.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ο 2ος γύρος μαθημάτων στη Βιβλιοθήκη είναι έτοιμος και σας περιμένει!
Είστε έτοιμοι για τη νέα ταινία ?
Επέστρεψαν οι Σχολές! Διαβάστε εδώ.

5 και...αγαπημένα

Μοιραστείτε
Amycus
Member of Order Of Merlin 1st

Αριθμός μηνυμάτων : 29176
Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
Blood Status: Muggle born
Today's thought: Δεν νιώθω ποτέ μοναξιά.Είμαι σχιζοφρενής!

5 και...αγαπημένα

Δημοσίευση από Amycus Την / Το Δευ Αυγ 27, 2012 10:03 pm

5 χρόνια Harryworld.
5 χρόνια στιγμές χαράς,στιγμές συγκίνησης.5 χρόνια παρέα με τους χαριποτερικούς μας φίλους.
Πείτε μας τις αγαπημένες σας στιγμές,τις 5 αγαπημένες σας ατάκες.
Σήμερα που όλοι γιορτάζουμε ας θυμηθούμε τα καλύτερα του Harryworld.

_
__
____
___
___
____
Angelika-Lavender Black
Μάντης
Μάντης

Αριθμός μηνυμάτων : 7303
Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2011

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Blood Status: Pureblood
Today's thought: There are three kinds of intelligence: one kind understands things for itself, the other appreciates what others can understand, the third understands neither for itself nor through others. This first kind is excellent, the second good, and the third kind useless.

Απ: 5 και...αγαπημένα

Δημοσίευση από Angelika-Lavender Black Την / Το Τετ Αυγ 29, 2012 12:19 am

Βασικα οι αγαπημενη μου στιγμη στο Harryworld ηταν οταν γνωρισα τα πρωτα μελλη και ποσταρα στο τοπικ "Ας γνωριστουμε ολοι μεταξυ μας".Επεσαν πολυ εγκαρδια καλωσορισματα... hoho

Μετα οταν καταταχτηκα στον κοιτωνα και γνωρισα τα πρωτα δυο μελλη... roll

και τελος τωρα..που δεν εχω κλεισει ακομα ουτε χρονο και νιωθω σαν να ειμαι απο παντα... erimi

Fairytales are more than truth
not because they tell us
that dragons exist...
but because they tell us
that dragons can be beaten.

*οσομ*:

Alviva Black
Παράφρων
Παράφρων

Αριθμός μηνυμάτων : 20620
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2011

Magical Identity
Blood Status: Half-Blood
Today's thought: Credo in un Dio crudel.

Δημοσίευση από Alviva Black Την / Το Τετ Αυγ 29, 2012 12:25 am

1.Θυμαμαι οταν ειχα πει το ''Σκασε και Σπασε'' στο τσατ με την Αννα και τον Βαγγελη και ενα αλλο...μελος Razz
Απο τοτε η Αννα δεν με εχει αφησει σε ησυχια oh!
2.Επισης οταν μου δωθηκε η ευκαιρια να επισκεφτω των Γκριφιντορ awesome
3.Και οταν μπηκα στο Σλυθεριν και γνωρισα τα μελη του cry
4.Θα έλεγα τον γαμο μου αλλα αυτος δεν ηταν στιγμη,ηταν ωρες ολοκληρες Laughing *Γκουχ Γκουχ*,οποτε θα πω τον γαμο της κορης μου giveup
5.Και το καλυτερο για το τελος... awesome Οταν ημουν υποψηφια για ΜτΜ στο Σλυθεριν cry Ειχα συγκινηθει τοσο πολυ cry Ακομα και αν δεν εκπροσωπησα τελικα το Σλυθεριν,ηταν πολυ σημαντικο για μενα cry

Και πολλεεες αλλες στιγμες που δεν τις γραφω γιατι θα γεμισω ολοκληρες σελιδες Razz

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Alviva Black στις Τετ Αυγ 29, 2012 3:06 pm, 1 φορά

RAULSON:

Imperio
Απόφοιτος Χόγκουαρτς
Απόφοιτος Χόγκουαρτς

Αριθμός μηνυμάτων : 33152
Ημερομηνία εγγραφής : 03/06/2010

Magical Identity
Today's thought: A to the G to the U to the STD I’m d boy because I’m from D 난 미친놈 비트 위의 루나틱 랩으로 홍콩을 보내는 my tongue technology

Δημοσίευση από Imperio Την / Το Τετ Αυγ 29, 2012 12:28 am

1. Τα μύτινγκς. Από τα μικρά των δυο ατόμων μέχρι εκείνα τα τεράστια που δεν ξέρεις τι ακριβώς συμβαίνει στην άλλη μεριά του τραπεζιού.
2. Εκείνη η πρώτη φορά που δεν ένιωθα ότι πάω σε ένα μύτινγκ φόρουμ αλλά απλά έβγαινα με φίλους.
3. Το Harry World και κυρίως το Durmstrang by night.
4. Τα άτομα που γνώρισα εδώ και ξέρω ότι θα συνεχίσω να τα βλέπω ακόμα κι αν -χτύπα ξύλο- σταματήσει να υπάρχει το φόρουμ.
5. Τα Χριστούγεννα του 2011. Και η ταινία μαζί με τα παρατρεχάμενα της.

_
_

Sometimes I'm afraid of myself, thanks to my self-hatred
And the depression that came to play again
Min Yoongi is already dead (I killed him)
It's been a long time since my everyday life became killing my passions and comparing myself with others

Stuff:

Μιάμιση ώρα ταινία. Κάψιμο για μια ζωή!
The North Remembers
Nearly Headless Nick
Ministry's Ambassador
Ministry's Ambassador

Αριθμός μηνυμάτων : 38086
Ημερομηνία εγγραφής : 13/09/2009

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
Today's thought: Σα το σουγιά καρφώνεται η μοναξιά στο ώμο μου.

