθιά μικρά και μεγάλα, ονειροπαγίδες, chimes, τέτοια πράγματα. Το φωτιστικό στο ταβάνι είναι ταυτόχρονα και ανεμιστήρας Cool
    Αυτά Razz

-
    -

I do what I want:

Ravenclaw Fiction Team

Nearly Headless Nick
    Beauxbatons Headmaster
    Beauxbatons Headmaster

Αριθμός μηνυμάτων: 32408
    Ημερομηνία εγγραφής: 13/09/2009

Magical Identity
    Today's thought: Δε θα με προδόσεις αν είμαστε φίλοι...

Δημοσίευση από Nearly Headless Nick στό Σαβ Oct 22, 2011 10:39 am

Το δικό μου είναι όλο μπλε, έχει σπασμένες σανίδες στο πάτωμα, το κρεβάτι στη μέση, στο τοίχο κολλημένες αφίσες του Χάρι Πότερ ΚΑΙ τα αγαπημένα μου "ρητά (πχ. σταμάτα να γκρινιάζεις κι όλοι θα είναι ευχαριστημένοι, το χρήμα δε φέρνει την ευτυχία αλλά εμείς θα θέλαμε να δοκιμάσουμε κλπ). Απέναντι από το κρεβάτι (το οποίο είναι όπως μπαίνεις 3 βήματα μετά αριστερά είναι η τηλεόραση. Όταν λέω απέναντι έχουν απόσταση 10 εκατοστά, μη φανταστείτε τίποτα άλλο :Ρ
    Χμ... Το γραφείο μου τώρα είναι στην άκρη του δωματίου και πάνω από αυτό ένας στόχος που πετάω βελάκια (έχει γίνει ο τοίχος όταν δε πιάει το στόχο...).
    Έχει κορνιζώσει η γλυκήτατη μανούλα μου ( ) διάφορα από το δημοτικό. Για παράδειγμα ότι πέρασα τη δευτέρη δημοτικού (χειροκρότημα) και τη τρίτη κλπ. Έχω κι από τα αγγλικά, από τη Τζούνιορ κάτι.
    Ξέχασα να προσθέσω πως έχουμε μια ενσωματομένη ντουλάπα. Και πάνω και κάτω!
    Επιπλέον ένα από τα "επιτεύγματά" μου (που λέγαμε ότι τα κρέμασει η μανούλα μου -.-) είναι σπαμμένο, μιας κι ήρθε ένα παιδάκι στο σπίτι κι ήθελε να καρφώσει εκεί ένα βελάκι (το τι είχε κατά νου δε θέλω να το ξέρω, προσπαθούσε να τρυπήσει το κρεβάτι, τους τοίχους, το πάτωμα [αυτό με τις σανίδες ναι] ΤΗΝ ΚΑΡΕΚΛΑ ΤΟΥ ΧΑΡΙ ΠΟΤΕΡ).
    Αυτά!

Who are you?

Spider-Man

Hermione Black
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς

Αριθμός μηνυμάτων: 11819
    Ημερομηνία εγγραφής: 02/09/2010

Magical Identity
    Today's thought: Αν ελπίζεις σε κάτι, κανείς δεν μπορεί να σου διώξει την ελπίδα

