.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ανακοινώθηκαν οι κατηγορίες των βραβείων Golden Snitches, περάστε από εδώ!!
Περάστε να ανταλλάξετε τα Points σας από εδώ!!
Νέες αλλαγές στο Υπουργείο Μαγείας! Snitch πύλη
Επέστρεψαν οι Σχολές! Διαβάστε εδώ.
Μάθετε όλα τα τελευταία νέα του Ποττερόκοσμου από τον Ημερήσιο Προφήτη! blasé

Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

Μοιραστείτε
Cassandra Black
Member of Order Of Merlin 2nd

Αριθμός μηνυμάτων : 33427
Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
Blood Status: Pureblood
Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

Δημοσίευση από Cassandra Black Την / Το Πεμ Σεπ 15, 2011 1:13 am

Και ναι, το τόπικ όπου μιλάμε για τρίχες Razz Στην κυριολεξία awesome
Έχετε μακριά ή κοντά μαλλιά? Τι χρώμα? Στρώνουν ή σας σπάνε τα νεύρα κάθε φορά που λούζεστε? Σας αρέσουν ή θέλετε να τα ξεριζώσετε? Τι είδους μαλλιά σας αρέσουν στο άλλο φύλο? Razz
Ξεράστε τα όλα Cool awesome

Fear is the mind-killer:

Fleur Delacour
Member of Order Of Merlin 1st

Αριθμός μηνυμάτων : 21970
Ημερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
Today's thought: Go sell crazy someplace else, we're all stocked up here

Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

Δημοσίευση από Fleur Delacour Την / Το Πεμ Σεπ 15, 2011 1:18 am

Έχω ανοιχτά καστανά μαλλιά, καρέ με φράτζα. Είναι ελαφρώς σπαστά αλλά δεν τα αφήνω στην ησυχία τους και τα ισιώνω πάντα, ευτυχώς χωρίς κόπο :P
Στο άλλο φύλο μου αρέσουν τα κοντά μαλλιά, χωρίς ιδιαίτερη προτίμηση σε χρώμα.
Δεν μπορώ τους άντρες με βαμμένα μαλλιά είναι σαν δευτεροκλασάτοι καλλιτέχνες, αντίθετα δεν μπορώ να βλέπω γυναίκες με άσπρα μαλλιά μου φαίνονται απεριποίητες και ολίγον κακομοίρες :P

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Fleur Delacour στις Πεμ Σεπ 15, 2011 1:42 am, 1 φορά

Hecate
Member of Order of Merlin 3rd

Αριθμός μηνυμάτων : 11093
Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2008

Magical Identity
Blood Status: Muggle born
Today's thought:

Δημοσίευση από Hecate Την / Το Πεμ Σεπ 15, 2011 1:39 am

Τα μαλλιά μου είναι λίγο πιο μακριά από τους ώμους. Θα ήθελα να τα μακρύνω πολύ, σχεδόν μέχρι τη μέση. Το φυσικό τους είναι σκούρο καστανό και εδώ και ένα χρόνο είναι βαμμένα σαν-κόκκινα Razz Δεν στρώνουν ούτε με το καλό, ούτε με φοβέρες και ναι, μερικές φορές θέλω να τα ξεριζώσω και να βάλω περούκα γιατί τα από μέσα είναι μπούκλες και τα απ' έξω σχεδόν ίσια pensive Επίσης φριζάρουν πολύ, σε σημείο που καταλαβαίνω πότε θα βρέξει από την προηγούμενη κιόλας μέρα...
Στους άνδρες δεν έχω ιδιαίτερη προτίμηση αρκεί να μπορούν να υποστηρίξουν το στυλ τους. Δεν μπορώ πάντως τα βαμμένα μαλλιά, ειδικά τα σαντρέ-ξανθά Wink
Αντίθετα με τη Σοφία δεν έχω πρόβλημα με τις γυναίκες που έχουν άσπρα μαλλιά αλλά μου τη δίνει πολύ το γκρίζο.