Δημοσίευση από Nearly Headless Nick Την / Το Τετ Αυγ 29, 2012 12:29 am

ΦΑΚ ΓΕΑ!
1. Το πρώτο μου log in. Προσπαθούσα καιρό να μπω και δεν ήξερα τι έπρεπε να κάνω.
2. Η ημέρα που έγινα Πρέσβης. Ποτέ δεν είπα πως είναι το υπέρτατο αξίωμα, αλλά το γεγονός πως με εμπιστεύθηκαν οι διαχειριστές για το οποιοδήποτε αξίωμα είναι κάτι για το οποίο νιώθω υπερήφανος! Και ευχαριστώ όλους όσους υποστηρίζουν την ομάδα μας στο Facebook.
3. Όταν βρήκα τον λαγό μαζί με την Εύη και τον Ηλία. Είμασταν τόσα άτομα που προσπαθούσαμε να τον βρούμε και τελικά ήμουν ένας από τους τρεις νικητές!
4. Οι φορές που μπήκα υποψήφιος ΜτΜ.- Αυτό είναι κάτι που ήθελα καιρό και την ημέρα που είδα ότι είμαι υποψήφιος στον κοιτώνα μου - και πήγα και στη τελική ψηφοφορία (!!!) - ήμουν κάτι παραπάνω από υπερήφανος. Πετούσα στα σύνεφα, γιατί το HarryWorld είναι ένα πολύ σημαντικό μέρος της ζωής μου.
5. Τα τρία αντικείμενα που στάλθηκαν στη Γκρίνγκοτς από τη Μαγική Βιομηχανία και οι δυο φορές που βγήκα δεύτερος στο Monthly Contest. Κατέβαλα μεγάλη προσπάθεια για να σκεφτώ, κάθε μήνα τη συμμετοχή μου και όσες φορές αυτό ανταμοιβόταν ήταν μεγάλη τιμή για μένα.
Και του χρόνου, λοιπόν, με έξι αγαπημένες στιγμές... Ελπίζω να ζήσουμε κι άλλες!
Μπράβο μας!

“Still I pictured having you for fifty, sixty more years.
I thought I might be ready then to let you go. But it's you,
and I realize now that I won't be anymore ready to lose you
then than I am right now. Which is not at all.”
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης Την / Το Τετ Αυγ 29, 2012 12:35 am

1. Από τότε που μπήκα στο Σλίθεριν. Έχω γνωρίσει πολλά παιδιά, όλα άξια!
2. Η αγαπημένη μου στιγμή, τα πρώτα γενέθλια του HarryWorld που γιόρτασα μαζί με τα άλλα μέλη. Ήταν κάτι παραπάνω από...συγκινητικό oh!
3. Οι γνωριμίες μου με πολλά παιδιά, όπως τον Χάρη, τη Γωγώ, το Χρήστο, τον Ανδρέα, Σύλια, Μαρία κλπ κλπ awesome
4. Οι μέρες που η Ο.Δ.Σ. μου εμπιστεύτηκε κάποιες θέσεις. Σαν υπεύθυνος υπηρεσίας μεταμορφώσεων, σαν Harry Potter News Report και σαν Radio Manager, στην τελευταία δεν ανταποκρίθηκα όπως έπρεπε.
5. Όλες οι συμμετοχές μου, οι προσπάθειες, οι προτάσεις που έχω κάνει για να δυναμώσω τον κοιτώνα! buttrock

Χρόνια μας πολλά και πάλι! firework
Rachel Rivera
Αλχημιστής
Αλχημιστής

Αριθμός μηνυμάτων : 21694
Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2010

Magical Identity
Today's thought: Stop insisting clearing your head, clear your fυcking heart instead.

Δημοσίευση από Rachel Rivera Την / Το Τετ Αυγ 29, 2012 12:51 am

Να πω μονο 5? Καλα θα προσπαθησω.

1. Τη πρωτη μερα που λογκαρα και απο το αγχος μου παταγα ξανα και ξανα προεποισκοπηση διαβαζοντας συνεχεια το πρωτο μου ποστ.
2. Το πιμι που μου σταλθηκε και μου ελεγε οτι ειχα μπει στο Γκριφιντορ. Πακετο πανε και ολα τα λιονταρινια που γνωρισα εκει περα. Επισης το μεγαλο γλεντι του γκριφιντορ περσι που πηρε το πρωταθλημα, με τη δυνατη μουσικη και τα φαλτσα, με τα φαγητα και τα (παραπανω απο πολλα) ποτα και οι πανηγυρισμοι.
3. Οι καμερες που εβαλα με τις ενεργες του κοιτωνα, που τωρα τελευταια βαζουμε πολυ συχνα. Και επισης το γελιο που ριχνουμε μια με το ζουζουνι που προσπαθουσα να σκοτωσω, μια με το τιτιτι της αρτεμις και φυσικα με τις προβλεψεις με τα μπαστουνια και τους μελαχρινους της αθανασιας.
4. Οι 3 συνεχομενες φορες που βγηκα υποψηφια στον κοιτωνα για ΜτΜ, οι 2 συνεχομενες φορες που πηγα στο αιθριο και ολοι οι ψηφοι που με βοηθησαν να φτασω στην τριτη και στη δευτερη θεση.
5. Το τσατοκαψιμο. Δε θα ξεχασω τα αστεια, τους τσακωμους, τους γαμους και το κουτσομπολιο (βλ. Μαρια Isabelle και Αθανασια)

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Rachel Rivera στις Τετ Αυγ 29, 2012 3:11 pm, 1 φορά

_

Valar Morghulis:

