.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ξαναγύρισε ο Amycus στο Υπουργείο Μαγείας! Snitch Πύλη
Περάστε να δείτε τα νέα μας Χαριποτερικά τόπικς για τα βιβλία και την ταινία busy
Περάστε να δείτε τα αποτελέσματα των διαγωνισμών από εδώ και ενημερωθείτε για τις τελικές βαθμολογίες του Πρωταθλήματος, εδώ! wizard
Μάθετε όλα τα τελευταία νέα του Ποττερόκοσμου από τον Ημερήσιο Προφήτη! blasé
Μπορείτε να βρείτε την εφημερίδα των Hufflepuff, Witch Weekly τεύχος 25, εδώ huffln2 !

Εντυπώσεις απο τις συναντήσεις!

Μοιραστείτε
Denrean
Επιμελητής Σλίθεριν
Επιμελητής Σλίθεριν

Αριθμός μηνυμάτων : 1537
Ημερομηνία εγγραφής : 14/01/2016

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
Blood Status: Pureblood
Today's thought:

Απ: Εντυπώσεις απο τις συναντήσεις!

Δημοσίευση από Denrean Την / Το Τετ Φεβ 22, 2017 6:19 am

Κατ'ευθειαν στο ψητο ο Λορδος Βολντεμορτ :P

Claire Delacour
Administrator
Head of D.M.L.E.
Administrator Head of D.M.L.E.

Αριθμός μηνυμάτων : 10050
Ημερομηνία εγγραφής : 29/04/2015

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
Today's thought: give more, expect less

Δημοσίευση από Claire Delacour Την / Το Τετ Φεβ 22, 2017 8:20 am

υπάρχει τόπικ που κανονίζονται οι συναντήσεις, εδώ. Very Happy

my stuff... :

Aurora Sinistra
Βιβλιοθηκάριος
Βιβλιοθηκάριος

Αριθμός μηνυμάτων : 7971
Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
Today's thought:

Δημοσίευση από Aurora Sinistra Την / Το Κυρ Φεβ 26, 2017 10:10 pm

Είχα πάει που λέτε Βρότσλαφ και υποσχέθηκα στη Μυρτώ πως θα περάσω να γράψω εντυπώσεις να σας πω πόσο τέλειο είναι το εράσμους και τι όμορφη και πολιτισμένη χώρα είναι η Πολωνία. Και πόσο γαμάει η Σοπλίτσα
whistling

