.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ο 2ος γύρος μαθημάτων στη Βιβλιοθήκη είναι έτοιμος και σας περιμένει!
Ανακοινώθηκαν τα βραβεία Golden Snitches: Ελληνικές Σειρές, περάστε από εδώ να συγχαρείτε τους νικητές!!
Επέστρεψαν οι Σχολές! Διαβάστε εδώ.

Θα ψάχνατε τον Μπλακ;

Μοιραστείτε
Alviva Black
Παράφρων
Παράφρων

Αριθμός μηνυμάτων : 20620
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2011

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
Blood Status: Half-Blood
Today's thought: Credo in un Dio crudel.

Θα ψάχνατε τον Μπλακ;

Δημοσίευση από Alviva Black Την / Το Κυρ Μαϊος 20, 2012 9:43 pm

Ο Χαρι μετα απο την συζητηση της Ροζμερτα,του Φαντζ και των υπολοιπων , την οποια κρυφακουσε στα τρια σκουποξυλα , ενιωσε πολυ οργισμενος αφου πληροφορηθηκε οτι ο νονος του και αδερφικος φιλος του πατερα του,ο Σειριος Μπλακ, προδωσε τους γονεις του στον Βολντεμορτ και επομενως ηταν μια απο της βασικες αιτιες του θανατου τους.

Αν ησασταν στην θεση του Χαρι,γνοριζοντας οτι ο περιβοητος κακοποιος κυκλοφορει ελευθερος και θελει να σας σκοτωσει τι θα κανατε?Θα τον ψαχνατε ? Θα γυρευατε εκδικηση για τον θανατο των γονιων σας ? Η θα καθοσασταν στα αυγα σας οπως σας συμβουλευαν ολοι ?

Αν τελικα ο Μπλακ βρισκοταν μπροστα σας τι θα κανατε?Θα προσπαθουσατε να τον σκοτωσετε η θα τον παραδιδατε στους Παραφρονες?

( Λαβετε υποψη οτι ειστε δεκατριαχρονοι μαγοι με καμια γνωση πανω στις ασυγχωρητες καταρες Wink )

RAULSON:

Nicolas Flamel
Χρυσούχος
Χρυσούχος

Αριθμός μηνυμάτων : 2135
Ημερομηνία εγγραφής : 07/01/2012

Magical Identity
Today's thought: Δύο πραγματά είναι άπειρα,το σύμπαν και η βλακεία του ανθρώπου.Αν και για το πρώτο έχω τις επιφυλάξεις μου.

Απ: Θα ψάχνατε τον Μπλακ;

Δημοσίευση από Nicolas Flamel Την / Το Δευ Μαϊος 21, 2012 6:35 pm

Ασφαλώς και θα τον έψαχνα!Τι διάολο,αυτός ο άνθρωπος είχε σαν αποτέλεσμα να σκοτώσει τους γονείς μου και μάλιστα ηθελημένα.Τι θα με ένοιαζε αν μπορούσε να με σκοτώσει ή όχι,εγώ θα τον κυνηγούσα για να εκδικηθώ για τον θάνατο των γονιών μου.Διότι δεν υπάρχει τίποτα χειρότερο απο το να οδηγεί ένας άνθρωπος τους καλύτερους του φίλους του στον θάνατο απλά για την δύναμη και αυτοί οι άνθρωποι να είναι οι ίδιοι σου οι γονείς(βέβαια το ακριβώς αντίθετο έγινε αλλά εγώ δεν θα το ήξερα αυτό).

Τώρα αν τον πετύχαινα μπροστά μου για να μπορέσω να τον πάω στους Παράφρωνες θα έπρεπε και να τον νικήσω σε μονομαχία.Βέβαια του έλειπε το ραβδί του,οπότε αυτό ξεκαθαρίζετε.Θα του έκανα κανένα Μαρμαρώσιους και μετά θα τον πήγαινα σούμπιντι στους Παράφρωνες.Να του δώσουν το φιλί των Παραφρώνων και να πάρω εκδίκηση για τον θάνατο των γονιών μου δίνοντας την χειρότερη τιμωρία,χειρότερη και απο τον θάνατο.Αν και αν τα έκανα όλα αυτά,ο Σείριος δεν θα δικαιονόταν και εγώ δεν θα μάθαινα ποτέ την αλήθεια για τον Ποντικοουρά sick !