Harry James Potter
Εβδομοετής στην Σχολή
Εβδομοετής στην Σχολή

Αριθμός μηνυμάτων : 4504
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2011

Magical Identity
Today's thought: Be yourself cause you were born this way

Δημοσίευση από Harry James Potter Την / Το Τετ Αυγ 29, 2012 1:03 am

Εγώ θα το κάνω 5+1 bonus! :P

1/ Το γεγονός ότι έγινα Πρέσβης από τη 2-3 μέρα εγγραφής μου στο φόρουμ. Ίσως να μην έχει δοθεί αξίωμα από τόσο νωρίς σε μέλος. Εγώ πάντως ευχαριστώ τα παιδιά που με εμπιστεύτηκαν.
2/ Το όνομά μου υποψήφιο στο θεσμό του ΜτΜ! Τελευταίος βγήκα, αλλά λάτρεψα τις στιγμές που έμπαινα να δω ποιος με ψήφισε!
3/ Oι αμέτρητες τσαπατσουλιές μου ως Radio Manager! μετά βέβαια έγινα Ρεπόρτερ και ακόμα συνεχίζω ακάθεκτος. Η Δημοσιογραφία είναι αυθαιρεσία και μου ταιριάζει.
4/ Το οριστικό come-back από τη δύσκολη χρονιά που πέρασε. Ούτε εργασίες, ούτε posts, ούτε ψήφοι, ούτε συμμετοχές στη ΜΒ. Βλέπετε, το να δίνεις Proficiency δεν είναι και το ευκολότερο πράγμα.
5/ Τα μέλη που γνώρισα, έστω και μόνο μπροστά από την οθόνη του υπολογιστή. Ακόμα κι έτσι, κατάφερα να ψυχολογήσω τους χαρακτήρες του. Άτομα αξιόλογα, με φαντασία και μαγεία!

bonus/ Το πρώτο καλοκαίρι μου στο φόρουμ, το περσινό. Η συγκίνηση για το τέλος των ταινιών του αγαπημένου μου ήρωα που είχε κορυφωθεί! Μαζί μοιραζόμασταν τις σκέψεις μας. Μαζί!

Ειλικρινά, σας ευχαριστώ που με αγκαλιάσατε κι έγινα μέρος αυτού του συνόλου! Ας πάει μπροστά αυτή η κοινωνία! Το αξίζουμε!

It has to end to begin...

Affiliation:

Gryffindor Fiction Team
Fleur Delacour

Αριθμός μηνυμάτων : 21970
Ημερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

Magical Identity
Today's thought: Go sell crazy someplace else, we're all stocked up here

Δημοσίευση από Fleur Delacour Την / Το Τετ Αυγ 29, 2012 2:17 am

Πολλές αγαπημένες στιγμές, πάρα πολλές fireworks

-Η μέρα που γράφτηκα στο ΧΓ και ήταν η καλύτερη απόδραση για μένα εκείνη την εποχή
-Ο Αύγουστος του 2009, all time classic. Νομίζω πως όσοι βρεθήκαμε στο τότε τημ, όσο κι αν λίγο-πολύ χαθήκαμε στην πορεία, πάντα θα θυμόμαστε με νοσταλγία αυτόν τον μήνα
-Όλη η προετοιμασία για τα πρώτα χριστουγεννιάτικα βραβεία και το άγχος αν θα αρέσουν στα μέλη
-Οι ατάκες και το "κράξιμο" που έριχνα με Ναθάνιελ, Λευτέρη και Δημήτρη
-Όλη η τρέλα που έβγαινε στα τόπικ του τημ

Και μία έξτρα:

-Η συνάντηση με μερικά από τα παιδιά τα περσινά Χριστούγεννα και η επόμενη τον περασμένο Απρίλιο. Για μένα είναι από τις πιο ωραίες στιγμές γιατί όλο αυτό που είχα ζήσει εδώ δεν ήταν πια κάτι απρόσωπο. Και είχα την ευκαιρία να τους φρικάρω κάποιους από αυτούς :P Οι συναντήσεις αυτές είναι μακράν η καλύτερη ανάμνησή μου από το ΧΓ.

Υ.Γ.:
Ήταν πολύ ωραία ιδέα να δώσετε στα φετινά βραβεία τα ονόματα από μέλη του ΧΓ. Σας ευχαριστώ ειλικρινά που με βάλατε σε αυτά. Και προσωπικά το βρήκα πολύ συγκινητικό

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Fleur Delacour στις Τετ Αυγ 29, 2012 3:10 am, 1 φορά

Lucy Weasley
Θεραπευτής/ρια
Θεραπευτής/ρια

Αριθμός μηνυμάτων : 11611
Ημερομηνία εγγραφής : 02/03/2011

Magical Identity
Today's thought: Ballet is my passion

Δημοσίευση από Lucy Weasley Την / Το Τετ Αυγ 29, 2012 2:50 am

Αχχ έχω πολλές αναμνήσεις αν και είμαι μόνο ένα χρόνο και 5μιση μήνες. Για την ακρίβεια είμαι ενεργή ένα χρόνο κι ενάμιση μήνα... :P

