.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ο 2ος γύρος μαθημάτων στη Βιβλιοθήκη είναι έτοιμος και σας περιμένει!
Είστε έτοιμοι για τη νέα ταινία ?
Επέστρεψαν οι Σχολές! Διαβάστε εδώ.

The Millenium Trilogy

Μοιραστείτε
Maria Lovegood
Member of Order of Merlin 3rd

Αριθμός μηνυμάτων : 19670
Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2010

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
Blood Status: Half-Blood
Today's thought: Touching the starlight....

The Millenium Trilogy

Δημοσίευση από Maria Lovegood Την / Το Κυρ Ιαν 15, 2012 5:35 pm

Η νέα ταινία του David Fincher βασίζεται στο ίδιο βιβλίο στο οποίο βασιζόταν η πρώτη ταινία της Σουηδικής τριλογίας Millenium. Ένας ερευνητής δημοσιογράφος που η καριέρα του είναι έτοιμη να διαλυθεί εξαιτίας μιας καταδικαστικής απόφασης των δικαστηρίων δέχεται την πρόταση να ερευνήσει μια εξαφάνιση μιας κοπέλας πριν από 40 χρόνια. Βοηθός του είναι μια δαιμόνια και αντικοινωνική κοπέλα 23 χρονών με τα δικά της προβλήματα… Πρωταγωνιστούν ο Daniel Craig και η Rooney Mara.
H Rooney Mara έχει πρωταθεί για 2 Χρυσές Σφαίρες.

Διάφορα trailer της ταινίας:

you were there for me on the days I rained nothing but pain yet when you left I became a hurricane and you are no where to be found

something hidden...:

I love you, Onee-chan

Ravenclaw Fiction Team

Maria Granger
Υπάλληλος Μαγικών Τρικ Ουέσλι

Αριθμός μηνυμάτων : 6382
Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2011

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
Today's thought: Friends can help each other. A true friend is someone who lets you have total freedom to be yourself - and especially to feel. Or, not feel. Whatever you happen to be feeling at the moment is fine with them. That's what real love amounts to - letting a person be what he really is.

Απ: The Millenium Trilogy

Δημοσίευση από Maria Granger Την / Το Πεμ Ιαν 19, 2012 6:33 pm

Θέλω να πάω να το δω σαν τρελή επειδή έχω διαβάσει και τα βιβλία!Αλλά δεν νομίζω να με αφήσει η μητέρα να το δω και ειδικά στο σινεμά μιας και είναι άνω των 18.......Κρίμα πάντως.

Cassandra Black
Member of Order Of Merlin 2nd
Member of Order Of Merlin 2nd

Αριθμός μηνυμάτων : 33546
Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

Magical Identity
Blood Status: Pureblood
Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

Δημοσίευση από Cassandra Black Την / Το Παρ Ιαν 20, 2012 2:08 am

Την είδα, την είδα! wihu
Πολύ καλή ταινία, δεν ξέρω τι λέει σαν μεταφορά, αλλά μου άρεσε πάρα πολύ! Η Λίσμπεθ είναι ΘΕΑ, θέλω να της μοιάσω oh!
Κι ο Μίκαελ καλός είναι αλλά ήμουν σχεδόν πάντα ένα βήμα μπροστά του Razz
Σπόιλερ:
Πχ. είχα υποψιαστεί πως η Χάριετ ήταν ζωντανή στο πρώτο 10λεπτο που την ανέφεραν Razz
Επίσης το 'φχαριστήθηκα αυτό που έκανε η Λίσμπεθ στον ανώμαλο γέρο hero Αφού φώναζα μέσα στην (γεμάτη) αίθουσα "Καλά του 'κανε του π****η!!" :P
Αν μου 'ρθει και τίποτα άλλο θα ξαναγράψω Razz
9/10 από μένα Razz

Fear is the mind-killer:

Maria Granger

Αριθμός μηνυμάτων : 6382
Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2011

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
Today's thought: Friends can help each other. A true friend is someone who lets you have total freedom to be yourself - and especially to feel. Or, not feel. Whatever you happen to be feeling at the moment is fine with them. That's what real love amounts to - letting a person be what he really is.

Δημοσίευση από Maria Granger Την / Το Παρ Ιαν 20, 2012 4:49 pm

Αχ σε ζηλεύω!Και αυτό που είπες για το τι έκανε η Λίσπετ στον κηδεμόνα της με το τατου όταν διαβάζα και εγώ το βιβλίο το ίδιο φώναζα!

Maria Lovegood

Αριθμός μηνυμάτων : 19670
Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2010

Magical Identity
Today's thought: Touching the starlight....

Δημοσίευση από Maria Lovegood Την / Το Παρ Ιαν 27, 2012 12:08 am

Cassandra Black έγραψε:Την είδα, την είδα! wihu
Πολύ καλή ταινία, δεν ξέρω τι λέει σαν μεταφορά, αλλά μου άρεσε πάρα πολύ! Η Λίσμπεθ είναι ΘΕΑ, θέλω να της μοιάσω oh!
Κι ο Μίκαελ καλός είναι αλλά ήμουν σχεδόν πάντα ένα βήμα μπροστά του Razz
Σπόιλερ:
Πχ. είχα υποψιαστεί πως η Χάριετ ήταν ζωντανή στο πρώτο 10λεπτο που την ανέφεραν Razz
Επίσης το 'φχαριστήθηκα αυτό που έκανε η Λίσμπεθ στον ανώμαλο γέρο hero Αφού φώναζα μέσα στην (γεμάτη) αίθουσα "Καλά του 'κανε του π****η!!" :P
Αν μου 'ρθει και τίποτα άλλο θα ξαναγράψω Razz
9/10 από μένα Razz

Σε αγαπάω.
Σα μεταφορά η ταινία τα σπάει. Θέλω να πω, η μόνη διαφορά ήταν στο τελευταίο 20λεπτο; :P Έκαναν μια μικρή υπεραπλούστευση της πλοκής,που δεν πείραξε όμως :P
Λατρευα και λατρευω Λιζμπεθ,ειναι η αγαπημενη μου λογοτεχνικη ηρωϊδα γιατί απλά έχει τσαγανό.-
Ο Μίκαελ μου περνά αδιάφορος σα χαρακτήρας :P
Ιιιι, ναι. Εγώ όταν αυτός τη βίαζε είχα μείνει λίγο ' confused ',γιατι ειναι δυνατή σκηνη και τη λυπήθηκα μετά, γιατί απλά αυτό συμβαίνει plz Αλλά καλά του κανε του σιχαμερού τέρατος Cool
εγώ της βάζω 9.5-10/10.

you were there for me on the days I rained nothing but pain yet when you left I became a hurricane and you are no where to be found

something hidden...:

I love you, Onee-chan

Ravenclaw Fiction Team

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Τετ Οκτ 17, 2018 7:56 pm