.
Θέλεις μπουντρούμια; Πάμε.
alsο wik:

Fleur Delacour

Magical Identity

Δημοσίευση από Fleur Delacour Την / Το Πεμ Σεπ 15, 2011 1:43 am

^Ειδικά το γκρίζο-λουλακί yaya

Hecate

Αριθμός μηνυμάτων : 11093
Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2008

Magical Identity
Today's thought:

Δημοσίευση από Hecate Την / Το Πεμ Σεπ 15, 2011 1:44 am

^Ειδικά το γκρίζο που είναι πιο πολύ από τη μια μεριά και μοιάζουν με Κρουέλες sweatdrop smiley

.
Θέλεις μπουντρούμια; Πάμε.
alsο wik:

Shana
Αλχημιστής
Αλχημιστής

Αριθμός μηνυμάτων : 2251
Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2011

Magical Identity
Blood Status: Half-Blood
Today's thought: Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail

Δημοσίευση από Shana Την / Το Πεμ Σεπ 15, 2011 1:45 am

έχω μακριά μαλλιά-δηλαδή περίπου δύο παλάμες κάτω από τους ώμους Razz
ξανθά μελί-καστανόξανθα κάπως- στο περίπου...xD κ μου σπάνε τα νεύραααα
είναι μακριά κ βαριέμαι πολύυυυυυ να τα χτενίζω... facepalm
μπράβο ρε συ Γιάννα θα ξεσπάω στο topic κάθε φορά που μου τη δίνουν στα νεύρα

τώρα στο άλλο φύλο δεν έχω πρόβλημα στο χρώμα των μαλλιών
~αλλά μου αρέσουν τα μακριά μαλλιά για κάποιο λόγο oh!

"This little girl, who's not even half my size...
taught me that tears can flow even from these silver eyes."

~Teresa of the Faint Smile~
R.S.T. MEMBER

Cassandra Black

Magical Identity
Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

Δημοσίευση από Cassandra Black Την / Το Πεμ Σεπ 15, 2011 2:14 am

Εμένα είναι σπαστά, καστανά με ξανθές ανταύγειες και φτάνουν περίπου στο στήθος, αν και πάντα ήθελα να τα φτάσω στη μέση Razz Γενικά τα πάω καλά μαζί τους, εκτός από τις στιγμές που με νευριάζουν επειδή λαδώνουν γρήγορα ή κατσαρώνουν πολύ λόγω υγρασίας. Θέλω να τα ξεριζώσω ειδικά όταν περιμένω my moon blood -είναι οι μέρες που δεν στρώνουν ούτε με σφαίρες.

Στους άντρες μου αρέσει το μακρύ μαλλί, ανεξαρτήτως χρώματος, αλλά επίσης αντιπαθώ τα βαμμένα Razz Στις μεγάλες γυναίκες το λευκό δεν με ενοχλεί, αλλά μου τη δίνει το γκρι και τα ξεθωριασμένα χρώματα που τις κάνουν να δείχνουν ακόμα πιο μεγάλες erimi

Fear is the mind-killer:

Andromeda Black
Τάγμα του Φοίνικα
Τάγμα του Φοίνικα

Αριθμός μηνυμάτων : 16892
Ημερομηνία εγγραφής : 06/07/2010

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Today's thought: Μischief managed.

Δημοσίευση από Andromeda Black Την / Το Πεμ Σεπ 15, 2011 3:22 pm

Τα μαλλιά μου είναι μακριά και σπαστά, φτάνουν μέχρι την μέση αλλά όταν τα ισιώνω είναι ακόμη πιο μακριά! Το χρώμα τους είναι καστανό σκούρο και το λατρεύω, δεν θέλω να τα βάψω ποτέ εκτος αν είναι να τα κάνω μαύρα.♥
Παλιά με εκνεύριζε που έχω σπαστά μαλλιά και τα ίσιωνα κάθε μέρα, τώρα όμως λατρεύω τις φυσικές μου μπλούκλες και δεν τις πειράζω, ούτε καν τα στεγνώνω μετά το μπάνιο, τα αφήνω να στεγνώνουν μόνα τους. Razz
Είναι λίγο κουραστικό να λούζω κάθε μέρα τόσο μαλλί αλλά δεν έχω σκεφτεί ποτέ να τα κόψω... Razz
Γενικώς λατρεύω το μακρύ σκουρόχρωμο μαλλί και θέλω να τα μακρύνω ακόμη πιο πολύ! oh!