1. Όταν έμαθα πως μπήκα στο Χάφλπαφ έμεινα κάπως έτσι ti? . Αυτό το θεωρώ πλέον λίγο αστείο, αν και ακόμα θα ήθελα να είμαι αλλού. Όμως δεν μπορώ να πω, στο Χάφλπαφ γνώρισα πολλά υπέροχα άτομα...
2. Το ένα(προς το παρόν) μίτινγκ που έχω πάει. Πέρασα φανταστικά(αν και είχα τον αδερφό μου πάνω απ' το κεφάλι μου να με πρίζει sweatdrop smiley ). Τότε είδα έναν απ' τους καλύτερους μου φίλους που έκανα εδώ, επιτέλους από κοντά και πριν 2 μήνες είχε έρθει σπίτι μου.<3
3. Όταν είδα πως επιτέλους μπήκα στο Μπομπατόν καταχάρηκα γιατί ομολογώ πως μπήκα με την τρίτη κι αν δεν πέρναγα πάλι το τεστ, θα απελπιζόμουν. :P Είναι φοβερή σχολή τελικά...
4. Λατρεύω να κάθομαι τα βράδια στο φόρουμ και γενικά στο ίντερνετ. Πέρσι το καλοκαίρι μάλιστα, καθόμουν μέχρι τα ξημερώματα (πάλι) και διάβαζα το τόπικ με τις τρομακτικές ιστορίες... oh!
5. Όταν κατάφερα να μπω για ένα μήνα στο πολυαγαπημένο/λατρεμένο μου Γκρίφιντορ! Είναι ένας φοβερός κοιτώνας, τα περισσότερα παιδιά από εκεί τα ξέρω οπότε δεν χρειάστηκε να γνωριστώ, παρά μόνο με τον -Moony- που δεν είχαμε μιλήσει ποτέ...

Μακάρι του χρόνου να γράφουμε 6 καλύτερες στιγμές, του αντίχρονου 7 κ.ο.κ. awesome
Χρόνια πολλά Χάριγουορλντ! oh!

We are the ghosts of HarryWorld
Boo  -White Lady

Hemione Granger:
Hufflepuff Fiction Team

Hecate
Member of Order of Merlin 3rd
Member of Order of Merlin 3rd

Αριθμός μηνυμάτων : 11102
Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2008

Magical Identity
Today's thought:

Δημοσίευση από Hecate Την / Το Τετ Αυγ 29, 2012 3:11 am

1. Το φθινόπωρο του 2009 που πιστεύω πως ήταν η καλύτερη εποχή μου στο φόρουμ.
2. Τα μίτινγκ των Χριστουγέννων του 2011 στα οποία ένιωθα και πέρασα υπέροχα.
3. Τα πρώτα μου επιθετικά, τρολλίστικα ποστ, αν και η αλήθεια να λέγεται αυτές οι λέξεις περιγράφουν και σχεδόν όλα τα υπόλοιπα ποστ μου.
4. Οι καμένες συζητήσεις στα πρώτα σπαμοτόπικ του Durmstrung και της ενότητας των μοντ.
5. Όταν μπήκα στο Order των ημέρα των γενεθλίων μου, που ήταν και "χρυσά" (20 χρονών στις 20 του μήνα) και υποτίθεται πως έπρεπε να τα γιορτάσω ιδιαίτερα και το μόνο που είχα κάνει εκείνη την ημέρα ήταν να πάω στη σχολή και να φάω χτεσινό φαγητό.

.
Θέλεις μπουντρούμια; Πάμε.
alsο wik:

Catherine Tonks
Λύτης Κατάρων
Λύτης Κατάρων

Αριθμός μηνυμάτων : 1833
Ημερομηνία εγγραφής : 18/05/2012

Magical Identity
Today's thought: Πόσο χαμηλά μπορεί να πέσει ο κόσμος...;

Δημοσίευση από Catherine Tonks Την / Το Τετ Αυγ 29, 2012 4:29 am

1.Όταν μπήκα στο Χαφλπαφ. Ο κοιτώνας με υποδέχτηκε πολύ θερμά.
2.Όταν γνώρισα τους τωρινούς μου φίλους(Τον Χάρη,την Αλβίβα και πολλούς,πολλούς αλλους!)
3.Όταν έγραψα για πρώτη φορά στο "Βιβλία και ταινίες"
4.Όταν έδωσα για 1η φορά εξετάσεις
5.Όταν αναγνώρισα την πραγματική αξία του harryworld

Δεν θυμάμαι καμιά ατάκα αλλά υπήρχαν σίγουρα πολλές αστείες στιγμές!

Το μεγάλο μου παράπανο:δεν έχω συναντήσει κανένα μέλος και δεν έχω παει σε κανένα μυτιγκ!

Λατρεύω το ΧάριΓουορλντ και του εύχομαι:
:happy birthday: harryworld

Can you make it feel like home, if I tell you you're mine

Σπόιλερ:

WizardHufflupuff means Justice Wizard

magician1 imperio  magician1

In H.C.T., I'm Assistante.Pleasure.
Ariana Lestrange
Αστρονόμος
Αστρονόμος

Αριθμός μηνυμάτων : 17651
Ημερομηνία εγγραφής : 15/08/2011

Magical Identity
Today's thought: Keep your friends close and your fries closer.

Δημοσίευση από Ariana Lestrange Την / Το Τετ Αυγ 29, 2012 6:27 am

1. Όταν logαρα. Νταξ, ήταν καταπληκτική και αξέχαστη στιγμή αυτή, ποο αξέχαστη μιας και γράφτηκα στην γιορτή μου χωρίς καν να το καταλάβω. :P
2. Φυσικά όταν γνώρισα μέλη που στην συνέχεια έγιναν κανονικοί μου φίλοι.
3. Μπορεί να παραιτήθηκα, αλλά χάρηκα πάρα πολύ όταν έγινα τραπεζίτισσα, ακόμα θυμάμαι την αντίδραση μου, πάρτυ πήγαινα να κάνω. :P
4. Το πρώτο μου μύτινγκ. Μπορεί να ήταν με ένα μέλος αλλά και πάλι παραμένει ένα διασκεδαστικό μύτινγκ. giveup
5. Όταν άνοιγα τους πληστειριασμούς, το αγαπημένο μου σημείο σητν τράπεζα. :P

-Moony
Απόφοιτος Χόγκουαρτς
Απόφοιτος Χόγκουαρτς

Αριθμός μηνυμάτων : 2704
Ημερομηνία εγγραφής : 06/09/2010

Magical Identity
Today's thought: Το μεγαλύτερο όπλο είναι η γνώση.