Slytherin Fiction Team

Σπόιλερ:
Druella Black
Δημοσιογράφος
Δημοσιογράφος

Αριθμός μηνυμάτων : 6304
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

Magical Identity
Today's thought: "Are we really going to do this again? We both know I could rip you to shreds and do my nails at the same time."

Δημοσίευση από Druella Black Την / Το Δευ Μαϊος 21, 2012 7:05 pm

Λοιπον...
Δε θα τον εψαχνα.Να ψαξω καποιον που προσπαθει να με βρει για να με σκοτωσει δεν εχει καμια λογικη...
Αν βρισκονταν μπροστα μου θα τον παρεδηδα στους παραφρονες.

Σπόιλερ:
λες οτι ειμαστε 14 και δεν ξερουμε τις ασυγχωρητες καταρες,ε τοτε πως θα τον σκοτωναμε; tongue

Humanity is a vampire's greatest weakness.
No matter how easy it is to turn it off, it keeps trying to fight it's way back in.
Sometimes I let it.

♥:

Proud Rusher
Alviva Black
Παράφρων
Παράφρων

Αριθμός μηνυμάτων : 20620
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2011

Magical Identity
Today's thought: Credo in un Dio crudel.

Δημοσίευση από Alviva Black Την / Το Δευ Μαϊος 21, 2012 7:26 pm

13 *
Θα τον πνιγατε,θα τον πετροβωλουσατε κτλ. [angel]

Απλα ηθελα να τονισω πως θα ξεκινουσατε να τον βρειτε για να τον σκοτωσετε ενω δεν ξερετε πως να τον σκοτωσετε Laughing

Εγω φυσικα και δεν θα τον εψαχνα. mouble mouble
Αν ειχα καποια πιθανοτητα να τον νικησω ναι ,αλλα ενω ειμαι 13 και δεν ξερω τι μου γινεται απο ασυγχωρητες ... ti?

Επισης με τους Παραφρονες να παραμονευουν πως θα εβγαινα απο το καστρο χωρις να με επηρεασουν ?

Αν τον ειχα μπροστα μου εχετε για βρυσουλες cross :P
Θα προσπαθουσα να αμυνθω πριν μου επιτεθει ( οπως θα νομιζα....)

RAULSON:

Maria Granger
Υπάλληλος Μαγικών Τρικ Ουέσλι
Υπάλληλος Μαγικών Τρικ Ουέσλι

Αριθμός μηνυμάτων : 6382
Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2011

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
Today's thought: Friends can help each other. A true friend is someone who lets you have total freedom to be yourself - and especially to feel. Or, not feel. Whatever you happen to be feeling at the moment is fine with them. That's what real love amounts to - letting a person be what he really is.

Δημοσίευση από Maria Granger Την / Το Δευ Μαϊος 21, 2012 7:34 pm

Δεν ξέρω.Θα ήμουν σίγουρα θυμωμένη αλλά δεν νομίζω να έβγαινα να τον ψάξω.Αν τον έβλεπα το πρώτο πράγμα που θα έκανα θα ήταν να του επιτεθώ όπως ο Χάρι.Θα ήθελα να τον παραδώσω στους Παράφρονες αν και δεν θα ήθελα να είμαι κοντά όταν θα τον έπερναν.

princessmaggie
Εβδομοετής στην Σχολή
Εβδομοετής στην Σχολή

Αριθμός μηνυμάτων : 414
Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2012

Magical Identity
Blood Status: Pureblood
Today's thought: I Solemnly Swear That I Am Up To No Good....