Δημοσίευση από Hermione Black στό Σαβ Oct 22, 2011 5:22 pm

λοιπόν, το δωματιο μου.... το θελετε σε περιγραφη συγειρισμνο ή ασυγειριστο? Razz
    λοιπόν...
    καταρχην όλοι οι τοιχοι εχουν διαφορετικο χρωμα...αλλα δεν φαινεται τοσο πολυχρωμο οσο ακουγεται,
    ο τοιχος που ειναιη βιβλιοθυκη είναι γκρι προς μαυρο (ενα μολυβι θα το ελεγα) ο τοιχος διπλα που ειναι το γραφειο μου και κατι ραφια και το απραθυρο ειναι μπλε, διπλα ειναι λευκος και διπλα που ειναι το κρεβατι μου ειναι σκουρο βισσινι,
    η βιβλιοθυκη μου ειναι λευκη και τετραγωνη με εχει ενα ντουλαπακι δυο συρταρακια που τομαζι παιρνουν χορο για ενα ραφι και δεκαξι ραφια και στα τεσσρα κατω ραφια εχει κατι μπλε και βισσινι συρταρια απ' αυτα που τα βαζεις εσυ ραφια και απο πανω στη μια μερια εχει ενα αλλο τετραγωνο πραγμα με τεσσερα ραφακια και διπλα ειναι το σιντι πλευερ, διπλα ειναι ενα πραγμα απ' αυτο που βαζεις πανω τα σιντι κρι, διπλα ειναι η θερμανση κι απο πανω το παραθυρο και διπλα το λευκο γραφιο μου κατι λευκα ραφα και μια λευκη συρταριερα με τεσσρα συρταρα (ορθογωνεια μεγαλητερη σε μηκως παρα σε πλατος)
    διπλα ειναι ο λευκος τοιχος εχω ενα επιπλο σαν αυτο που βρησκετα πανω απ' τη βιβλιοθυκη μου αλλα αυτο εχει πανω σταραφια ενα ντουλαπακι ακι ακτι συραρακια σαν αυτα που ειανι στη βιβλιοθυκη και πιανουν χορο για ενα ραφι και ειναι εξι συρταρια και ενα ντουλαπακι, και διπλα ειναι το κρεβατι μου που ειναι στο χρωμα που εχουν ολα τα συγκεκριμενα επιπλα που ειναι καπως μπεζκαφε αλλα ουτε που φαινεται το χρωμα! γιατι εχω ενα παπλωμα λευκο ή αλλες φορες ενα μπλε
    στο γκρι τοιχο ειναι και τα ντουλαπια με τα ρουχα που ιενια λευκα , ειανι γεματα με αφισες χπ και αφισες απο ροκ συγκροτιματα, στον βισινι τοιχο εχω ενα πινακα χαρακτικης και στο λευκο ενα μοβ καθρευση και μια αφισα του του στορυ , και στα τζαμια των παραθυρων εχω φτιαξει απ' αυτα τα ρπαγματα που κολλανε στα τζαμιακαι εχω κανει διαφορα σχεδιακαιε ω και κατι πινκες του τουλουζ λοτρεκ
    αυταααα αααα και να προσεθσω το αναλογιο που παντα βρησκεται μες τη μεση του τοπου και το μπλε στρογγυλο χαλακι Razz
    τωρα ολα ακοουγονται πολυ πολυχρωμα αλλα δε φαινεται τοσο φουλ απο χρωματα :P

Stacy Potter Black
    Χρυσούχος
    Χρυσούχος

Αριθμός μηνυμάτων: 833
    Ημερομηνία εγγραφής: 30/08/2011

Magical Identity
    Today's thought:

Δημοσίευση από Stacy Potter Black στό Σαβ Oct 22, 2011 8:15 pm

Το δικο μου εχει μωβ ταπετσαρια, μωβ κουρτινες και μωβ ουρανο πανω απο το κρεβατι. βιβλιοθηκη που κοντευει να πεσει απ το βαρος, μια ντουλαπα, ενα ραφι με οτι ειδους σαβουρα μπορει να φανταστει κανεις, ενα ακομα ραφι με φιγουρες(απο ΧΠ κυριως αλλα και απο καποια αντιμε), μια τουαλετα με καθρευτη, ενα καναπε (ναι μωβ), τηλεοραση, και το πλει στεισον μου Razz

Eloise Prewett
    Μάντης
    Μάντης

Αριθμός μηνυμάτων: 18052
    Ημερομηνία εγγραφής: 27/08/2010

Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Today's thought: “Don't take me home until I'm drunk. Very drunk indeed!”♥

Δημοσίευση από Eloise Prewett στό Παρ Oct 28, 2011 10:29 am

Το δωματιο μου είναι σοφίτα. Σχετικά μεγάλο. Εχω δικό μου μπάνιο. Razz Στη μια πλευρά έχω το κρεβάτι, και ακριβω΄ς διπλα βιβλία σε χαμηλά ραφια. Λιγο πιο μπροστά ειναι η τηλεόραση. Στην άλλη ακρη ειναι συρτάρια με ρούχα και λιγο πιο μπροστα και δεξια το γραφείο μου και πίσω του πάλι ραφια, με βιβλία κτλ.

Απο χρώματα,επειδή ειναι σοφίτα, ειναι ενα απαλό ροζ προς ασπρο, ενω οι καθετοι τειχοι ειναι ποτε μπλε, ποτε φουξια κτλ. Το γραφειο μου ειναι υπεραπλό. Απο καρυδιά! Το κρεβάτι ειναι μωβ, διπλό. Εχω ενα υπέροχο χαλί, μαυρο,το οποιο συνήηθως δεν φαινεται απο τους σωρούς με τα ρούχα που βρισκονται πάνω του. Οπως και το γραφειο δεν φαινεται απο τα βιβλία.

Σαν δωμάτιο ΔΕΝ μου αρέσει. Βρισκω τις σοφίτες ψυχωπλακωτικές. Ειναι τεράστιο, άδειο και χαμηλό. facepalm

Παντως εχω μαθει ναα το αγαπω. Ή και όχι. giveup

The power of youth is on my mind
    Sunset, small town, all out of time
    Will you still love me when I shine?