Δημοσίευση από -Moony Την / Το Τετ Αυγ 29, 2012 10:27 am

Εγώ θα πω τις αγαπημένες μου στιγμές από την περσινή επέτειο μέχρι τώρα Razz .Τα άλλα τα έχουμε πει χιλιάδες φορές Wink .

1.Το κάψιμο και ψίσημο και θάψιμο που έχει πέσει στον κοιτώνα του Γκρίφιντορ Cool .
2.Η αναμονή για τους αγώνες κουίντιτς,την μάχη του Χόγκουαρτς,το "Μαγικό Χάρτη" pensive .
3.Το μπούρου μπούρου στο chat μέχρι τελικής πτώσεως.Αφήστε που μπερδεύαμε και δεν ξεμπερδεύαμε τα μπούτια μας.
4.Το "Χαλάουα Cool !"που πετάω στο Common Room μέρα μεσημέρι βράδυ.
5.Τα ορθογραφικά λάθη και τα φάγωμα γραμμάτων που κάνω σήμερα.

Based in true story...

Deep in the ocean, dead and cast away,
where innocence is burned... in flames.
A million mile from home, I'm walking ahead.
I'm frozen to the bones, I am.

A soldier on my own, I don't know the way.
I'm riding up the heights... of shame.
I'm waiting for the call, the hand on the chest.
I'm ready for the fight... and fate.

Neville Longbottom
Απόφοιτος Χόγκουαρτς
Απόφοιτος Χόγκουαρτς

Αριθμός μηνυμάτων : 2576
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011

Magical Identity
Today's thought: Τυφλή η τύχη και την βρίσκουν λάθος άτομα...

Δημοσίευση από Neville Longbottom Την / Το Τετ Αυγ 29, 2012 2:59 pm

Εμμ, νομίζω πως θα μπορέσω να γράψω 5.

1) Το come-back μου γι' αυτό το καλοκαίρι. Χάρηκα πολύ που τα περισσότερα μέλη που είχα γνωρίσει δεν με ξέχασαν Very Happy
2) Η πρώτη φορά που είδα το όνομα μου στην ενδοκοιτωνική ψηφοφορία ΜτΜ και περισσότερο τα λόγια που έγραφαν για μένα. Σχεδόν δάκρυσα cry
3) Τον πρώτο καιρό που μπήκα και καιγόμασταν μαζί με την Λίνα στο Padfoot's corner σερβίροντας ο ένας τον άλλον. Razz
4) Οι εκπομπές που έκανα στο ράδιο καθώς και οι εκπομπές άλλων μελών μου άκουγα. Όλες αυτές οι συζητήσεις στο τσατ hoho
5) Τα πάρτι του Γκρίφιντορ που κάναμε αυτό το καλοκαίρι. Μέναμε μέχρι πολύ αργά. Συγκεκριμένα αγαπημένη φάση: Στο πρώτο πάρτι όταν μαζί με την Μαρία (Isabelle Lightwood) πήραμε ένα τόπικ δικό μας και πίναμε drunk

Eleanna Lovegood
Εκπαιδευτής Δράκων
Εκπαιδευτής Δράκων

Αριθμός μηνυμάτων : 25798
Ημερομηνία εγγραφής : 15/06/2011

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
Today's thought: A mind needs books as a sword needs a whetstone, if it is to keep its edge.

Δημοσίευση από Eleanna Lovegood Την / Το Τετ Αυγ 29, 2012 4:32 pm

Ενταξει, θα πω μονο δικες μου στιγμες :P
1. Τα γενεθλια μου. Ξεκινησαμε με αντιστροφη μετρηση μαζι με τον Χρηστο στο Ραβενκλοου, πηρα το πρωτο μου Χρονια Πολλα 5 λεπτα μετα, η Ασημινα με πηρε τηλεφωνο και μου τραγουδησε "Να ζησεις Ελεαννα..." με συνοδεια πιανου, η Κατερινα μου εφτιαξε καρτα και η Αλεξανδρα μου αφησε κατεβατα κειμενα και αφιερωσεις <3 Αξεχαστη μερα <3
2. Οταν εγινα μοντ. Ηταν βραδυ και ειχα κοιμηθει, ξυπνησα το πρωι και βρηκα μια αναπαντητη και ενα μηνυμα απο την Αλεξανδρα, μπηκα στο φορουμ και βρηκα τεσσερα καμμενα πμ απο την ιδια (τα οποια ακομα υπαρχουν στο αρχειο μου), η Ασημινα με πηρε τηλεφωνο και τσιριζε, η Κατερινα μου εστειλε ςμς που ηταν τοσο μεγαλο που το ελαβα σε τρια μερη :P Στο υπουργειο ολοι με καλωσορισαν με τον καλυτερο τροπο και γενικα, επεσε πολυ καψιμο.
3. Οταν βγηκα ΜτΜ. Θυμαμαι οτι μετραγαμε καμποσα ατομα τις ψηφους, τα αποτελεσματα αλλαζαν μετα απο καθεμια και πραγματικα μολις βγηκα εγω εμεινα με ανοιχτο το στομα ti?
4. Το καψιμο στο ουβου με Αλεξανδρα-Αρτεμις-Χαρη ως κυριους και με guest stars Ασημινα-Μαρια-Νικολα-Ντεπυ μια στο τοσο :P Τοσες ατακες, τοσο γελιο, πραγματικα υπεροχες στιγμες <3
5. Οταν μιλησα για πρωτη φορα στο τηλεφωνο με αλλο μελος του φορουμ (Νικολα <3). Αχ και να ηξερα τι θα ακολουθουσε. Εχω περασει μερικες απο τις καλυτερες και πιο αστειες στιγμες της ζωης μου σε συνομιλιες, ειτε με ςμς, ειτε στο τηλεφωνο, ειτε βιντεοκλησεις, με ατομα απο εδω μεσα <3

