.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ο 2ος γύρος μαθημάτων στη Βιβλιοθήκη είναι έτοιμος και σας περιμένει!
Ανακοινώθηκαν τα βραβεία Golden Snitches: Ελληνικές Σειρές, περάστε από εδώ να συγχαρείτε τους νικητές!!
Επέστρεψαν οι Σχολές! Διαβάστε εδώ.

Parks and Recreation

Μοιραστείτε
Rea
Μάντης
Μάντης

Αριθμός μηνυμάτων : 2731
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2009

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
Blood Status:
Today's thought:

Parks and Recreation

Δημοσίευση από Rea Την / Το Παρ Οκτ 05, 2012 10:26 am

Στο τμήμα των Parks and Recreation της μικρής (φανταστικής) πόλης Pawnie (Indiana), η (deputy director) Leslie Knope κυνηγάει φιλόδοξα έργα που θα αναδείξουν πολιτισμικά την πόλη, θα βελτιώσουν την ποιότητα ζωής στο Pawnie και ιιισως βοηθήσουν και την ίδια να ανέβει πολιτικά σκαλοπάτια, αλλά δεν συμμερίζονται όλοι στο τμήμα τον ενθουσιασμό της.

Βρισκεται αισειως στην πεμπτη σεζον του και είναι μια πάρα πολύ καλή χιουμοριστική σειρά, σε στυλ mokcumentary όπως είναι και το The Office. Για την ακριβεια, στην πρωτη σεζοιν που την αποτελουσαν μονο 6 επεισοδια, ειχε προσπαθησει πολυ να φαινεται σαν το The Office και γιαυτο ακριβως τον λογο αποτελουν την πιο αδυναμη στιγμη σε ολη τη σειρα. Απο το πρωτο επεισοδιο κιολας της δευτερης σεζον εχουν καταφερει μια τρομερη εξελιξη, και αυτη τη στιγμη το Parks εχει καταφερει να γινει το πιο feel good show που υπαρχει στην αμερικανικη τηλεοραση.
Προσωπικα το θεωρω το happy place μου, καθως μεσα στα 20 λεπτα που διαρκει το καθε επεισοδιο του, με κανει να νιωθω τοσο καλα που ξεχναω οποιαδηποτε ερνητικη σκεψη μπορει να ειχα μεσα στη διαρκεια της ημερας Razz Ισως γιατι αν και ειναι λιγο απλοιοκο σε σχεση με αλλες σειρες, ειναι εξαιρετικα δυσκολο να βρεις σειρα με περισσοτερη ζεστασια και αγαπη για τους χαραχτηρες της.

Morgan le Fay
Παράφρων
Παράφρων

Αριθμός μηνυμάτων : 32799
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

Magical Identity
Blood Status: Pureblood
Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

Απ: Parks and Recreation

Δημοσίευση από Morgan le Fay Την / Το Πεμ Φεβ 21, 2013 4:04 am

Κατεβάζω την πρώτη σίζον, ευχαριστημένη; :P

The best thing for being sad… is to learn something. That is the only thing that never fails. You may grow old and trembling in your anatomies, you may lie awake in the middle of the night listening to the disorder of your veins, you may miss your only love, you may see the world around you devastated by evil lunatics, or know your honour trampled in the sewers of baser minds. There is only one thing for it then — to learn. Learn why the world wags and what wags it. That is the only thing the mind can never exhaust, never alienate, never be tortured by, never fear or distrust, and never dream of regretting.

-8
Πέσανε νταρκίλες και φταίει η Πόρτγκας:

RemousLoupin
Μαγικός Προσωπογράφος
Μαγικός Προσωπογράφος

Αριθμός μηνυμάτων : 7907
Location : Εκεί που δεν πιάνουν οι κατάρες και δεν πιάνουν οι ευχές.
Ημερομηνία εγγραφής : 01/12/2007

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
Blood Status: Muggle born
Today's thought: Αν δεν καούμε όλοι μας, πως θα ρίξουμε φως στα σκοτάδια;

Δημοσίευση από RemousLoupin Την / Το Σαβ Φεβ 23, 2013 2:32 am

Ηappy place?
I see what you did there... proud

Η από πάνω όλο υποσχέσεις είναι για να ακουσει επαίνους. yaya

Μου το πρότειναν φαν του Community και μου είπαν πως αν το αρχίσω σίγουρα θα το λατρέψω. Αλλά είμαι κάπως διστακτικός...
Σίγουρα θα το αρχίσω κάποτε, απλά ακόμα δεν ξέρω πότε.