Δημοσίευση από princessmaggie Την / Το Κυρ Σεπ 16, 2012 11:12 am

φυσικά και θα τον έψαχνα,αν μάθαινα ότι ήταν αυτό που πρόδωσε τους γονείς μου
Morfin Gaunt
Απόφοιτος Χόγκουαρτς
Απόφοιτος Χόγκουαρτς

Αριθμός μηνυμάτων : 1102
Ημερομηνία εγγραφής : 20/04/2012

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
Today's thought:

Δημοσίευση από Morfin Gaunt Την / Το Παρ Δεκ 21, 2012 11:11 pm

Να ψάξω να τον βρω Cool ;Ενδιαφέρον...Θα ήμουν ένας κοινότατος 13χρονος μαθητευόμενος μάγος,που δεν ξέρει ούτε τι είναι η απαγορευμένη κατάρα,που μόλις έμαθε ουσιαστικά ένα κοινό εξπέλιαρμους και αυτό είναι όλο,τον οποίον τον καταδιώκει ένας πανίσχυρος μάγος(που παρεπιπτώντος,δεν έχει ιδέα που βίσκεται),που κατόρθωσε να δραπετεύσει απο την ασφαλέστερη φυλακή του κόσμου και που όλη η μαγική κοινότητα τον έτρεμε κυριολεχτικά,μιάς και τον νόμιζε για τσιρακι του Βόλντεμορτ και ότι είχε σκοτώσει πόσους ανθρώπους,μάγους και μαγκλ...
Το παραδέχομαι,θα ήταν βαρύ αυτό που έκανε εις βάρος μου(αν το είχε κάνει στα αλήθεια),όμως δεν θα το επιχειρούσα,για εμφανείς λόγους όπως αναφέρω και παραπάνω!Πως να τα έβαζα δηλαδή με έναν τέτοιο μάγο έχοντας ελάχιστες γνώσεις μαγικών ξορκιών;Πως να έψαχνα να τον βρω,την στιγμή που υπήρχε και το πρόβλημα με τους Παράφρωνες που είχαν εξαπλωθεί σε όλη την περιφέρεια του Χόγκουαρτς και που θα ήμουν,προφανώς,και αδύναμος στόχος τους,λόγο του ότι θα ήμουν και ευαίσθητος απέναντι τους;Ή μήπως ο Χάρι νόμιζε πως επειδή ο Λόρδος Βόλντεμορτ είχε χαθεί όταν εκείνος ήταν ενός έτους,θα μπορούσε να τα βάζει και οποιονδήποτε του καπνίσει;
Δεν λέω,αν είχα αξιόλογες γνώσεις μαγικών,εννοείται θα τα έβαζα μαζί του,εάν φυσικά τον έβλεπα μπροστά μου(δεν θα έκανα το ανόητο λάθος να τον ακολουθήσω,έτσι θα μπορούσα να γίνω άνετα στόχος του),απλά θα είχα τα μάτια μου ανοιχτά για να είμαι σίγουρος...Τώρα στην περίπτωση αυτή,θα έμενα στο Χόγκουαρτς που σίγουρα είναι λιγότερο ριψοκινδυνεμένο...

Στο κάτω κάτω,δεν σκότωσε ο Σείριος τους γονείς μου...Οκ,εκείνος θα τους είχε παραδόθει στο στόμα του Βόλντεμορτ αλλά άλλος τους πρόδοσε και άλλος τους σκότωσε Wink !Αν ήθελα να πάρω αληθινή εκδίκηση για τον θάνατο των γονιών,θα έπρεπε να πάρω απόφαση και να αντιμετωπίσω τον πραγματικό υπαίτιο του θανάτου τους που ήταν ο Βόλντεμορτ,άρα θα έπρεπε να αφοσιωθώ πλήρως στην μαγεία,όπως έκανε και εκείνος σε νεαρή ηλικία,λόγο και του ότι ολόκληρη μαγική κοινότητα έκλινε επάνω στον Χάρι,στο θέμα αυτό... Wink

Σπόιλερ:

lithanasidis@yahoo.com
Αlbus Dumbledοre
Τάγμα του Φοίνικα
Τάγμα του Φοίνικα

Αριθμός μηνυμάτων : 649
Ημερομηνία εγγραφής : 26/10/2012

Magical Identity
Today's thought: To the well-organised mind,death is but the next great adventure!!!