Η Μυρτώ με πήγε σε όολες τις εκδηλώσεις εράσμους που είχε στο Βρότσλαφ τις μέρες που την επισκέφτηκα και με πήγε και σε μάθημά της να πάρω μια γεύση ,ακόμα και σε πρόβα της μπάντας οπότε έχω μια καλή εικόνα. Πρώτα απ όλα βέβαια να παινέψω τις μαγειρικές ικανότητες της Μυρτούλας που φτιάξαμε μακαρόνια (πάντως είναι καλύτερη απο μένα Laughing) Laughing . Όσον αφορά τις εκδηλώσεις, πρέπει να πω πως κοινονικοποιήθηκα μέχρι και εγώ που είμαι πιο αντικοινωνική πεθαίνεις και πήγαμε και σε ένα σπιντ μιτινγκ που κάθεσαι σε ένα τραπέζι και μόλις χτυπήσει καμπανάκι αλλάζεις θέση για να μιλήσεις με όλο τον κόσμο για να γνωριστούν όλοι οι ερασμίτες μεταξύ τους κτλ. Ε θα ήθελα να δηλώσω με περηφάνια πως δεν καθόμουν σε ένα τραπέζι αλλά γυρνούσα απο τραπέζι και μίλησα σε όλους hero proud proud Μετά απο αυτό είχα και άλλη ενέργεια μάλιστα και άντεξα και δεύτερο κύμα κοινωνικοποίησης στο καπάκι όταν πήγαμε στο σελέμπριτι καπολς ναητ που μπαίναμε στο κλαμπ και παίρναμε χαρτάκι με όνομα (είχα Χάρλευ Κουιν Cool ) και ψάχναμε το ζευγάρι μας (δηλαδή εγώ το Τζόκερ) Η Μυρτώ που ήταν Τζέρυ βρήκε πρώτη τον Τομ και κατάφερε να κερδίσει φρι ντρινκ. Εγώ άργησα λίγο παραπάνω αλλάα πήγαινα σε όλο τον κόσμο και ρώταγα αν είναι ο Τζόκερ και την βρήκα την κοπέλα που ηταν ο Τζόκερ oh! αλλά μετά και εγώ και η Μυρτώ βαρεθήκαμε και έτσι κοινωνικές που είμαστε είπαμε να πάμε να βοηθήσουμε άλλα άτομα να βρουν το ζευγάρι τους , βρήκαμε ένα παιδί που είχε τον ΝτόναλντΤραμπ και ο καημένος ντρεπόταν να το πεί γιατί ήταν κακούλι και τον βοηθούσαμε να βρεί τη Μελάνια αλλά δυστυχώς και η Μελάνια ντροπαλή θα ταν γιατί ήταν σε μια γωνιά απο οτι μάθαμε απο άλλες πηγές και δεν αποκαλύφθηκε Sad πολύ στεναχωρέθηκα που πήγε στράφι το μίσιον εξεύρεσης της Μελάνια. Βοηθήσαμε όμως άλλα ζευγαράκια. Εγώ έδειξα ιδιαίτερο ζήλο βέβαια αλλά γιόλο Laughing Μετά όμως άρχισε ο κόσμος να χορεύει και δεν ήμουν αρκετά μεθυσμένη, ήταν του ματς φορ μι. Η Μυρτώ το χε όμως blowkiss .
Την επόμενη πήγε η Μυρτώ στη σχολή της και εγώ σε ένα φρι γουόκινγκ τουρ με ένα μαναράκι ξεναγό και το βράδυ πήγα στο μπαντ πρακτις της Μυρτούς που ήταν νομίζω το αποκορύφωμα αυτής της εκδρομής. Πρόκεται για μια μπάντα με ερασμίτες με κάτι τύμπανα και πολλά ταλέντα. Η Μυρτώ είναι ένα απο αυτά τα ταλέντα, και όταν κάποια στιγμή αυτός που διεύθυνε κάπως τα πράγματα είπε να τπο εμπλουτίσουν έβαλε τη Μυρτώ να τραγουδάει αρχικά χωρίς λυρικς. Μετά υπήρξε πρόταση να μπεί λυρικς στα ελληνικά. Η Μυρτώ είχε αντιρήσεις έλεγε πως δεν τραγουδάει ελληνικά, τη βάλαν να αυτοσχεδιάσει και το αποτέλεσμα ήταν μια συνταγή για τζατζίκι (προέκυψε κάπως μετά απο αναφορά πως αυτοσχεδιάζει όταν μαγειρεύει κτλ). Φανταστείτε να ακούτε να παίζουν όλοι στο επικό άσμα "κοοοβουμεεε τοοο αγγουρααακιιιι....." δεν θυμάμαι ακριβώς το λύρικς αλλά κατέληγε πως βάζουμε γιαούρτι ,το ανακατεύουμε βάζουμε και ξύδι και λίγο σκόρδο και έχουμε έτοιμο το τζατζίκι.Δίπλα ήταν ο γάλλος ο Ολιβιέ που πέταγε άκυρες λέξεις για λουλούδια και ηλιοβασιλέματα στα γαλλικά. Γενικά όλοι ήταν πολύ σοβαροί μόνο εγώ είχα λιώσει στο γέλιο Razz Μια γερμανίδα σχολίασε πως θα μπορούσε άνετα να είναι ερωτικό το άσμα για το τζατζίκι. Απλά κάντε το εικόνα rofl rofl Έχουμε βίντεο Cool