Και επειδη θελω να πω και μια ατακα:
Ρε Αλεξανδρα, εκεινη την ατακα με την σελιδα στο facebook που ειχα πεταξει στο μσν δεν θα την ξεχασω ποτε. Τοτε ειμασταν και οι δυο απλα μελη και θελαμε να μπει και αυτη στην επετειο τον 5 χρονων. Οριστε λοιπον, δεν αντεξα <3

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Eleanna Lovegood στις Τετ Αυγ 29, 2012 4:59 pm, 1 φορά

Mysterious Wizard
Αλχημιστής
Αλχημιστής

Αριθμός μηνυμάτων : 8962
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011

Magical Identity
Today's thought: “The best fantasy is written in the language of dreams. It is alive as dreams are alive, more real than real ... for a moment at least ... that long magic moment before we wake. [...] They can keep their heaven. When I die, I'd sooner go to middle Earth.”

Δημοσίευση από Mysterious Wizard Την / Το Τετ Αυγ 29, 2012 4:44 pm

Έχω να θυμάμαι πολλά. Θα προσπαθήσω να τα γράψω σε πέντε.

1. Οι πρώτες μέρες εγγραφής μου στο φόρουμ ήταν και οι πιο αστείες. Θυμάμαι ότι αναρωτιόμουν αν θα έπρεπε να πάρω από κάπου ειδική άδεια για να ποστάρω. Επίσης, αναρωτιόμουν σε τι χρησίμευε το τεστ του καπέλου, αφού το είχα κάνει, με είχε βάλει στο Ράβενκλοου και στο Ράβενκλοου δεν μπορούσα να μπω. Ευτυχώς με βοήθησε κάποιος άγιος άνθρωπος ονομάτι μαρία λάβγκουντ και βρήκα το δρόμο μου.
2. Είχα νιώσει τόση χαρά και ευτυχία όταν τον πρώτο μήνα εγγραφής μου κέρδισα και στο Monthly Contest και στη Μαγική Βιομηχανία. Και στην αρχή δεν είχα καν καταλάβει ότι είχα κερδίσει συν το ότι δεν είχα καταλάβει πιο σκοπό είχε να κερδίσεις σ' αυτούς τους διαγωνισμούς.
3. Άλλη μια ματιά στην ευτυχία ήταν όταν έπιασα τη χρυσή. Αν και για να πω την αμαρτία μου, μόλις είδα την ενότητα, νόμιζα ότι την είχε πιάσει ήδη ο αντίπαλος και ότι αυτή ήταν η ενότητα που αναγγέλονταν ποιος είχε πιάσει τη χρυσή. Σε μια αναλαμπή κατάλαβα ότι η ενότητα ήταν η χρυσή και ότι καλά θα ήταν να άνοιγα ένα τόπικ εκεί μέσα.
4. Επισοδειακό ήταν και το μύτινγκ με την Ντέπυ, που την έψαχνα από το ένα συντριβάνι στο άλλο και μετά ψάχναμε εμείς τις αδερφές της σ' ένα πενταόροφο κατάστημα αθλητικών ειδών.
5. Και τέλος, οι στιγμές ορόσημα για το κινητό μου, όταν αντάλλαξα τηλέφωνα με κάποια συγκεκριμένα μέλη και από τότε τα πλήκτρα του έχουν διαβρωθεί εκτεταμμένα από τα σμς. Ελ, Ας, ιφ γιου νόου γουάτ αι μιν.

.
.

...:
Lisette de Lapin
Αστρονόμος
Αστρονόμος

Αριθμός μηνυμάτων : 11314
Ημερομηνία εγγραφής : 24/10/2011

Magical Identity
Today's thought: κεφτέδες.

Δημοσίευση από Lisette de Lapin Την / Το Τετ Αυγ 29, 2012 5:02 pm

Alviva Black έγραψε:1.Θυμαμαι οταν ειχα πει το ''Σκασε και Σπασε'' στο τσατ με την Αννα και τον Βαγγελη και ενα αλλο...μελος Razz

:P

1.Την πρώτη φορά που logαρα.Μαγική στιγμή. oh!
2.Όταν άνοιξα το πμ που μου έλεγε πως μπήκα στο Ραβενκλοου και μπήκα για πρώτη φορά στον κοιτώνα μου.
3.Τις εκπομπές στο ραδιόφωνο.
4.Τις συζητήσεις με τα υπόλοιπα μέλη στο και τους γάμους στο τσατ. awesome
5.Τα μέλη που γνώρισα.Αυτούς τους υπέροχους ανθρώπους που μπορεί να είναι πολύ μακριά αλλά με καταλαβαίνουν πιο καλά από όσους είναι κοντά μου.Και έγιναν πραγματικοί αληθινοί φίλοι.

Beatrice Baudelaire
Λύτης Κατάρων
Λύτης Κατάρων

Αριθμός μηνυμάτων : 9212
Ημερομηνία εγγραφής : 05/08/2010

Magical Identity
Today's thought: There are essential and inessential insanities. The later are solar in character, the former are linked to the moon.