Δημοσίευση από Αlbus Dumbledοre Την / Το Παρ Ιαν 25, 2013 9:19 pm

Όχι πειδή θα το είχα προβλέψει ότι νθα με ψάξει!!Δεν θα με άφηναν να βγω!!Κρυφές συζητήσεις!!Θα το είχα καταλάβει!!

Albus Dumbledore

Help will always be given at Hogwarts to those who deserve it!!

I solemny swear that I'm up to no good :P

...Ο βασιλιάς των λουλουδιών
λένε πως είν'ο κρίνος
μα στη δικήυ σου ομορφιά
μαραίνεται και 'κείνος!!!...
Sheldon Cooper
Τάγμα του Φοίνικα
Τάγμα του Φοίνικα

Αριθμός μηνυμάτων : 912
Ημερομηνία εγγραφής : 27/10/2012

Magical Identity
Today's thought: In the halloween everything is scary beware

Δημοσίευση από Sheldon Cooper Την / Το Τετ Ιαν 30, 2013 4:34 pm

οχι

the danger is always in halloween be carefull or scream you choose panic crossfingers Pray
Astradeni
Πρωτοετής στην Σχολή
Πρωτοετής στην Σχολή

Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2013

Magical Identity
Today's thought: Ναι!!!Σαββατοκύριακο!!!

Δημοσίευση από Astradeni Την / Το Σαβ Μαρ 02, 2013 1:05 pm

Θα τον έψαχνα αρχικά σαν όνομα στην στην βιβλιοθήκη,μετά θα έβγαζα συμπεράσματα.Θα έψαχνα σε μέρη που θα μπορούσε να είναι.Άμα τον έβρισκα όμως στο κάστρο θα έκανα το ξόρκι "Αποχαυνόσιους".Επειτα θα τον κλείδωνα κάπου που οι άλλοι δεν θα μπορούσαν να τον βρουν.Όσο θα ήταν αποχαυνομένος θα του έπαιρνα το ραβδί.Θα έκλεβα από τον Σνέιπ λίγο από το φίλτρο της αλήθειας και θα το έδινα στον Σείριο.Θα μάθαινα έτσι σίγουρα την αλήθεια.Θα τον ελευθέρωνα και θα του έγινα προμήθειες.Μην με παρεξηγειτε...ο Σείριος είναι ο αγαπημένος μου ήρωας... matakia

Αν τα πόδια σου λυγίζουν
Αν τα μάτια σου δακρίζουν
Αν δεν ξέρεις που πατάς
Τότε φίλε...αγάπας
I love you I love you I love you I love you
Leon Black
Εβδομοετής στην Σχολή
Εβδομοετής στην Σχολή

Αριθμός μηνυμάτων : 3276
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010

Magical Identity
Today's thought: Nothing Is True Everything Is Permitted

Δημοσίευση από Leon Black Την / Το Τετ Αυγ 07, 2013 1:05 pm

Σίγουρα θα τον έψαχνα και θα προσπαθούσα να τον σκοτώσω αν και φυσικά δε θα γνώριζα αρκετά ξόρκια για να το κάνω

Σπόιλερ:
Emily Lupin
Τάγμα του Φοίνικα
Τάγμα του Φοίνικα

Αριθμός μηνυμάτων : 14327
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2014

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Today's thought:

Δημοσίευση από Emily Lupin Την / Το Τρι Μαρ 04, 2014 8:33 pm

ασφαλως και θα τον εψαχνα..αλλα δεν θα τον σκοτωνα..θα του ζητουσα τον λογο για τον οποιο προδωσε τους γονεις μου κτλ κτλ..αλλα μαλλον θα τον παρεδιδα στους παραφρονες με την προυποθεση οτι δεν θα επρεπε να υποστει το φιλι τους...