Στους άντρες δεν μου αρέσει ούτε το μακρύ μαλλί ούτε το βαμμένο. :down:
Όσο πιο κοντά τόσο το καλύτερο, και στο φυσικό τους χρώμα!

i solemnly swear that i am up to no good:
Proud to be a Gryffindor
Proud to be a Marauder
Proud to be Padfoot's wife ♥

♥ Sirius Black ♥
Hermione Black
Απόφοιτος Χόγκουαρτς
Απόφοιτος Χόγκουαρτς

Αριθμός μηνυμάτων : 11939
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010

Magical Identity
Today's thought: Αν ελπίζεις σε κάτι, κανείς δεν μπορεί να σου διώξει την ελπίδα

Δημοσίευση από Hermione Black Την / Το Πεμ Σεπ 15, 2011 3:37 pm

έχω μακρυά σγουρά μαλλιά με πολλές πικνές μπλουκλες και απίστευτα φουντωτα, πιο πικαν δε γίνεται

είναι τελείως ξανθα πιο ξανθά δε γίνεται θα γίνουν άσπρα τα βάφω και τα κανω πιο σκουρα γιατι εχω κομπλεξ

μου σπανε τα νερυα αλλα ειναι ωραια τελικα

στα αγορια μ αρεσουν τα σκουρα καστανα και τα καστανοξανθα μαλλια με μπουκλες κυριως

Eleanna Lovegood
Εκπαιδευτής Δράκων
Εκπαιδευτής Δράκων

Αριθμός μηνυμάτων : 25796
Ημερομηνία εγγραφής : 15/06/2011

Magical Identity
Today's thought: A mind needs books as a sword needs a whetstone, if it is to keep its edge.

Δημοσίευση από Eleanna Lovegood Την / Το Πεμ Σεπ 15, 2011 4:48 pm

Εχω μακρια καστανα μαλλια ΠΑΝΤΑ πιασμενα σε αλογοουρα. Ζεσταινομαι τοσο πολυ με τα μαλλια κατω!!
Οταν λουζομαι μπλεκονται τρομερα {faint}

Amelia Blackfoot
Λύτης Κατάρων
Λύτης Κατάρων

Αριθμός μηνυμάτων : 20437
Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2010

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
Today's thought: And I’ve been looking at the stars for a long, long time, I’ve been putting out fires all my life. Everybody wants a flame, they don’t want to get burnt and today is our turn.

Δημοσίευση από Amelia Blackfoot Την / Το Πεμ Σεπ 15, 2011 4:50 pm

Λοιπόν, τα μαλλιά μου έχουν περίεργη ιστορία. Razz

Μικρό είχα πάντα κοντά μαλλιά, κοντά στο ξανθό. Μεγαλώνοντας, άρχιζαν να σκουραίνουν και σε όλο το δημοτικό είχα μέτριου μηκους, σκούρα καστανά και ίσια μαλλιά. Στο Γυμνάσιο, κάθε χρόνο άρχισαν να σγουραίνουν λίγο λίγο μέχρι που φτάσαμε τη σήμερον ημέρα και είναι τέρμα σγουρά-μπουκλέ.

Το χρώμα τώρα είναι κόκκινο, δηλαδή καστανοκόκκινο για να είμαι ακριβής. Έχω περάσει και από το καστανόξανθο αλλά δε μ' άρεσε και λέω να κινηθώ στις αποχρώσεις του κόκκινου φρομ νάου ον.

Τα μαλλάκια μου μ' αρέσουν δε λέω, δε θέλω να τα αλλάξω αν και μου τη δίνει όταν είναι να βγω έξω κανένα βράδυ και μου πέρνουν 40 λεπτά + για να τα ισιώσω. :P

Τώρα, στο άλλο φύλο, μ' αρέσουν οι μελαχρινοί, κοντό μαλλί κατά προτίμηση αλλά και πιο μακρύ είναι δεκτό, αν έχει τύπο ο άλλος και του πάει. Βέβαια, αυτό το πράγμα, να έχει ο άντρας ίσιο πρόκα μαλλί και να μην τα μαζεύει δεν μ' αρέσει οπότε είναι να ξέρεις πώς να το χειρίζεσαι αλλιώς φέιλ και γεια σου. Razz
Ariana Lestrange
Αστρονόμος
Αστρονόμος

Αριθμός μηνυμάτων : 17651
Ημερομηνία εγγραφής : 15/08/2011

Magical Identity
Today's thought: Keep your friends close and your fries closer.