Wubalubadubdub!:

love you more than words can say
#sixseasonsandamovie
Rea
Μάντης
Μάντης

Αριθμός μηνυμάτων : 2731
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2009

Magical Identity
Blood Status:
Today's thought:

Δημοσίευση από Rea Την / Το Σαβ Φεβ 23, 2013 5:52 pm

κοιτα. εχει ως εξης το πραγμα. τα πρωτα εξι επεισοδεια που αποτελουν την πρωτη σεζον ειναι λιγο μετρια.
απο εκει κ μετα μονο υπεροχες στιγμες μας εχει χαρισει.
το αγαπω απειρα και σε καθε επεισοδειο με κερδιζει ολο και περισσοτερο.
ω, κ η Amy Poehler που παιζει την Leslie Knope, ειναι απο τις πιο υπεροχες κωμικους που υπαρχουν αυτη τη στιγμη.
στο προτεινω κ εγω χωρις κανεναν δισταγμο

κοννι ασε μας κοριτσακι μου που κατεβασες 6 20λεπτα επεισοδεια κ θες να ακουσεις κ μπραβο. :P

Morgan le Fay
Παράφρων
Παράφρων

Magical Identity
Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

Δημοσίευση από Morgan le Fay Την / Το Σαβ Φεβ 23, 2013 6:03 pm

Ναι ρε, το απαιτώ :P

The best thing for being sad… is to learn something. That is the only thing that never fails. You may grow old and trembling in your anatomies, you may lie awake in the middle of the night listening to the disorder of your veins, you may miss your only love, you may see the world around you devastated by evil lunatics, or know your honour trampled in the sewers of baser minds. There is only one thing for it then — to learn. Learn why the world wags and what wags it. That is the only thing the mind can never exhaust, never alienate, never be tortured by, never fear or distrust, and never dream of regretting.

-8

RemousLoupin
Μαγικός Προσωπογράφος
Μαγικός Προσωπογράφος

Magical Identity

Δημοσίευση από RemousLoupin Την / Το Τρι Μαρ 12, 2013 1:15 pm

Το 'κάποτε, δεν ξέρω πότε' ήρθε πολύ γρήγορα εν τέλη και χαίρομαι πολύ γι'αυτό, καθώς βρίσκομαι ήδη στα μισά της τρίτης σεζόν και πραγματικά την έχω λατρέψει!

Οι προσδοκίες μου δεν ήταν μεγάλες, από τα πρώτα όμως κιόλας επισόδεια της -όντως μέτριας- πρώτης σεζόν η σειρά με τράβηξε και ήδη από την αρχή της δεύτερης συνειδητοποίησα πόσο υπέροχη, έξυπνη, όμορφα απλοϊκή και αστεία είναι. Είναι κάτι το ξεκούραστο, γρήγορο και πάντα διασκεδαστικό, κάτι που οφείλεται τόσο στους δημιουργούς του όσο και στο πολύ καλό καστ που την απαρτίζει.

Η έντονη διαφορά της σε σχέση με άλλες κωμικές σειρές βρίσκεται στο όλο στυλ του mokcumentary, που κατ' εμέ ναι μεν κάνει τη σειρά πιο έξυπνη, δεν δίνει όμως πολλές ευκαιρίες στον θεατή να γνωρίσει καλά και να δεθεί με τους χαρακτήρες, όπως εχω συνηθίσει εγώ τουλάχιστον από άλλες σειρές.

Παρ'όλα αυτά, μπορώ να πω με σιγουριά πως έχω ΛΑΤΡΕΨΕΙ τον έναν και μοναδικό... Ροοοοοοον Σουάνσον! Razz Ντάξει, ο τύπος είναι θεός σε κάθε του ατάκα και κάθε του αντίδραση, πλέον γελάω και μόνο που εμφανίζεται στο πλάνο Razz Επίσης λατρεύω -από την δεύτερο κύκλο και μετά κυρίως- τον Άντι... και νομίζω πως έχω ερωτευτεί λίγο την Έιπριλ. In Love Razz

Wubalubadubdub!:

#sixseasonsandamovie
Morgan le Fay
Παράφρων
Παράφρων

Magical Identity

Δημοσίευση από Morgan le Fay Την / Το Κυρ Μαϊος 19, 2013 8:05 pm

Είδα πρώτη σίζον.