"I am haunted by humans."
لا شيئا وقيان مطلق بل كولون ممكن

Violleta Black
Εβδομοετής στην Σχολή
Εβδομοετής στην Σχολή

Αριθμός μηνυμάτων : 2572
Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2013

Magical Identity
Today's thought: I am nothing special, of this I am sure. I am a common woman with common thoughts and I've led a common life. There are no monuments dedicated to me and my name will soon be forgotten, but I've loved another with all my heart and soul, and to me, this has always been enough..

Δημοσίευση από Violleta Black Την / Το Τρι Απρ 22, 2014 12:40 pm

Alviva Black έγραψε:13 *
Θα τον πνιγατε,θα τον πετροβωλουσατε κτλ. [angel]

Απλα ηθελα να τονισω πως θα ξεκινουσατε να τον βρειτε για να τον σκοτωσετε ενω δεν ξερετε πως να τον σκοτωσετε  Laughing

Εγω φυσικα και δεν θα τον εψαχνα.  mouble mouble
Αν ειχα καποια πιθανοτητα να τον νικησω ναι ,αλλα ενω ειμαι 13 και δεν ξερω τι μου γινεται απο ασυγχωρητες ... ti?

Επισης με τους Παραφρονες να παραμονευουν πως θα εβγαινα απο το καστρο χωρις να με επηρεασουν ?

Αν τον ειχα μπροστα μου εχετε για βρυσουλες  cross   :P

Θα προσπαθουσα να αμυνθω πριν μου επιτεθει ( οπως θα νομιζα....)

Κι εγω αυτό θα έκανα...

Mon cote artistique♥ :

Drussila Diggory
Δασοφύλακας
Δασοφύλακας

Αριθμός μηνυμάτων : 1510
Ημερομηνία εγγραφής : 15/06/2014

Magical Identity
Blood Status: Muggle born
Today's thought: Κακό σκυλί ψόφο δεν έχει.

Δημοσίευση από Drussila Diggory Την / Το Τρι Αυγ 05, 2014 9:46 am

Δεν θα έκανα τίποτα

H.P.♥:
anthian9
Member of Order Of Merlin 1st
Member of Order Of Merlin 1st

Αριθμός μηνυμάτων : 20261
Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2009

Magical Identity
Today's thought:

Δημοσίευση από anthian9 Την / Το Πεμ Σεπ 11, 2014 9:41 pm

Ούτε για αστείο. Θα έβραζα από οργή και πίκρα, αλλά τώρα σοβαρά; Ο Χάρι ήταν ιδιαίτερα θερμοκέφαλος και απερίσκεπτος και εν βρασμώ ψυχής έχει πράξει παράλογα σε πολλές περιπτώσεις.

Ειδικά αν ήξερα ότι πιθανότατα αυτός ο δολοφόνος έχει ως στόχο του εμένα, θα έκανα και επιπλέον μαθήματα στην Άμυνα εναντίον των Σκοτεινών Τεχνών καλού κακού... :P

-

Warriors don't show their heart
until the axe reveals it.
Berenice
Εβδομοετής στην Σχολή
Εβδομοετής στην Σχολή

Αριθμός μηνυμάτων : 18386
Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2007

Magical Identity
Today's thought: well behaved women rarely make history

Δημοσίευση από Berenice Την / Το Πεμ Σεπ 11, 2014 11:57 pm

Ναι.
Όχι όταν ήμουν 13 αλλά θα το σκεφτόμουν όλη την ώρα και θα σχεδίαζα την εκδίκηση μου από τότε.
Θα κατέστρωνα τα σχέδια μου αλλά με την παραμικρή ένδειξη πως ήταν στον ίδιο χώρο(βλ.επίθεση στο πορτρέτο της Χοντρής Κυρίας) θα φρόντιζα να έχω συνέχεια μαζί μου τον μανδύα και τον χάρτη.Οπότε τζάμπα τα τόσα σχέδια-.-

“You know, Evans, sooner or later you’re going to have to make up your mind, whether you like me or hate me.”
“Believe me, I’ve made up my mind.”
(x)
GryffindorDefender
Τριτοετής στην Σχολή
Τριτοετής στην Σχολή