Δημοσίευση από Ariana Lestrange Την / Το Πεμ Σεπ 15, 2011 4:56 pm

Τα μαλλιά μου είναι καστανόξανθα,λίγο πιο κάτω απο τους ώμους. Τον τελευαταίο καιρό αρχίζουν και ξανθαίνουν<3. Είναι σπαστά και μπορώ εύκολα να τα κάνω σγουρά χωρίς μηχάνιμα και δύσκολα ολόισια με μηχάνιμα . Είναι μακρύ καρέ και έχω φρατζοφέλια . Λατρεύω και μου πάνε τα σγουράα
Στο άλλο φύλλο εκτός απο τα σιδεράκια μου αρέσουν τα κοντά μαλλιά που τα κάνουν καρφάκια Το χρώμα που προτιμώ είναι Καστανό σκούρο ή Μαύρα. Μπορώ να πω οτι μερικές φορές μ'αρέσει κ όταν το έχουν σε emo .

Bella Black
Θανατοφάγος
Θανατοφάγος

Αριθμός μηνυμάτων : 8350
Ημερομηνία εγγραφής : 05/02/2011

Magical Identity
Today's thought: ...and the history books forgot about us, and the bible didn't mention us, not even once

Δημοσίευση από Bella Black Την / Το Πεμ Σεπ 15, 2011 6:27 pm

Το λοιπόν!
Εγώ έχω ανοιχτά καστανά, που τώρα τελευταία κανουν ξανθές ανταύγεις <3
Είναι ΠΟΛΥ πυκνά και πάρα πολλά, γι'αυτό και δεν τα χτενίζω ΚΑΘΟΛΟΥ, παρά μονο όταν είναι βρεγμένα, αλλιώς γίνονται σαν άχυρο...Κάνουν πολύ εύκολα μπούκλες χωρίς καθόλου ζελέ ή μηχάνημα, απλά λούζομαι και κοιμάμοαι με βρεγμένο μαλλί. Για να τα ισιώσω με μηχάνημα, μου παίρνει γύρω στη 1,5 ώρα, και πολύ ιδρώτα, οπότε τα ισιώνω πολύ σπάνια... Είναι λίγο πιο κάτω από τον ώμο στο φυσικό τους, και όταν τα ισιώνω μακραίνουν πολύ μπορώ να πω...Πάντως πραγματικά υπεραγαπώ το μαλλί μου <3

Τώρα για το μαλλί στα αγόρια, δεν το θέλω ούτε μακρύ μακρύ, αλλά ούτε και μπόμπα με την ξυριστική :P μου αρέσουν ελαφρώς μακριά και ανακατεμένα, μισλω τα χτενισμένα με χωρίστρες κλπ, και μισώ επίσης και τα "κοκοράκια" και άλλα τέτοια...

Women in our position must make the best of their circumstances...

growing strong:
Μονρόες Γιατί Είμαστε Μοντέλα

ΤΟ ΕΧΕΙ ΤΟ ΣΟΪ Cool

Σteam, γιατί νιώθουμεhero

Οι Καμμενοι Του Τσατ... γτ το τσατ πηρε φωτια Cool
Sylvie Lovegood
Μάντης
Μάντης

Αριθμός μηνυμάτων : 15673
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2010

Magical Identity
Today's thought: Μωρέ ποια ηθική και ποια αξιοπρεπεία....Τα μόνα χαρακτηριστικά που σε καθιστούν άνθρωπο, κατ εμέ, είναι η ειλικρίνεια κι η αυθεντικότητα.

Δημοσίευση από Sylvie Lovegood Την / Το Πεμ Σεπ 15, 2011 7:42 pm

Τα δικά μου τα μαλλάκια είναι καστανοξάνθα-προς καστανό με χρυσαφί ανταύγειες που απέκτησαν πρόσφατα. Razz
Μου λίγο πιο κάτω από το στήθος. Έχουν ωραίο σχηματάκι αν εξαιρέσεις την φράντζα την οποία κούρεψα την προηγούμενη βδομάδα και κυριολεκτικά σιχένομαι να την βλέπω. sweatdrop smiley
Και τα δικά μου είναι σγουρά από μέσα και απ'έξω ίσια, αλλά με την κατάλληλη φροντίδα γίνονται ωραίες, χαλάρες μπουκλίτσες oh!
Αν εξαιρέσεις τις μπουκλίτσες δεν γίνεται να τα φτιάξω με τιπότα.- Τουλάχιστον όχι για περισσότερο από 3 ώρες. Razz
Αλλά τα αγαπώ, τα αγαπώ, τα αγαπώ.- Razz Ταιριάζουν με τα μάτια μου. Laughing