Δημοσίευση από Beatrice Baudelaire Την / Το Τετ Αυγ 29, 2012 5:49 pm

1. Ο αγώνας κουίντιτς, στον οποίο είχα νευριάσει με τον Χρήστο που μου έδωσε θέση που είχε να κάνει με αριθμούς ( :P ) και το πόσο περήφανη ένιωθα μετά που κατάφερνα παρ'όλα αυτά να λύσω τους γρίφους hero
2. Όταν έγινε η Ελεάννα μοντ. 'Εκατσα και της έστειλα ένα μήνυμα-κατεβατό, η καημένη δεν ξέρω πόση ώρα το διάβαζε erimi Νομίζω πως αν πάρω εγώ ποτέ θέση στο υπουργείο, δεν υπάρχει περίπτωση να ενθουσιαστώ τόσο πολύ όπως εκείνη τη μέρα. Και αυτό για την ιστορία που υπάρχει από πίσω. I love you
3. Τα γενέθλιά μου. Που μπήκα στο φόρουμ και είδα παντού εμφανίσεις με τη φωτογραφία μου, και υπέροχα λόγια, από την Ασημίνα, την Άννα, την Ντέπυ, την Μελίνα, την Αλεξάνδρα... cry Και όταν λίγο αργότερα χτύπησε το κινητό μου και είδα ένα άγνωστο νούμερο με έναν άγνωστο κωδικό πόλης, το σήκωσα και άκουσα την Αλεξάνδρα να τσιρίζει να μην της κρατήσω κακία επειδή απλά δεν είχε προλάβει ακόμα να μπει και να βάλει την εμφάνιση. :P
4. Τα υπέροχα άτομα που γνώρισα, ίσως τα μοναδικά άτομα που πραγματικά αξίζουν. Και το ατέλειωτο κάψιμο σε ούβου, μηνύματα, ΠΜ, τηλέφωνα... In Love
5. Όταν κέρδισα στα Κοιτωνικά. Ναι, ήταν απλά το βραβείο today's thought, αλλά ήταν η πρώτη φορά που κέρδιζα κάτι και ένιωθα τόσο περήφανη. Laughing

I'm a wanderess
I'm a one-night stand
Don't belong to no city
Don't belong to no man

Yes, I'm a Shadowhunter.
Demons beware.      

Parabatai ♥
-00-

Don't you know better?:
♥:

Alviva Black
Παράφρων
Παράφρων

Αριθμός μηνυμάτων : 20620
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2011

Magical Identity
Today's thought: Credo in un Dio crudel.

Δημοσίευση από Alviva Black Την / Το Τετ Αυγ 29, 2012 6:00 pm

Lisette de Lapin έγραψε:
Alviva Black έγραψε:1.Θυμαμαι οταν ειχα πει το ''Σκασε και Σπασε'' στο τσατ με την Αννα και τον Βαγγελη και ενα αλλο...μελος Razz
:P
Αντε και του χρονου να μου αφηνεις τετοια βμ giveup

RAULSON:

Αstοria Greengrass
Θανατοφάγος
Θανατοφάγος

Αριθμός μηνυμάτων : 9367
Ημερομηνία εγγραφής : 09/06/2011

Magical Identity
Today's thought: Close your eyes I'll stay beside you I'm still here I won't let them find you

Δημοσίευση από Αstοria Greengrass Την / Το Τετ Αυγ 29, 2012 7:53 pm

1. την μερα που πατησα πρωτη φορα το κουμπι για αυτο τον μαγικο κοσμο..περιττο να πω πως δεν ειχα ιδεα απο φορουμ και εγραφα συνεχως καπως ετσι ή ετσι ή ετσι με αποτελεσμα να βρισκω κατω απο καθε ποστ μου παρατηρηση :P

2. οταν μπηκα στο σλιθεριν..με επιμελητες την Μαρια<3 και τον Θανο<3! Ποσο ομορφες στιγμες oh!

3. οταν με πηρε η Μαρια-Ιμπεριο για να με ενημερωσει πως εγινα μοντ ti? Πραγματικα ηταν το τελευταιο πραγμα που περιμενα μετα απο 3 μηνες που ημουν μελος hehe

4. τους γαμους μου με τον Βιριντιαν..και τις δυο φορες μας παντρεψε ο πρωην γιος μας tongue

5. καθε φορα που πρεπει να στειλω ΜΒ και δεν εχω εμπνευση και λεω στον Χαρη "εε θα σου στειλω καποια στιγμηη" και παντα το ξεχνω να στειλω giveup
Promise απο δω και περα θα στελνω πιο συχνα Razz

+ τα μυτινγκς που εχω κανει ως τωρα..
αυτο στην Αθηνα με τον Νικο(Φονικο) και την Μαρια(Ιμπεριο) και το αλλο στην Θεσσαλονικη με την Κωννι,τον Τασο,τον Λευτερη(που τελικα τον συμπαθησα) και τον Σαραντη..
+ τα ποστ μου και ολων των αλλων παιδιων στο τοπικ "Πανελληνιες"..Μου αρεσε που μοιραζομασταν το αγχος μας painting

Αντε χρονια πολλα και μαγικα<3

sh*t happens
but life goes on!

<3 :

(:

The Rabbit Finder

Phyllida Spore
Βάρδος
Βάρδος

Αριθμός μηνυμάτων : 9260
Location : Απο εναν κοσμο που δεν υπαρχει...και που παραλληλα υπαρχει
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010

Magical Identity
Today's thought: Let me be free. Let me fly!