Αριθμός μηνυμάτων : 92
Ημερομηνία εγγραφής : 07/12/2014

Magical Identity
Today's thought: Kill the unreal , shammer ΄friends΄

Δημοσίευση από GryffindorDefender Την / Το Τρι Απρ 14, 2015 1:12 pm

Εγώ προσωπικά θα τον έψαχνα .... δεν θα με ένοιαζαν τόσο οι Παράφρωνες γιατί,σαν Χάρι , έχω ξαναϋποστεί ότι παθαίνει κανείς από τους παρράφρονες... οπότε δεν θα έχανα ευκαιρία να τον ψάξω....θα τον ρωτούσα τι έγινε ........ παρόλου που ήμουν σε άγνοια όταν θα ξεκινούσε να μου μιλάει και δεν είχε τόνο ειρωνίας δεν θα είχα τόσα νεύρα........ θα τον άκουγα... το να τους πάω στους παράφρονες δεν είναι και πολύ έξυπνο ... γιατί και ο Λούπιν ήξερε ..... άρα υπήρχε περίπτωση να με πείσει πως δεν είναι κακός ... θα προσπαθούσα βέβαια στην αρχή να κάνω κανα expelliarmus αλλά κατά πόσο θα τα κατάφερνα ,...... ένας Godric ξέρει ....

HermioneGreinger3
Δευτεροετής στην Σχολή
Δευτεροετής στην Σχολή

Αριθμός μηνυμάτων : 30
Ημερομηνία εγγραφής : 21/07/2015

Magical Identity
Today's thought:

Δεν θα τον γύρευα.

Δημοσίευση από HermioneGreinger3 Την / Το Τρι Ιουλ 21, 2015 5:18 pm

Αποκλείεται να τον έψαχνα αφού θα ήθελε να με σκοτωσει πια η λογική;

ti? Sad giveup

Μάλιστα θα τον φοβόμουν πάρα πολύ και θα έμενα κοντά στουσ άλλους για προστασία. ΔΕΝ θα τον γύρευα με τίποτα. Άμα είχα ακούσει και τα λόγια που είχε πει η κα.Τρελόνη θα έκανα τα αδύνατα δυνατά για να είμαι υπο προστασία του καθηγητή Ντάμπλντορ και γενικά όλων των καθηγητών.

Αλλά θα έψαχνα τα πάντα για αυτόν στην βιβλιοθήκη ακόμα και στο απαγορευμένο τμήμα.
Beatrice Lightwood
Αστρονόμος
Αστρονόμος

Αριθμός μηνυμάτων : 1762
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2015

Magical Identity
Today's thought: -You're weird. -Sorry. -it was a compliment.

Δημοσίευση από Beatrice Lightwood Την / Το Πεμ Δεκ 10, 2015 4:51 pm

anthian9 έγραψε:Ούτε για αστείο. Θα έβραζα από οργή και πίκρα, αλλά τώρα σοβαρά; Ο Χάρι ήταν ιδιαίτερα θερμοκέφαλος και απερίσκεπτος και εν βρασμώ ψυχής έχει πράξει παράλογα σε πολλές περιπτώσεις.

Ειδικά αν ήξερα ότι πιθανότατα αυτός ο δολοφόνος έχει ως στόχο του εμένα, θα έκανα και επιπλέον μαθήματα στην Άμυνα εναντίον των Σκοτεινών Τεχνών καλού κακού... :P

Αυτό λέω κ γω...

Yes, I'm a shadowhunter ♥

-I saw Galaxies in your eyes.

♡:

dimitra granger
Θανατοφάγος
Θανατοφάγος

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 08/11/2014

Magical Identity
Today's thought: Somietimes you win, sometimes you won

Δημοσίευση από dimitra granger Την / Το Τρι Δεκ 29, 2015 1:01 pm

Όχι φυσικά και δέν θα τον έψαχνα. Γιά ποιό λόγο να τον ψάξω; Εξάλλου δεν θα υπήρχε και κανένας λόγος για να τον ψάξω.

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Τετ Μαϊος 23, 2018 5:48 pm