Στο άλλο φύλο μ'αρέσουν τα καρφάκια ή τα επιμελώς ατημέλητα ή και τα απλά, ανάλογα το πρόσωπο Razz
Από χρώματα πεθαίνω για μαύρο και χρυσαφί In Love αλλά και το καστανό δεν με χαλάει. Razz

Αυτά τα ολίγαααα awesome

Yes i Am a Shadowhunter
Demons beware

ΜΜΚΓΘ:

We love Zeus
Jace Wayland
Αστρονόμος
Αστρονόμος

Αριθμός μηνυμάτων : 11953
Ημερομηνία εγγραφής : 28/03/2010

Magical Identity
Today's thought: Friends share secrets. That's what keeps us close.

Δημοσίευση από Jace Wayland Την / Το Πεμ Σεπ 15, 2011 8:46 pm

Λοιποοον ειναι τοσο τελειο που εφτιαξες σημερα το τοπικ Γιαννα γιατι αυριο θα παω να κουρευτω! awesome
Εμενα τα μαλλια μου ειναι καστανα παντου εκτος απο μπροστα που ειναι καπως ξανθα Razz Αν και θα προτιμουσα να ξανθιζουν πιο πολυ..μου την σπαει το σκουρο Razz
Ειναι ισια νομιζω αν και αλλοι μου λενε οτι ειναι σπαστα αλλα δεν ξερω τι ακριβως ειναι γιατι εχω μπερδευτει Razz
Οταν ειναι κοντα τα κανω καρφακια βεβαιως βεβαιως αλλα οταν μακραινουν κατω.Στην αρχη μαρεσουν κατω αλλα μετα σιγα σιγα τα μισω και θελω να κουρετω οσο πιο συντομα γινεται. hippie
Στο αλλο φυλλο μου αρεσουν πολυ τα ξανθα και τα μαυρα Razz αν και το καστανο δεν με χαλαει.
Ισιωμενα κατα προτιμηση οι μπουκλες με εκνευριζουν στα περισσοτερα κοριτσια. Razz

Eloise Prewett
Μάντης
Μάντης

Αριθμός μηνυμάτων : 18127
Ημερομηνία εγγραφής : 27/08/2010

Magical Identity
Today's thought: “Don't take me home until I'm drunk. Very drunk indeed!”♥

Δημοσίευση από Eloise Prewett Την / Το Πεμ Σεπ 15, 2011 9:02 pm

Α ωραία, θα γράψω και γω θέλετε δεν θέλετε. :P

Τα μαλλιά μου είναι μπούκλες, απο αυτές τις μπούκλες, που είναι συνέχεια μπούκλες αλλα έτσι και τις αγγίξεις φριζάρουν. Απαίσιο μαλλί, το μισώ. :down:

Παλιά το έκοβα μέχρι τον ώμο, για να στέκεται σγουρό, αλλα απο τον Μάρτιο περίπου το χω πάρει αποφαση να το μακρύνω, για να βαρυνουν οι μπούκλες μπας και κάθονται χαλαρες. :P Τώρα , στη σγουρη εκδοση ειναι περιπου μια παλάμη κατω απο τους ώμους, και στην ισια, 2 παλάμες. :P Νομίζω είχα μετρήσει ακριβώς και ηταν 38 εκατοστά. Ναι,ναι. :P

Χρώμα: Καστανό. Με ξανθές άκρες. Επίσης η κομμωτρια μου μου είχε πει οτι το μαλλι μου έχει τόνους κόκκινου μέσα. Απο αποψη βαφης, μονο τις ακρες ειχα ανοίξει ελάχιστα, που με τον ήλιο έγιναν καταξανθες. hippie

Όσο για το άλλο φύλο,θα πρέπει να έχει αρκετό μαλλι. Οχι μακρύ μακρύ, δεν μου αρέσει τόσο αυτό, αλλα μέχρι τους ωμους, ειναι επιτρεπτό. :P Ειμαι εντελως εναντια στα κοντά-καρφάκια-μοικάνα κλπ κλπ, αν και σε μερικούς πρεπει να παραδεχτουμε οτι πάει τρελά. giveup

Ε αυτά. hippie

ΥΓ. Δεν ξέρω γτ, αλλα μαδάω υπερβολικά πολύ τελευταία. crying

Soooooo happy.
:.:

Only entropy comes easy.