Harry Potter Black
    Θεραπευτής/ρια
    Θεραπευτής/ρια

Αριθμός μηνυμάτων: 1221
    Ημερομηνία εγγραφής: 01/12/2011

Magical Identity
    Today's thought:

Δημοσίευση από Harry Potter Black στό Κυρ Jan 15, 2012 2:39 pm

εμενα το δωματιο μου ειναι απαλο λαχανι εχει ενα γραφειο ενα μεγαλοκρεβατι δυο κομοδινα μια τεραστια βιβλιοθηκη ενα μεγαλο πορτοκαλι φωτιστικο.εχω δικο μου μικρο μπανιο με γαλαζιο χρωμα και ασπρα πλακακια.

EleniArmstrong-Potter
    Εκπαιδευτής δράκων
    Εκπαιδευτής δράκων

Αριθμός μηνυμάτων: 1082
    Ημερομηνία εγγραφής: 29/09/2011

Magical Identity
    Today's thought: Guitar*-*

Δημοσίευση από EleniArmstrong-Potter στό Κυρ Jan 15, 2012 3:07 pm

Το δωμάτιο μου είναι σχετικά μικρό,αλλα άνετο και βολικό.Είναι βαμμένο με μία ανοιχτή κίτρινη απόχρωση,έχει καλοριφέρ και air-condition.Έχει μία μεγάλη λευκή ντουλάπα την οποία έχω γεμίσει αφίσες,δύο γραφεία που είναι ενωμένα στην βιβλιοθήκη,ένα διώροφο κρεβάτι,ένα γραφείο με τον σταθερό Η/Υ...και μία μπαλκονόπορτα.Τα έπιπλα είναι στην ίδια απόχρωση με το δωμάτιο σε μερικά μέρη τους και το υπόλοιπο είναι σε μία ανοιχτή καφέ απόχρωση...Αυτααα Razz

My guitar is not a thing.It is an extension of myself.It is who I am.

guitar:

Bitch Please, I'm Hufflepuff

Proud Rusher

Immortality Dumbledore
    Τάγμα του Φοίνικα
    Τάγμα του Φοίνικα

Αριθμός μηνυμάτων: 20362
    Ημερομηνία εγγραφής: 09/01/2012

Magical Identity
    Today's thought: Oh, I'm very good. But sometimes I'm bad. But only as bad as I wanna be. Freedom is power. To live a life untamed and unafraid is a gift.

Δημοσίευση από Immortality Dumbledore στό Σαβ Jan 21, 2012 11:45 am

Λοιπον, Χρωμα ροζ sick (θα αλλαξει συντομα!!)
    Αφισες:Χαρι Ποτερ εννοειτε και Πειρατες της Καραιβικης
    Μοκετα:Γκρι με μαυρες βουλες
    Επιπλα:Κρεβατι, γραφειο και ενα μικρο ντουλαπακι με γεματο βιβλια
    ,ιδιαιτερα βιβλια... \\\\\\\\\\ τα ψαχνω σαν μανιακη yummy
    Αυτα whistling

They come first.
    ~ Dhampir Guardian

Give us the precious. Μιάο:3:

Yes, i'm a Shadowhunter.
    Demons beware.

Maria Granger
    Υπάλληλος Μαγικών Τρικ Ουέσλι
    Υπάλληλος Μαγικών Τρικ Ουέσλι

Αριθμός μηνυμάτων: 6373
    Ημερομηνία εγγραφής: 02/07/2011

Magical Identity
    Today's thought: Friends can help each other. A true friend is someone who lets you have total freedom to be yourself - and especially to feel. Or, not feel. Whatever you happen to be feeling at the moment is fine with them. That's what real love amounts to - letting a person be what he really is.

Δημοσίευση από Maria Granger στό Παρ Μαϊος 25, 2012 4:05 pm

Οι τοίχοι του δωματίου μου είναι οι τρεις πορτοκαλοί και ο ένας πολύ ανοιχτό γκρι-καφέ.Έχω ένα γραφείο αρκετά μεγάλο που πάνω του έχω έναν υπολογιστή.Στον τοίχο πάνω από το γραφείο μου είναι κάτι ράφια για τα βιβλία μου.Ένα μονό κρεβάτι, κομοδίνο και μια διπλή ντουλάπα που ίσα ίσα χωράει τα ρούχα μου.Το χαλί μου είναι σε αποχρώσεις του κόκκινο και του κίτρινου.Έχω έναν καθρέπτη και μόνο μια αφίσα και αυτή των Led Zeppelin( buttrock )
    Αυτά.

Η ώρα είναι Τρι Jul 29, 2014 3:42 pm