Meh sick

Πείτε μου πως γίνεται κάτι καλό στις επόμενες.

-8

RemousLoupin
Μαγικός Προσωπογράφος
Μαγικός Προσωπογράφος

Magical Identity

Δημοσίευση από RemousLoupin Την / Το Τρι Μαϊος 21, 2013 4:40 pm

^Αυτό το επισημαίνει -πολύ σωστά- και το πρώτο ποστ. sweatdrop smiley

Και επιπλέον... 6 επεισόδια είναι η πρώτη σίζον, περιμένεις να σχηματίσεις γνώμη με 6 επεισόδια;
Συνέχισε. Και ξαναγράψε σ'αυτό το τόπικ αφού τελειώσεις τον δεύτερο κύκλο και αρχίσεις τον τρίο. Άντε.

Πλέον, μετά το Parks & Rec (και το Communtiy), δε νομίζω πως μπορώ να δω άλλη κωμική σειρά. Κάθε άλλο χιούμορ μου φαίνεται ξένερωτο και ποταπό. snob

Wubalubadubdub!:

#sixseasonsandamovie
Morgan le Fay
Παράφρων
Παράφρων

Magical Identity

Δημοσίευση από Morgan le Fay Την / Το Τετ Μαϊος 22, 2013 1:23 am

Θέλω επιβεβαίωση, και βασικά ναι, αυτό. :P

6 επισόδια ήταν και ο πρώτος κύκλος μίσφιτς και δεν ξανάδαμε τόσο καλό κύκλο Wink

-8

Milady D' Hiver
Απόφοιτος Χόγκουαρτς
Απόφοιτος Χόγκουαρτς

Αριθμός μηνυμάτων : 39418
Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2013

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Blood Status: Half-Blood
Today's thought: If someone’s lying about something small, you don’t know what else they’re lying about.

Δημοσίευση από Milady D' Hiver Την / Το Σαβ Ιαν 17, 2015 10:07 am

Σκεφτομαι να το δω καποια στιγμη

whistling :
λογω του Chris Pratt

Φαινεται να ειναι αρκετα ενδιαφερον και αναλαφρο Cool

.
.
.

.
.
.:
......................

Phineas Nigellus Black
Member of Order Of Merlin 2nd

Αριθμός μηνυμάτων : 63905
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011

Magical Identity
Today's thought: I am not good, I am not nice, I am just right.

Δημοσίευση από Phineas Nigellus Black Την / Το Σαβ Ιαν 17, 2015 10:41 am

είναι τέλεια σειρα, ξεκίνησα να την βλέπω προσφατα και την λάτρεψα oh!

Carl
Milady D' Hiver
Απόφοιτος Χόγκουαρτς
Απόφοιτος Χόγκουαρτς

Magical Identity
Today's thought: If someone’s lying about something small, you don’t know what else they’re lying about.

Δημοσίευση από Milady D' Hiver Την / Το Σαβ Ιαν 17, 2015 11:05 am

εχει οντως πολυ γελιο; εγω ετυχα σε ενα βιντεο με προστυχο αστειο whistling

.
.
.

.
.
.:
......................

Phineas Nigellus Black

Αριθμός μηνυμάτων : 63905
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011

Magical Identity
Today's thought: I am not good, I am not nice, I am just right.

Δημοσίευση από Phineas Nigellus Black Την / Το Σαβ Ιαν 17, 2015 11:25 am

ρε ειναι τέλειο.

Carl
Milady D' Hiver
Απόφοιτος Χόγκουαρτς
Απόφοιτος Χόγκουαρτς

Magical Identity

Δημοσίευση από Milady D' Hiver Την / Το Σαβ Ιαν 17, 2015 11:34 am

θα το δω λοιπον. οχι μαραθωνιο σερι, αλλα θα το δω.

.
.
.

.
.
.:
......................

Παρόμοια θέματα

-

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Τετ Ιαν 17, 2018 9:56 pm