Minerva McGonagall

Αριθμός μηνυμάτων : 22725
Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2009

Magical Identity
Today's thought: Και πες στο Χάρο, θα πάω εγώ όταν γουστάρω.

Δημοσίευση από Minerva McGonagall Την / Το Πεμ Σεπ 15, 2011 9:35 pm

Εγώ τα κόβω χρόνια καρέ κοντό πίσω μακρύ μπροστά, τους κάνω αντάυγειες ξανθές ή κόκκινες, η τα βάφω πιο καστανά απ' ό,τι είναι. Γενικά, βάφω τα μαλλιά μου από το Δημοτικό ti?
Είναι κάπως σπαστά με φράντζα στο πλάι, και όταν είναι καλοκουρεμένα και στέκονται ωραία μ' αρέσουν. Αλλά αυτό το στυλάκι εξαρτάται πάντα από τον εκάστοτε κομμωτή. Μπορεί και να σ' το κάνει να μη βλέπεται. Κάνω σκέψεις να τα μακρύνω τώρα που χάνω κιλά, αλλά είμαι σίγουρη πως θα μου σπάνε τόσο τα νεύρα και δε θα αφιερώνω ουτε 10' για να τα προσέχω, και δε το βλέπω. Γενικά επειδή είναι ίσια δε τους δίνω πολλή σημασία. Μόνο τη φραντζα και τις ουρίτσες στο πλάι φτιάχνω το πρωί, πράγμα που μου παίρνει μερικά δευτερόλεπτα. Και δεν παίζει να μάθω ποτέ να τα φτιάχνω/προσέχω περισσότερο, βαριέμαι. Razz

Στους άντρες... ΜΑΚΥΜΑΛΛΗΔΕΣ, ΜΑΚΡΥΜΑΛΛΗΔΕΣ, ΜΑΚΡΥΜΑΛΛΗΔΕΣ.- bounce lalala joy In Love
Γενικά όσο πιο πολλές τρίχες έχει ο άντρας τόσο καλύτερα, αλλά εγώ σε μακρυμάλλη δίσκολα ανδιστέκομαι, πρέπει να ναι Κουασιμόδος. hero

HAPPY ENDING?
There are no happy endings.
Endings are the saddest part
so just give me a happy middle
and a very happy start
Imperio
Απόφοιτος Χόγκουαρτς
Απόφοιτος Χόγκουαρτς

Αριθμός μηνυμάτων : 33138
Ημερομηνία εγγραφής : 03/06/2010

Magical Identity
Today's thought: A to the G to the U to the STD I’m d boy because I’m from D 난 미친놈 비트 위의 루나틱 랩으로 홍콩을 보내는 my tongue technology

Δημοσίευση από Imperio Την / Το Πεμ Σεπ 15, 2011 9:44 pm

Τωρα τι να γραψω εγω? τα δικα μου τα μαλλακια φτανουν μεχρι λιγο πιο πανω απο τον πισινο μου και εχουν αισιως φτασει τα 63 cm (σημερινη μετρησις Razz). Χρωματικως ειναι καστανοξανθα με κοκκινο μεσα. Αμα τα αφησω ησυχα ειναι ισια! Αμα τα πειραξω ειναι και παλι ισια! Γενικα δεν εχουμε θεμα με ψαλιδα και τετοια διοτι συνηθως τα αφηνω να στεγνωσουν φυσικα ομως φετος λογω του οτι εκανα μπανιο κατι βραδυνες ωρες αναγκαστικα τα πιστολιαζα λιγο κι ετσι ειχαμε ενα φιτσουρινγκ της για καποιο διαστημα!Razz Το περιεργο ειναι οτι οταν ημουν πιο μικρο ηταν κοκκινα μετα εγιναν ξανθα και μετα αρχισαν να σκουραινουν!

στο αντιθετο φυλο προτιμω τα κοντα μαλλια!