Το άλλο πρωί είχα την ευκαιρία να δω και το μάθημα της Μυρτούς που είχε ένα καθηγητή που κατάφερε να κάνει βαρετό το σεξ και τη μαγεία στην αρχαιότητα αλλά ήταν καλούλης μωρέ και φαινόταν επιεικής και δεν είχε και εξετάσεις το μάθημα.
Άλλη πολύ ωραία ερασμοέξοδος ήταν και η γύρα στα μπαρ. Πηγαίναμε απο το ένα μπαρ στο άλλο και πίναμε για να καταλήξουμε σε ενα κλαμπ( με είσοδο 5 ζλότι δηλαδή ένα ευρώ και κάτι που περιελάμβανε ποτό με βότκα) και στο τελευταίο μπαρ για να γίνει πιο ενδιαφέρον μας βάλανε να πιούμε το ποτό μας χωρίς να πιάσουμε με τα χέρια το ποτήρι. Έπρεπε να μας βοηθήσει ο διπλανός. Εγώ έχοντας πιεί το ποτό μου βοηθούσα τη >Μυρτώ που είχε καλαμάκι. Ο διπλανός απ την άλλη μεριά παραπονέθηκε πως δεν ήταν δίκαιο να έχει καλαμάκι και όταν ο λίντερ είπε πως είναι, ο διπλανός μας έκλεψε το καλαμάκι και το έγλειψε για να μην το πάρουμε πίσω rofl Ο τύπος συνέχισε να με εκπλήσσει με το πόσο κάφρος μπορεί να γίνει, ωστόσο τη συγκεκριμένη κίνηση την απόλαυσα ιδιαίτερα καθώς το παιχνίδι ήταν πολύ καλύτερο χωρίς καλαμάκι. Το απόλαυσα τόσο που ζήτησα απο άλλο διπλανό να βγάλει βίντεο τη σκηνή αλλά δεν πάτησε το κουμπί ο άχρηστος. ¨Ηταν ξεκάθαρα με το μέρος της Μυρτούς που δεν ήθελε βίντεο Sad Ο κάφρος στο τέλος επειδή δεν είχε τελειώσει την μπύρα του πήρε μαζί το ποτήρι και ο λίντερ τον έβαλε να το επιστρέψει αλλά στο μεταξύ είχε πιεί την μπύρα κατά τη μεταφορά του ποτηριού. Ομολογώ πως όταν το είπε πως θα το κάνει ήμουν σίγουρη πως μπλόφαρε ti? Παρ όλα αυτά ο τύπος είναι απο τις συμπάθειές μου γιατί οι άλλοι μαλάκες το έκρυβαν ενώ αυτός είχε αυτογνωσία και δεν κρυβότανε( εξάλλου άλλο κάφρος άλλο μαλάκας)
Μετά απο αυτό το επεισοδιακό βράδυ( στο τέλος του οποίου χόρεψα κιόλας μπδγ) φύγαμε για Βαρσοβία που μας χτύπησε η μια κακουχία μετά την άλλη. Το χόστελ μας ενώ είχε βαθμολογία 9,4 και έλεγε σουπερμπ λοκεησον, ήταν στη μέση του πουθενά με μια ξινίλα για γραμματεία και ένα μπάνιο για 12 άτομα. Σα να μην έφτανε αυτό, μας χτύπησε και ένα κύμα πολικού ψύχους χιονιά,αέρα και χροχής και μας πείραξε και το φαγητό. Πάντως παρά τις όποιες κακοτυχίες καλά περάσαμε και πήγαμε και σε φρι γουοκινγκ τουρ και στο εθνικό μουσείο βαρσοβίας οπου ψάχναμε για μαναράκια στους πίνακες αλλά τα μόνα που βρήκαμε ήταν ένας χιπστεράς ζ<ωγράφος στο σελφ πορτραιτ του και ένας Ιησούς. Ο Ιησούς μαναράκι ήταν και σημείο αναφοράς όποτε χανόμασταν, περάσαμε τουλάχιστον 3 φορές απο εκεί.
Μυρτώ σε περιμένω στην Αθηνααα In Love In Love Σε ευχαριστώ πολύ πολύ για όλα, είσαι θεάκι και να περάσεις τέλεια στο εράσμους <3

winter is coming:

_____

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Σαβ Ιουλ 22, 2017 7:46 pm