Δημοσίευση από Phyllida Spore Την / Το Πεμ Αυγ 30, 2012 12:39 pm

Βασικά δεν ξέρω ποιες να διαλέξω. Μάλλον τις σχετικά πρόσφατες, γιατί αν το πάρουμε 2 χρόνια πριν κούνια που μας κούναγε, δε θα τελειώσω ποτέ.
1. Πρώτα και καλύτερα. Ο Χάρης. Βασικά οι διάλογοι με τον Χάρη. Απλά κάποια μέρα πρέπει να τα δημοσιεύσουμε. Αυτάααα. Και μην το πάρεις πάνω σου. erimi
2. Οι διάλογοι μας με την Ελεάννα στην ''Ακυροκατάσταση'' και στο ''Just say it''. Σε αντίθεση με τους διαλόγους μας στα φυσιολογικά τόπικς διαλόγου. Razz Ααα και φυσικά οι προσφωνήσεις μας. <3
3. Οι προσπάθειες του Χρήστου να μας πείσει να στείλουμε στη Βιομηχανία. Και τα ΠΜς που πλήηηηθαιναν προς το τέλος του μήνα. Χρηστάκηηηη σε λατρεύω ακόμηηηηηηη oh!
4. Οι ατάκες από τους ''Δύο Ξένους'' και την αγαπημένη Ντένη Μαρκορά που πέταγε ο Τάσος όποτε να 'ναι. Razz
5. Οι κουβέντες με την Μαρίααααααα. Προσωπικές και αληθινές ακόμη και αν δεν την έχω δει από κοντά. [shug]

So, good night unto you all.
Give me your hands, if we be friends,
And Robin shall restore amends.
Morgan le Fay
Βάρδος
Βάρδος

Αριθμός μηνυμάτων : 32804
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

Magical Identity
Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

Δημοσίευση από Morgan le Fay Την / Το Παρ Αυγ 31, 2012 3:27 pm

Imperio έγραψε:1. Τα μύτινγκς. Από τα μικρά των δυο ατόμων μέχρι εκείνα τα τεράστια που δεν ξέρεις τι ακριβώς συμβαίνει στην άλλη μεριά του τραπεζιού.
2. Εκείνη η πρώτη φορά που δεν ένιωθα ότι πάω σε ένα μύτινγκ φόρουμ αλλά απλά έβγαινα με φίλους.
3. Το Harry World και κυρίως το Durmstrang by night.
4. Τα άτομα που γνώρισα εδώ και ξέρω ότι θα συνεχίσω να τα βλέπω ακόμα κι αν -χτύπα ξύλο- σταματήσει να υπάρχει το φόρουμ.

Αυτά. Τίποτα άλλο. Έχουμε εξελιχθεί σε κάτι πολύ περισσότερο από το ίντερνετ με μερικά άτομα και χαίρομαι που δεν βρίσκομαι περισσότερο εδώ μέσα παρά εκεί έξω.

Don't leave,
don't leave...

I want you to realize when I'm gone.
Merlin the Great
Administrator
Adviser to Minister
Administrator Adviser to Minister

Αριθμός μηνυμάτων : 35347
Ημερομηνία εγγραφής : 20/03/2009

Magical Identity
Today's thought: Οι στιγμές για να γίνουν αναμνήσεις χρειάζονται αγάπη. Το HarryWorld είναι αγάπη

Δημοσίευση από Merlin the Great Την / Το Κυρ Σεπ 02, 2012 3:21 pm

Εχουμε και λέμε.

1. Οταν καταφερα να γινω συντονιστής μολις ενα μήνα μετά την εγγραφή μου. Νομίζω έκανα σαν χαζό.

2. Οταν ανοιξα πριν 3 χρονια ενα τοπικ που εξηγουσα τους λόγους της εγγραφής μου. Ηταν πολυ συγκινητική η ανταπόκριση ολων των μάγων.

3. Το καλοκαιρι του 2009 και η μέρα που αλλάξαμε τον Τοm Marvolo Riddle ολόκληρο το φόρουμ

4. Η περίοδος που ημασταν διαχειριστές με την Fleur Delacour και την Bellatrix Lestrange

5. Η δεύτερη φορά που βγήκα μάγος του μήνα. Ηταν μια μεγάλη ανάσα δύναμης μετά απο μια πολυ πολυ δύσκολη περίοδο για μένα. Επέστρεψα πιο δυνατός και συνέχισα για πολύ.

the only who ever feared

Waldorf

House of Westeros:
Romilda Vane
Δασοφύλακας
Δασοφύλακας

Αριθμός μηνυμάτων : 12833
Ημερομηνία εγγραφής : 17/08/2010

Magical Identity
Today's thought: Μάγεψαν και σένανε τα ξωτικά;

Δημοσίευση από Romilda Vane Την / Το Κυρ Σεπ 02, 2012 6:01 pm

Να μαι και γωωω Very Happy
Λοιπον, ας τα παρω με τη σειρα:

1. Το πρωτο καλως ηρθες απο το πρωτο μελος που μου το ευχηθηκε οταν πρωτογραφτηκα, στο τοπικ που καλωσωριζουμε τα νεα μελη.

2. Η πρωτη μου και νικητηρια συμμετοχη για τη Μαγικη Βιομηχανια, περιπου ενα μηνα μετα την εγγραφη μου, που σαν ψαρι που ημουν και δε γνωριζα κανεναν, με ενθουσιασε .hoho

3. Το γεγονος οτι μετα απο αυτό, πηρα το πρωτο μου πμ "γνωριμιας" απο τη μελλοντικη φορουμιακη μου μαμα! Razz Και το πμ της να γινω κορη της, λιγο πιο μετα oh!

4.Η στιγμη που ειδα οτι ημουν υποψηφια στον κοιτωνα για το ΜτΜ. wihu Παλι ενθουσιασμος και συγκινηση, τελικα ακομα ψαρι ειμαι. Laughing

5. Τελευταιο και καλυτερο, τα δυο πρωτα μου μιτινγκς!

Και φυσικα, οι τελευταιοι μου μηνες στο φορουμ, που αρχισα να γνωριζω περισσοτερα ατομα, να καιγομαι στο τσατ και γενικα να κανω τις πρωτες μου φιλιες μεσα απο το φορουμ oh!

ghgh
hhg
hy
Reveal your secrets:

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Σαβ Σεπ 22, 2018 1:57 pm