_
_

Sometimes I'm afraid of myself, thanks to my self-hatred
And the depression that came to play again
Min Yoongi is already dead (I killed him)
It's been a long time since my everyday life became killing my passions and comparing myself with others

Stuff:

Μιάμιση ώρα ταινία. Κάψιμο για μια ζωή!
The North Remembers
Nearly Headless Nick
Ministry's Ambassador
Ministry's Ambassador

Αριθμός μηνυμάτων : 38081
Ημερομηνία εγγραφής : 13/09/2009

Magical Identity
Today's thought: Σα το σουγιά καρφώνεται η μοναξιά στο ώμο μου.

Δημοσίευση από Nearly Headless Nick Την / Το Πεμ Σεπ 15, 2011 9:49 pm

Cassandra Black έγραψε:Και ναι, το τόπικ όπου μιλάμε για τρίχες Στην κυριολεξία
Έχετε μακριά ή κοντά μαλλιά? Τι χρώμα? Στρώνουν ή σας σπάνε τα νεύρα κάθε φορά που λούζεστε? Σας αρέσουν ή θέλετε να τα ξεριζώσετε? Τι είδους μαλλιά σας αρέσουν στο άλλο φύλο?
Ξεράστε τα όλα
Θα ξεράσω με την υπογραφή σου Razz

Εμένα είναι καροτί, με μεγαλύτερες φαβορίτες από τα μπροστά.
Κάποτε ήταν μακριότερα από τώρα κι ήταν ανέμελα κλπ.
Κάθε πρωί λούζομαι γιατί τα μαλλιά μου είναι πιο ωραία από τις άλλες φορές (που είναι ασ'τα να πάνε)... Περιμένω κανα διμηνο να γινω οπως ήμουν Sad Sad Sad

“Still I pictured having you for fifty, sixty more years.
I thought I might be ready then to let you go. But it's you,
and I realize now that I won't be anymore ready to lose you
then than I am right now. Which is not at all.”
Laverne de Montmorency
Εβδομοετής στην Σχολή
Εβδομοετής στην Σχολή

Αριθμός μηνυμάτων : 6050
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2009

Magical Identity
Today's thought: There was once a small dream. No one knew who had dreamt it. Such a tiny dream it was.

Δημοσίευση από Laverne de Montmorency Την / Το Πεμ Σεπ 15, 2011 9:55 pm

Kανονικά τα μαλλιά μου είναι καστανά περίπου μέχρι το στήθος αλλά είναι τόσο σγουρά που άμα τα λούζω φτάνουν σχεδόν μέχρι τη μέση. Δεν είναι μπούκλες δυστυχώς, απλά ένας θάμνος που είναι μόνιμα κάπως φριζαρισμένος, ιδιαίτερα το χειμώνα που αναγκαστικά τα κάνω με πιστολάκι για να μην κρυώσω. Λόγω πιστολακιού το χειμώνα και θάλασσας το καλοκαίρι κάνουν αρκετή ψαλίδα αλλά κόβω γύρω στα 3 δάχτυλα κάθε 2 μήνες.
Α[ό styling τώρα. Σε πείσμα όλων δεν τα έχω ισιώσει ΠΟΤΕ, δεν κάνω ασύμετρα μήκη, δεν έχω κάνει ποτε αφέλειες ή κάτι τέτοιο (είναι και δύσκολο λόγω της φύσης του μαλλιού) και γενικά κόβω μόνο άκρες. Δεν μπορώ να πω ότι μου αρέσει το χρώμα τους αλλά δε θέλω να τα βάψω ποτέ, μόνο αν βγάλω άσπρες τρίχες θα τα βάψω στο φυσικό τους. Razz Θέλω να μακρύνουν κι άλλο και να φαίνονται μέχρι τη μέση αλλά όσο σκέφτομαι το ξέμπλεγμα που θα πρέπει να κάνω τρομάζω και το αναβάλλω. Razz
Στους άντρες δε με πειράζει ιδιαίτερα τι μαλλί έχουν. Δεν έχω προτίμηση αρκεί να μην είναι μοϊκανα. Razz
Στους μεγάλους ανθρώπους προτιμώ τα άσπρα από τα βαμμένα, μου φαίνονται πιο αρχοντικά, αλλά άσπρα όχι άσπρα-μαύρα-γκρι. Razz

Something hidden...:
In H.C.T.,
I'm Chef Jamie Oliver
Pleasure.
Cassandra Black

Magical Identity

Δημοσίευση από Cassandra Black Την / Το Πεμ Σεπ 15, 2011 10:00 pm

Minerva McGonagall έγραψε:Στους άντρες... ΜΑΚΥΜΑΛΛΗΔΕΣ, ΜΑΚΡΥΜΑΛΛΗΔΕΣ, ΜΑΚΡΥΜΑΛΛΗΔΕΣ.- bounce lalala joy In Love
Γενικά όσο πιο πολλές τρίχες έχει ο άντρας τόσο καλύτερα, αλλά εγώ σε μακρυμάλλη δίσκολα ανδιστέκομαι, πρέπει να ναι Κουασιμόδος. hero
Σ' αγαπώ Razz

Η ψαλίδα είναι ο μόνος λόγος που κόβω τα δικά μου, 3 πόντους κάθε εξάμηνο. Το κακό είναι ότι δεν τους βάζω πιστολάκι ούτε το χειμώνα και πάλι ψαλιδιάζουνε Sad Ίσως φταίει το μονίμως ασύμμετρο κούρεμα. Οι αφέλειες δεν μου πάνε και οι φράντζες μόνο όταν δεν μου κρύβουν το μέτωπο Razz
Επίσης ήμουν ξανθιά μέχρι τα 4, μετά γίνανε καστανά σκούρα και τώρα είναι καστανόξανθα (στον ήλιο κάνουν και λίιιγο κόκκινο) Razz
Το μάδημα πάλι μεγάλη πίκρα, τούφες βγάζω crying

mR.Geoϟ έγραψε:Θα ξεράσω με την υπογραφή σου Razz
[spam]Μην την κοιτάς Razz Ή κοίτα την συνεχώς για κανά 5λεπτο να συνηθίσεις :P [/spam]

Fear is the mind-killer:

Fleur Delacour

Magical Identity

Δημοσίευση από Fleur Delacour Την / Το Πεμ Σεπ 15, 2011 10:30 pm

^Σεπτέμβρη και Μάρτη πέφτει το μαλλί, ανανεώνεται :P

Cassandra Black

Magical Identity

Δημοσίευση από Cassandra Black Την / Το Πεμ Σεπ 15, 2011 10:31 pm

Τότε έχει Σεπτέμβρη και Μάρτη όλο το χρόνο :P

Fear is the mind-killer:

Imperio
Απόφοιτος Χόγκουαρτς
Απόφοιτος Χόγκουαρτς

Αριθμός μηνυμάτων : 33138
Ημερομηνία εγγραφής : 03/06/2010

Magical Identity
Today's thought: A to the G to the U to the STD I’m d boy because I’m from D 난 미친놈 비트 위의 루나틱 랩으로 홍콩을 보내는 my tongue technology

Δημοσίευση από Imperio Την / Το Πεμ Σεπ 15, 2011 10:32 pm

εγω μονο αμα εχω αφησει την κοτσιδα τριημερο βγαζω τουφες!

_
_

Sometimes I'm afraid of myself, thanks to my self-hatred
And the depression that came to play again
Min Yoongi is already dead (I killed him)
It's been a long time since my everyday life became killing my passions and comparing myself with others

Stuff:

Μιάμιση ώρα ταινία. Κάψιμο για μια ζωή!
The North Remembers
Nearly Headless Nick
Ministry's Ambassador
Ministry's Ambassador

Αριθμός μηνυμάτων : 38081
Ημερομηνία εγγραφής : 13/09/2009

Magical Identity
Today's thought: Σα το σουγιά καρφώνεται η μοναξιά στο ώμο μου.

Δημοσίευση από Nearly Headless Nick Την / Το Πεμ Σεπ 15, 2011 10:46 pm

Μινέρβα πρέπει να έχεις και μαμώ τα μαλλιά :Ο εγώ λατρεύω τις φράντζες στα κορίτσια... Μπάι δε γουει έλα στο σχολείο μου και πες μου ποιοι είναι αγόρια και ποιοι κορίτσια! Όλοι μακρυμάλλιδες (χάλια όλοι Razz).
Σπόιλερ:
Κασσάντρα αυτό κάνω και μου έρχεται πιο πολύ

“Still I pictured having you for fifty, sixty more years.
I thought I might be ready then to let you go. But it's you,
and I realize now that I won't be anymore ready to lose you
then than I am right now. Which is not at all.”

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Κυρ Οκτ 22, 2017 6:17 pm